Skocz do zawartości

Corsair HX 850W(CP-9020138-EU) vs EVGA P2 850W. Co wybrać?


Recommended Posts

Do użytku domowego.

 

Zestaw chyba  z Ryzen 1800X. Miał być 7700K ale lipa z temperaturami. Poza tym nie chce być dymany przez Intel. To co ten producent robi,to już przesada. Być  może  będzie Coffe Lake S z 6 jajami. Sam na razie nie wiem.

 

Zacznę kupować rzeczy które będą na stałe. Których nie będę się pozbywał. Zacznę od zasilacza,ramów,obudowy.


Chcę wymienić cały  zestaw  z  Q8200.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi bardziej o karty graficzne itp ( o prądożerne komponenty ) 
co do zasilaczy to P2 ma lepszą regulację 12V, ale hx pozostałych. 
Hx ma większą sumaryczną pojemność kondensatorów głównych, ale mino tego P2 ma o wiele lepszą filtrację ( zwłaszcza na linii 12V ). 
Oba nie mają większych różnic prócz tego. Jakość komponentów i wykonania ok. 
Oba mają tryb pasywny do 40% obciążenia ( ogólnie krzywa wentylatora podobna ), HX ma wentylator z łożyskiem FDB, P2 ma podwójne kulkowe ( głośniejsze, ale o wiele dłużej żyje w pozycji poziomej, ważne przy 10 latach gwarancji, bo padnięte FDB jest głośniejsze ). HX ma 135mm, a P2 140mm wentylatory. Oba mają 10 lat gwarancji i pełną molarność. 
HX jest dłuższy o 1.5cm. 

Przykładowe recenzje  
HX, P2 

według mnie P2 lepiej wypada przez filtrację ( choć oba ok ) 
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Chodziło mi bardziej o karty graficzne itp ( o prądożerne komponenty ) 

 

Graczem nie jestem,ale jakaś tam karta będzie. 

 

 

 

HX ma wentylator z łożyskiem FDB,

 

A RM850i też ma FDB?  


Bardzo dziękuje za odpowiedzi.  

Link to post
Share on other sites
Do użytku domowego. Zestaw chyba z Ryzen 1800X. Miał być 7700K ale lipa z temperaturami

 

Nie ma zadnej lipy podkrecisz sobie do wartosci rozsadnych typu 4.7 albo i wyzej jak lepsza sztuka i zostawisz o 40% 8 rdzeniowego ryzena .

Co do zasilacz task szczerze bez róznicy .

Zreszta z i7 i jedna grafa chocby było to 1080ti to wystarczy ci wersja 650w .

Szkoda kasy .Wez sobie za to dysk ssd albo ram .Z pewnoscia cos da sie lepszego wrzucic w zestaw niz do zasilacz wersji 850 watowej do takiego zestawu ;)

Graczem nie jestem,ale jakaś tam karta będzie. 

 

 

 

 

To bym i nawet i brał wersje 550w ;)

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Właśnie znalazłem P2 w fajnych cenach. 

http://www.camino.pl/zasilacz-atx-650w-evga-supernova-650-p2,twr,83574.html

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=649&g=575083&n=EVGA-Zasilacz-SuperNOVA-650-P2-650W-80-PLUS-Platinum-modularny&w=c

 

i chyba nawet dziś zamówię, z tym, że raczej z tego drugiego sklepu, bo mogę zapłacić przy odbiorze a sklepów nie znam żeby pchać się w przelewy. 

Link to post
Share on other sites

droid do tego zestau brałbym 550watowa wersje . Zakreci wentylatorem tyle co nic ;)


Co do karty EVGA bym nie brał.Chłodzenia odstaja .

Najlepsze to Palit jetstrem ,superjetstrem ,game rock ,game rock premium chłodzenia najcichsze i tu nie ma serwisu palita wiec dostaniesz naowa sztuke lub kase jesli bedzie RMA

Edytowane przez HAKELBERY
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To są "pośrednicy", nie normalne sklepy. Choć znowu wybór sklepu zależy oczywiście od każdego osobiście ( ryzyko zawsze jest na was, choć my raczej polecamy tylko z większych sklepów jak wyżej). Co do ceny, to za tyle normalnie chodziły p2 650w w morele jeszcze niedawno ( czyli te 519 zł ).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...