Skocz do zawartości

Laptop [ok. 3500], praca, multimedia, chęć nauki grafiki i montażu


Recommended Posts


1) Kwota przeznaczona na zakup: ok. 3500 pln

2) Laptop nowy/używany: nowy

3) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 13 - 15 ''

4) Główne zastosowanie - praca, internet, multimedia, chcę zacząć naukę grafiki i montażu prostych filmów

5) Miejsce użytkowania - głównie dom, czasem wyjazdy

6) Wymagania specjalne - wydajność, ładny wygląd, solidna obudowa, mocny procesor, dysk ssd

7) Osobiste preferencje - brak

8) System operacyjny - najlepiej windows

9) Własna propozycja (model wybrany samemu):

http://allegro.pl/dell-inspiron-5567-i7-7500u-8gb-256ssd-r7-win10-i6855424044.html
http://allegro.pl/macbook-air-i5-mmgf2ze-dzis-kupujesz-jutro-masz-i6854883033.html
http://allegro.pl/xiaomi-mi-air-notebook-13-3-fhd-ssd-i5-gf940mx-pl-i6830406600.html

 

Proszę o pomoc! Będę bardzo zobowiązany :)

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie nie można mieć wszystkiego. Albo mobilny sprzęt (13-14") dobrze wykonany z długim czasem pracy na baterii, kosztem wydajności ze strony procesora, albo standardowy rozmiar, 15,6" z mocniejszym CPU czy też dedykowanym GPU.

Do tego dochodzi OS, który podnosi cenę sprzętu średnio o 300zł.


Z jakiego softu masz zamiar korzystać ?

Link to post
Share on other sites

Żaden z nich.

 

Dasz radę, dołóż do https://www.x-kom.pl/p/341588-notebook-laptop-156-acer-vx5-591g-i7-7700hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html

niezła baza pod rozbudowę, na start mocny CPU 4 rdzenie / 8 wątków, niezłe GPU z 4GB pamięci, OS w cenie.

 

Jeśli zdecydujesz się na coś kompaktowego, do 4000zł znajdziesz Asusa UX410UA z i7 7500U, 8GB RAM, SSD 256GB i systemem.

Link to post
Share on other sites

W sklepie nie dla idiotow aktualnie jest na niego promo i mozna wyrwac za 3999zl i to z 16gb ram. Wersja i5 i 8gb w cenie 3799.

Masz może linka do promo?

Żaden z nich.

 

Dasz radę, dołóż do https://www.x-kom.pl/p/341588-notebook-laptop-156-acer-vx5-591g-i7-7700hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html

niezła baza pod rozbudowę, na start mocny CPU 4 rdzenie / 8 wątków, niezłe GPU z 4GB pamięci, OS w cenie.

 

Jeśli zdecydujesz się na coś kompaktowego, do 4000zł znajdziesz Asusa UX410UA z i7 7500U, 8GB RAM, SSD 256GB i systemem.

Spoko tylko brak dysku SSD, a jednak chcialbym z tym sie zmieścić chociaż w 3800 pln...

Link to post
Share on other sites
Masz może linka do promo?

 

Spoko tylko brak dysku SSD, a jednak chcialbym z tym sie zmieścić chociaż w 3800 pln...

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-vx-15-vx5-591-72et

 

Promo jest chyba do 20 lipca. Sam dziś kupiłem tego Acera tylko z i5 za 3799zl. Teoretycznie dokladanac 200zl mas i7 8mio watkowe i 2 razy wiecej ramu, ale jak porownywalem glosnosc tego lapka z i5 i z i7 to ten pierwszy byl calkowicie bezglosny a drugi szumial juz znacznie nawet na ekranie logowania windows. Aktualnie testuje go i przyznaje, ze z i5tka jest prawie calkowita cisza przy zwyklej pracy. Bardzo przecietny jest gladzik i klawiatura, ale porownuje tutaj do Macbooka, wiec malo subiektywna ocena. Ekran tez sredni, mimo ze IPS. Najwieksza wada jaka zauwazylem to mega bleeeing wyswietlacza.

 

Pierwsze co zrobilem po wyjeciu z pudla to rozkrecilem i wsadzilem SSD. Przyznam sie, ze dostep nie jest latwy bo trzeba odkrecic 14 srubek i zdjac caly spod, ktory jest na zastrzaskach.

Edytowane przez booncol
Link to post
Share on other sites

Kiedyś gdzieś czytałem że ACER VX5 w mediamarku nie ma ekranu IPS to może to nie jest IPS

 

Mobilny jest HP OMEN 2,20 kg https://www.x-kom.pl/p/357905-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html

Intel Core i5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache)
8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)

Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2

Ekran matowy IPS

podświetlane klawisze

Link to post
Share on other sites

IPSa nie maja wersje z Playa. Z MM ma nawet naklejke na laptopie, ze IPS. Sprawdze pozniej dokladny numer matrycy.

 

Co do Omena to... najlepiej go pomacac. Dosc tandetnie wykonany. Z tego co pisz tez to niezbyt dobre chlodzenie.

Link to post
Share on other sites

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-vx-15-vx5-591-72et

 

Promo jest chyba do 20 lipca. Sam dziś kupiłem tego Acera tylko z i5 za 3799zl. Teoretycznie dokladanac 200zl mas i7 8mio watkowe i 2 razy wiecej ramu, ale jak porownywalem glosnosc tego lapka z i5 i z i7 to ten pierwszy byl calkowicie bezglosny a drugi szumial juz znacznie nawet na ekranie logowania windows. Aktualnie testuje go i przyznaje, ze z i5tka jest prawie calkowita cisza przy zwyklej pracy. Bardzo przecietny jest gladzik i klawiatura, ale porownuje tutaj do Macbooka, wiec malo subiektywna ocena. Ekran tez sredni, mimo ze IPS. Najwieksza wada jaka zauwazylem to mega bleeeing wyswietlacza.

 

Pierwsze co zrobilem po wyjeciu z pudla to rozkrecilem i wsadzilem SSD. Przyznam sie, ze dostep nie jest latwy bo trzeba odkrecic 14 srubek i zdjac caly spod, ktory jest na zastrzaskach.

Rzeczywiście cenowo spoko to wygląda. Jednak mam ograniczone fundusze - priorytetem jest dla mnie dysk SSD, a tutaj się niestety już nie zmieści :(

Link to post
Share on other sites

SSD możesz dorzucić w każdej chwili, lepszego procesora już nie. Za 4000zł po rabacie jest to bardzo dobra opcja.

Omen wyżej też nie jest świetną propozycja, brak wolnego slotu pod rozbudowę RAM tylko wymiana pamięci. 

Sam laptop jest kiepsko wykonany, układ chłodzenia solidniejszy w Acerze.

Broni się jedynie opłacalnością.

Link to post
Share on other sites

Co do VX15 z MM. HWInfo pokazuje mi, że matryca to BOE NV156FHM-N42 czyli IPS. Kości RAM to Samsung M471A1K43BB1-CRC DDR4 2400MHz, ale obejrzę "fizycznie" je jeszcze zanim dokupię drugą kość. Dziwne jest to, że na stronie sklepu z dużym X, w specyfikacji widnieje jako 8GB DDR4 2133MHz.

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/357910-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-8gb-2561000-win10-gtx1050.html

Aktualnie jest promocja cenowa oraz gratis akcesoria za około 450 zł.

Za 3799 zł masz ssd 256GB+1TB, i5 7300hq, 8GB Ram, matryca IPS full hd, gtx1050 4GB. Dodatkowo po wpisaniu kodu promocyjnego otrzymujesz plecak do laptopa hp omen wartości 250 zł, myszkę laserową wartości 199 zł(ceny akcesoriów z ww sklepu).

Za Acerem nie przemawia najwyższy ze wszystkich producentów wskaźnik awaryjności. HP jes natomiast bardzo opłacalnym zakupem, ponieważ w tej cenie nie dostaniesz takiego sprzętu, nie mówiąc już o akcesoriach gratis. Możesz je spieniężyć i laptop wyjdzie Cie te 3500 zł.

Jeśli zostawisz je sobie to będziesz miał fajny plecak do przenoszenia sprzętu oraz chyba dobrą myszkę (nie wiem jak wypada na tle konkurencji). Do acera z kolei bedziesz musiał dokupić torbę oraz myszkę, czyli kolejne jakieś 100-200 zł dochodzi do ogólnego rozrachunku.

 

Byłbym zapomniał - acer ma hdd 5400 obr/min, hp natomiast 7200obr/min - duża różnica w wydajności zapis/odczyt.

Acer ma też mniejszą baterię. Hp oferuje szybkie ładowanie od 0-50% w około pół godziny.

Wygląd to już kwestia gustu, ale hp jest mniej krzykliwy i nawiazuje bardziej do tradycyjnego laptopa. Acer swoimi czerwonymi wstawkami razi po oczach i zakrawa kiczem - to już moje zdanie.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Dobra opcja z tym Omenem, natomiast co do wygladu to masz racje ale tylko patrzac na zdjecia. Na zywo Acer jest duzo lepiej wykonany, gdzie Hp wydaje sie mega plastikowa i wyginajaca sie zabawka. Z awaryjnoscia tez roznie. Jak do tej pory jedyny laptop, ktory mnie zawiozdl to HP Probook, ktory przestal dzialac zaraz na drugi dzien po kupnie i wedrowal po serwisach przez 3 miesiace.

Edytowane przez booncol
Link to post
Share on other sites

Hp ma średniej jakości obudowę. Wygina się chyba tylko delikatnie klawiatura - ale bez przesady. Reszta jest ok - chłodzenie również jest prawidłowe. Sugeruję sie tutaj porownaniem do Asus ROG 533 - gdzie Asus ROG można powiedzieć, że jest ikoną gamingu. W Asusie temperatury są wyższe niż w hp (Asus ma tylko jeden wentylator, HP posiada dwa), oraz ugięcie klawiatury jest mocniejsze. Dodatkowo ugina się również klapa.

Acer nie jest zły oczywiście ale trzeba wziąć pod uwagę, że wszystko co błyszczy szybko ulega porysowaniu, więc za jakieś pół roku piano lakierowane elementy mogą wyglądać jak stare. Gdyby ten lakier był chociaż szary albo czarny...

Wydaje mi się, że za 3800zł lepiej kupić nie można biorąc pod uwagę zamontowany ssd 256GB oraz dobrej jakości akcesoria za 450zł (cena sklepowa).

Widziałem Acera na żywo, HP zakupiłem właśnie z tej promocji (dzisiaj w nocy do niego zasiądę). Acer sprawia wrażenie lepiej wykonanego, lecz ten plastik wydaje sie bardzo twardy, przez co może być kruchy - domysły oczywiście.

 

 

 

Laptop krótkoterminowo przetestowany:

jest ok. Wydajny, w spoczynku cichutki, matryca ok, touchpad również działa prawidłowo. Muszę pozbyć się stacjonarki (mega cichej i dużo bardziej wydajnej niż jakikolwiek laptop do 5k pln) ze względu na przygotowania pokoju dla córki która niedługo przyjdzie na świat. Podczas gier wentylator wkręca się na maksymalne obroty i jest dość głośny (stacjonarny był budowany pod wzgledem ciszy, więc głośność laptopa nie jest dla mni odczuciem obiektywnym, ponieważ nawet służbowy laptop wydaje się głośny, a wentylator nie chodzi na wysokich obrotach). Zauważyłem także, że występuje lekki 'throttling' (fifa 17, full hd, ultra settings). Aktualnie mam zamówioną podkładkę chłodzącą, która mam nadzieję, że wyeliminuje to zjawisko. Przy normalnej pracy laptop nie ustępuje wydajnościowo mojej stacjonarce - przeglądanie internetu, aplikcje biurowe. Zasięg wifi jest perfekcyjny. Uginanie klawiatury - występuje w delikatnym stopniu pod silnym i celowym naciskiem. Przy normalnym użytkowaniu klawiatury nie uświadczymy tego ugięcia. Obudowa jest na plus - praktycznie w ogóle nie występuje palcowanie. 
Dodatkowe akcesoria - plecak full wypas. Mega funkcjonalny (bardzo dużo kieszeni, schowków) no i jakościowo również górna półka. Myszy natomiast nie rozpakowalem jeszcze, więc nie będę się na ten temat wypowiadał.
Wydaje mi się, że za te pieniądze nie kupimy nic lepszego i sprzęt jest warty uwagi. Zobaczymy jak będzie się sprawował w dalszym użytkowaniu.


Update:

Fifa na ustawieniach wysokich fhd, gta V na ustawieniach wysokich fHD - brak throttlingu. Muszę ponownie przetestować na wysokich, bo wydaje mi się, że jeśli na wysokich działa płynnie bez negatywnego efektu wpływy temperatury, to być może lekkie przycięcia były spowodowane pobieranymi w tym czasie aktualizacjami.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Sprecyzuj dokładnie czego szukasz:

 

Mobilnej stacji roboczej do zadań specjalnych czy laptopka biznesowego dla przedstawiciela handlowego. Ten asus to kalkulator w porównaniu do omena. Jak szukasz mobilnej bida stacji roboczej to nie oczekuj :

 

- niskiej wagi

- wypasionej matrycy ips

- długich przebiegów na bateryjce

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Czyli szukaj laptopka do gajmingu takiego jak omen czy legion od lenovo - jakość podobna. Tak samo jak Acera i innych w tym segmencie cenowym. Jak chcesz porządny sprzęt to kaski więcej uzbieraj lub po prostu za tą kaskę kup stacjonarkę która będzie minimum 2 x wydajniejsza.

 

Zobacz na żywo jak masz gdzieś okazję:

 

https://www.x-kom.pl/p/358382-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-2401000-gtx1050.html

https://www.x-kom.pl/p/357910-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-8gb-2561000-win10-gtx1050.html

 

Tutaj masz typową stację roboczą do porównania

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-ThinkPad-P51-Xeon-UHD.229578.0.html

 

Jak masz chwile wgooglaj sobie te omeny i legiony, zobacz czym to się różni na notebookchecku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...