Skocz do zawartości

Zestaw do ok. 5-6kzł dla młodego do gier + podmiana części


Recommended Posts

Witam,

 

jak w temacie szukam komputera dla brata, który nie mieszka ze mną. Sprawa niby prosta, ale przy dzisiejszych cenach i braku części chciałbym dopytać ekspertów.

Potrzebujemy nowej całej jednostki - PC, monitor, peryferia w tym drukarka, głośniki itd.

 

Ale, żeby jakoś to wszystko ograniczyć to budżet wstępnie na wszystko wynosi około 5500zł - od tego odejmuję jakieś 1500zł na wszystko co nie związane ze samą skrzynią PC i zostaje nam na ten cel 4000zł. Oczywiscie w okolicach.

 

Żeby było ciekawiej to w tym zakupie chciałbym zrobić pewien myk. 

U siebie w jednostce mam pamięci RAM Crucial Ballistix 2x4GB dokładnie te:

 

https://www.morele.net/pamiec-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

I chciałbym je podmienić na takie same ale 2x8 GB z tym że do siebie do jednostki - młodemu 2x4GB w zupełności wystarczą. To takie moje widzimisię i dodatkowy problem dla Was składających, aby one się znalazły w koszyku. Ewentualnie inne Cruciale ale DDR3 - gdyż taką mam płytę i jakiś jeszcze czas ze mną pobędzie(ASRock Fatal1ty H87 Performance) :-)

 

Wiem - wpłynie to na cenę ale młodemu się dokładam także przyjemne z pożytecznym dla nas obu.

Jakby była jakaś propozycja monitora - okolice 24-27" nie pogniewam się. Grunt aby wyglądał jakoś i jego jakość nie była jakaś porażająca. Wiadomo - nie taki za 400zł tylko coś ze średniej półki - 60Hz wyżej nie trzeba no chyba że jest coś ciekawego.  Fajnym dodatkiem byłaby możliwosć podpięcia TV w przyszłości i żeby posiadał głośniki tak jak mój Asus mx239h

 

Tutaj tradycyjnie już wypełnimy:

 

  • Zastosowanie komputera: gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: okolice 4000 na sam PC - całość 5500-6000
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? w ciągu miesiąca/półtora
  • Których części potrzebujesz?: Wszystko
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Raczej nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Muszę zakupić nowy
  • Specjalne wymagania: Brak - wydajność w grach to chyba tyle, im więcej będzie się świecić i wyglądać "bajerzaście" tym lepiej . Preferuję zakup na morele.net - gdyż netpunkt mam 2km od siebie.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Ram Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB
  • Własna propozycja zestawu: Póki co brak, stawiam na profesjonalistów :)

Z góry dziękuję za sugestie. Wiem że czas na zakup jest średni - ale np. promocja (o ile tak można to nazwać) w morele na GTX 1060 6GB jest taka że trzeba wybulić obecnie 2299zł ale dostajemy cashback w bonach na 700zł. Zawsze za to mogę młodemu kupić potem tą drukarkę, głośniki czy choćby klawiaturę i myszkę. Także aż tak to nie boli choć suma sumarum 1600zł za GTX 1060 nie jest zabawne :(

 

Edit: Oczywiście nie trzeba proponować tych peryferiów o których wspominam jak chociażby drukarka - o to będę pytał już gdzie indziej. Tutaj zajmijmy się PC + ew. monitor.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Te Vouchery w przypadku cen GTX 1060 na morele to i tak pic na wodę. 

 

Karty GTX 1060 6 GB po 2300 zł - 700 zł (voucher) daje cenę końcową tak czy siak 1600 zł.

Za 1600 zł masz masę modeli GTX 1060 poczynając od Gigabyte po Palita kończąc na ASUS w innych sklepach.

 

Ludzi chcą po prostu zrobić w kija i tyle. No oczywiście znajdą się chętni, bo dają .... 

 

Może póki co zestaw bez GPU na integrze ? 

 

 

 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Ram Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB

 

Trochę to tak koliduje z 1151. Dokup sobie lepiej drugi taki sam komplet do 4 x 4 GB a młodego pamięci już w to nie mieszaj i niech ma coś na DDR4 

Link to post
Share on other sites

Wiem że pic na wodę fotomontaż te vouchery. Ale to na jedno wyjdzie a morele mam pod nosem i sobie i odbiorę wszystko i poskładam na spokojnie i wszystko będzie pochodzić z 1 sklepu w razie "w" . A i rabat jakiś konkretny dostanę jak to zawsze ze względu na to że masę grubych zamówień przez moje konto przeleciało w ciągu kilku ostatnich lat.

 

A coś na teraz możesz zaproponować ? Powiedzmy opcja z DDR3 i DDR4 jakbyśmy jednak zrobili tak jak pisałem.

Każdego procenta wydajności nie szukamy, po prostu ma być solidnie - i tak pyka w gierki tupy symulator farmy a do tego nie wiadomo czego na szczęście nie trzeba.


Znalazłem czas i złożyłem zestaw wg. moich założeń czyli 1151 + DDR3. Cena za ramy odejdzie od tego co jest w koszyku - wrzucone tylko poglądowo. 
Ze zakupem jeszcze czekamy na ruch z cenami GPU. Czasu mamy miesiąc lub półtora. Największy problem z płytą - czy jest OK ? Reszta podzespołów z polecanych zestawów.

http://www.morele.net/inventory/info/5zg5M2/

 

Teraz też pytanie - oprogramowanie czyli Windows 415zł - rozumiem że taniej kupić nie ma opcji ?

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Tak jak powiedziałem komputer być musi do końca wakacji - to nie dla mnie. Dlatego też czekamy. Jeśli będzie trzeba to i z GPU dłużej poczekamy.

Grunt czy reszta podzespołów jest OK i czy można coś jeszcze zmienić.

Na SSD też przyjdzie czas.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam, czemu nie złożyć komputera teraz na integrze?

Gry takie jak skyrim, minecraft, risen, hots, lol  a może i CS(Nie mam) na integrze od i5-6600k dają radę, a 7400 posiada lepszą.Co prawda mowa tu o niskich/średnich ustawieniach.

Dodatkowo zastanawiam się, czemu nie zamówić od razu monitora i innych peryferii, co zwiększyło by koszt całego zestawu i umożliwiło większą zniżkę :)

 

Tak z ciekawości, może warto dodać 100zł do i5-7500? Niby to 0.4 GHz więcej.(a jak się uprzeć i przez amazona kupować to i 7600k wejdzie)

Link to post
Share on other sites

Ja tylko daje opcje cenowe, bo na podkręcaniu sam się nie znam.

Dodatkowo uważam, że to "raczej nie" z czasem może zmienić się na "tak", ponieważ wymagania do gier też będą rosnąć.

 

A co do chłodzenia to prawda, zapomniałem o nim całkowicie (dzięki za przypomnienie :) )

 

Z ciekawości, co sądzicie o tym zestawie?

http://sklep.ntt.pl/komputery-ntt-game/5655-komputer-ntt-game-150g-w20.html#/system_operacyjny-windows_10_professio

Edytowane przez SparQz
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...