Skocz do zawartości

Myszka z dodatkowymi przyciskami (MMO?) do 300 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez frexor,

Recommended Posts

§  Budżet: do 300 zł (wolałbym zmieścić się w okolicach 150-200 zł)

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Gigabyte M8000X

§  Jaką masz obecnie podkładkę: jakaś zwykła, materiałowa

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 6000

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: nie wiem jak w grach FPS, ale dwa monitory FullHD to jakieś 3 cm

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): RPG, MMORPG i strategie

§  Ile przycisków używasz w myszce: 7

§  Chwyt: palm grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 14 cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: w dotychczasowej myszce zaczyna padać scroll i LPM

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): im więcej programowalnych przycisków tym lepiej + miło widziane ciężarki

Cześć, w mojej myszce od pół roku zaczyna padać LPM, jakoś mi to nie przeszkadzało, ale jakieś 2 tygodnie temu padł scroll i LPM chyba częściej nie działa niż działa. Jakoś mi się nie spieszyło z wymianą myszki, bo ten Gigabyte jest mega wygodny, ale praktycznie nie da się już z niego korzystać. W FPSy nie gram (może poza OV, którego odpalam może z raz na tydzień), więc jakiś super dokładny sensor nie jest mi potrzebny, lubię za to wysokie DPI, teraz korzystam z 6000 i czuję, że spokojnie ogarnąłbym więcej. Jednak najważniejszą kwestią są programowane przyciski i ich ilość, przez jakiś czas korzystałem z Nagi i spokojnie ogarniałem wszystkie przyciski (swoją drogą Naga mi odpowiada, chociaż mój Gigabyte jest dużo wygodniejszy). Dodatkowo fajną rzeczą są ciężarki, dużo wygodniej korzysta mi się z cięższej myszki. Od myszki po prostu oczekuję niezawodności i tyle. Niby mogę wydać i 300 zł na myszkę, ale oprócz dodatkowych przycisków nie mam większych wymagań i im myszka będzie tańsza, tym lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Gdyby ktoś stał przed podobnym wyborem, to polecam Corsair Scimitar. Jest wygodna (chociaż muszę zmienić ułożenie palców na 1+2+2, bo do takiego ułożenia ta myszka jest wyprofilowana), boczna klawiatura jest regulowana, więc osoby z małymi, jak i większymi dłońmi nie będą miały problemu. Testowałem też Nagę 2014 i moim zdaniem Corsair jest dużo wygodniejszy, a boczne przyciski mają przyjemniejszy klik. Co do sensora to się nie wypowiem, gram na 6000 dpi i nie mam z nim problemu.
Ja swój egzemplarz kupiłem za 215 zł na Amazonie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...