Skocz do zawartości

Który monitor Della wybrać?


Recommended Posts

Witam :)
przymierzam się pomału do zmiany monitora. Obecnie siedzę na LG M2250D. TN 5ms FullHD. Kupiłem go w 2012r.
Na obecnym gram, oglądam filmy ale też zajmuję się obróbką zdjęć i digital artem. Chciałbym by nowy monitor miał lepsze odwzorowanie kolorów niż obecny ale by dało się też na nim pograć. Bardzo podobają mi się monitory Della, głównie ze względu, że cenię prostotę. 
 
Mam na oku trzy modele tego producenta, oto one: 
 
 
Wszystkie są 27'' z rozdzielczością WQHD i matrycą IPS prócz jednego. Pierwszym jakim się zainteresowałem z nich był U2717D jednak wyczytałem, że ma input lag 25ms. Nie wiem jaki input lag ma mój obecny monitor niestety by móc porównać. Bo na moim gra się dość przyjemnie, tylko gryzą mnie na nim kolory podczas grafiki  i nie tylko.
Drugi UP2716D nie ma aż tak wysokiego input laga jak poprzedni i ma 10bit. Natomiast trzeci ma matrycę TN 144Hz i G-Sync. No właśnie i teraz moje pytanie brzmi, który z nich wybrać? Intryguje mnie ten TN bo niby 144Hz i G-Sync coś nowego, ale boję się pomimo, że ma 16,7mln kolorów oraz 8bit czy będzie miał gorsze kolory od tych z IPSem. Z jednej strony coś nowego ale z drugiej znowu TN, z IPS nigdy nie miałem styczności. Znam mniej więcej różnicę między TN a IPS, ale chciałbym się doradzić Was, który wybrać. Może ktoś z Was ma, któryś z tych monitor lub zna więcej informacji na ich temat. 
Używam głównie Photoshopa a w gry jakie gram to BF1, GTAV, Wiedźmin 3. Nie jestem jakiś progamerem z esl. 

Tutaj porównanie tych trzech monitorów:

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/f0692297

 

Jeśli bylibyście mną to jaki z tych monitorów byście wybrali? 

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc! :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...