Skocz do zawartości

Dziwna sprawa po przedłużeniu umowy na internet z Play


Recommended Posts

Witam. 

Niedawno (w maju) po dwóch latach przedłużyłem umową z play na internet mobilny. Przez te dwa lata byłem zadowolony, a z powodu lokalizacji mojego domu, nie mogę mieć internetu po kablu. Opcja ta najdroższa za 69,99 internet bez limitu (doskonale wiem, że do 100 GB) + dobrałem sobie za 99 zł modem huawei b618 z myślą o przyszłości i tak dalej. No i gdzie leży mój problem, mianowicie przez te dwa lata wcześniej nigdy mi się nie zdarzyło żebym przekroczył limit 100 GB, a tu nagle mija drugi okres rozliczeniowy od przedłużenia umowy, a ja już drugi raz przekraczam w połowie miesiąca  :o i internet zwalnia do 1 mb/s. 

 

I teraz moje pytanie, jak myślicie dlaczego? czy ktoś mnie tu robi w konia?

Czy to może przez zmianę rutera? Wcześniej miałem d-link dwr 116. Wcześniej osiągałem na mojej wsi jakieś 40/10, a na tym nowym huawei b618 70/10 czy prędkość łącza I cat. lte ma wpływ na szybsze wykorzystanie pakietu danych? 

 

Dodam, że nic nie zmieniłem w moim użytkowaniu internetu, intensywności, czasu.

 

Z góry dziękuję za każdą radę i pomoc.

Link to post
Share on other sites

jesteś pewien że rzeczywiście pobrałeś te 100GB?

Bardziej bym obstawiał na ograniczenie Play wynikające z "roamingu krajowego"

łączysz się przez BTS inny niz Play i masz limit prędkości

 

poczytaj http://antyweb.pl/to-juz-praktyczny-koniec-roamingu-krajowego-w-play/

Do tej sprawdzałem to na play24 i tam niby było widać jak mi ta ilość danych, w danym okresie rozliczeniowym spada, aczkolwiek nie wierząc do końca zainstalowałem networxa i obserwuje, tylko że na razie mam go 7 dni wiec to nie jest miarodajne.

 

Czyli to nie możliwe, że ze wzrostem prędkości przesyłania danych dzięki nowocześniejszemu ruterowi, pakiet danych się szybciej zużywa?

 

No to jak to jest przez te dwa lata dokładnie do 14 maja 2017 (wtedy mi wychodziła umowa) nic się nie działo i nagle praktycznie z dniem podpisania nowej umowy "wyłączają mi roaming krajowy"? 

 

A czy mogę to jakoś ominąć? to znaczy wymusić na ruterze łączenie z nadajnikami typowo play? czy pytam o głupoty i to nie możliwe?

 

Co w ogóle mogę zrobić jest jakiś sposób bo jestem załamany tą sytuacją, jak bym wiedział że tak będzie to bym nigdy nie przedłużył z nimi umowy. Macie jakieś pomysły? jakiś sposób na ograniczenie zużycia danych zakładając, że oni mnie w konia nie robią.

 

PS. Według mapy zasięgu play ja mam dobry zasięg i ogólnie prędkości jak na małą miejscowość też nie najgorsze 70/10 do skończenia tych 100 GB to jest mój problem bardzo szybkie wykorzystanie tych 100 GB i ta różnica w tej szybkości między starą umową a nową, przy jednoczesnym niezmiennym "stylu" korzystania z internetu.

Edytowane przez Kubol91
Link to post
Share on other sites

zerknij na mapę BTS ów- wybież po lewej PLAY

http://beta.btsearch.pl

 

w programiku do łączenie z Play masz ustawienia APN i powinna być mozliwość ręczengo ustawienia - łaczenia tylko przez APN Play

 

zerknij tu

https://forumplay.pl/showthread.php/14792-Tryb-wyboru-sieci-w-PLAY

 

Wiec nie mam żadnej aplikacji do łączenia się z play, wszystkie ustawienia mam na 198.168.8.1 i ustawienie ręczne sieci wygląda tak:

 

795ebf1750f110d5.jpg

 

I mogę ręcznie wybrać zaznaczając kropkę.

 

Wybrałem ustawienie ręczne: Play 4G

 

Dodam, że zmierzyłem odległość do najbliższych BTS-ów play i jest to kolejno : 20km, 24km, 26km i 30 km

Link to post
Share on other sites

przy 20km od BTS Play to  widząc u ciebie 4/5 kresek zasięgu LTE sądzę że łączy cię z BTSem innej sieci. 

Realny zasięg nadajników LTE 1800 to ca 10km (optimum 5-10km; max przy dobrym układzie 13-15km)

 

Masz "roaming krajowy" i po ostatnich zagrywkach Playa transfer leci w dół do 1,5Mbps

 

Zadzwoń na infolinię i poproś by "podpowiedzieli" jak ustawić na sztywno w tym modemie/routerze połaczenie z BTS Play

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites

przy 20km od BTS Play to  widząc u ciebie 4/5 kresek zasięgu LTE sądzę że łączy cię z BTSem innej sieci. 

Realny zasięg nadajników LTE 1800 to ca 10km (optimum 5-10km; max przy dobrym układzie 13-15km)

 

Masz "roaming krajowy" i po ostatnich zagrywkach Playa transfer leci w dół do 1,5Mbps

 

Zadzwoń na infolinię i poproś by "podpowiedzieli" jak ustawić na sztywno w tym modemie/routerze połaczenie z BTS Play

Ja nie wiem czy my się dobrze rozumiemy, mi nie chodzi o to, że prędkość spada po wykorzystaniu tych 100 GB do 1,5 mb/s, wiedziałem na co się piszę i jak by nie patrzeć to jest uczciwe. W trakcie tych 100 GB mam prędkość praktycznie cały czas 60-70 mb/s na 10 mb/s i mi to wystarcza, zwłaszcza, że to dom na wsi.

 

Mnie zastanawia/wkurza, że te 100 GB zużywa się znacznie szybciej niż to miało miejsce przed przedłużeniem umowy na kolejne dwa lata. I teraz się zastanawiam dlaczego, czy to szybszy ruter, inna cat. lte, jakiś kruczek którego nie zauważyłem, nie wiem. Nie zacząłem nagle stremować czegoś w 4k, nie pobieram więcej, oglądam netflixa mniej więcej tyle samo, nie rozumiem tego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...