Skocz do zawartości

Telefon do 1500 zł. Następca Lumii 820.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bartoss.k,

Recommended Posts

Witam.


 


Chcę wymienić mój obecny telefon Nokia Lumia 820. Co prawda nic mu nie dolega, ale chcę się przesiąść na coś świeższego i nowszego. Mój budżet wynosi około +/-1500 zł. 


 


W telefonie ważne jest dla mnie:


- dobra gwarancja;


- jakość wykonania;


- rozsądny rozmiar, myślę że 5 - 5,2 cala będzie optymalnie, 5,5 raczej będzie dla mnie za duże;


- przyzwoity aparat przedni i tylny;


- slot na kartę pamięci, ale nie koniecznie jak będzie dużo pamięci wbudowanej;


- szybkość działania;


 


Puki co moim faworytem jest Honor 8 (w Sferisie blisko mojego budżetu), ale zanim się zdecyduję chcę przeanalizować czy są dla niego jakieś rozsądne alternatywy. Myślałem też o P-9, ale raczej wolał bym mieć 1gb ram więcej (w Honor 8), co może być przydatne w przyszłości. Z racji tego, że bardzo długo używam lumii nie jestem w ogóle na czasie jeżeli chodzi o smartfony i liczę na waszą pomoc.


 


Co możecie polecić?


 


Pozdrawiam.


Link to post
Share on other sites

Albo Honor 8 albo Xiaomi Mi5. Jeśli allegro wchodzi w grę to te dwa telefony wyrwiesz już poniżej 1500zł.

 

Oczywiście allegro wchodzi w grę, ale przyznam szczerze, że nie za bardzo mam chęć wydzwaniać do sprzedawców i się wypytywać skąd jest telefon, czy ma paragon, czy faktura vat marża, do kiedy gwarancja, jaka gwarancja itp. Sklep internetowy zdecydowanie ogranicza te czynności.

 

Co do Mi 5 mam mieszane uczucia, wiele opinii jest pozytywnych, ale ja jednak chyba jeszcze nie dojrzałem do takiego eksperymentu.

Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

 

 

nie za bardzo mam chęć wydzwaniać do sprzedawców i się wypytywać skąd jest telefon, czy ma paragon, czy faktura vat marża, do kiedy gwarancja, jaka gwarancja

Większość odpowiedzi na Twoje pytania są w opisie aukcji.

Btw. wczoraj rozmawiałem z Panem z Huawei (infolinia) i pytałem się jaka faktura jest potrzebna do gwarancji (vat marża czy vat23) i powiedział, że bez różnicy. Jedyne co jest im potrzebne to nr IMEI i ew. data zakupu z faktury/paragonu

 

Wracając do tematu

http://allegro.pl/honor-8-kirin-950-dual-sim-aktywny-fv23-dpd24h-i6851522581.html?fromVariant=6826277673 wersja 3 GB RAM

http://allegro.pl/honor-8-ds-polska-dystrybucja-fv-vat-23-szklo-i6867053546.html wersja 4 GB RAM

Link to post
Share on other sites

 Jedyne co jest im potrzebne to nr IMEI i ew. data zakupu z faktury/paragonu

 

 

Zakładam, że chodzi o datę zakupu przez sprzedawcę? Tylko pytanie czy sprzedający udostępni takie dokumenty. A co z gwarancją w przypadku sprzętu z Chin? 

 

Przed chwilą dzwoniłem do jednego ze sprzedawców, którego podałeś w swoim poście i uzyskałem informację, że nie udostępnią mi swojego dowodu zakupu (nawet kopii, ani skanu).

 

Powiedzieli, że osobiście udostępnią tylko w przypadku problemów z uwzględnieniem gwarancji, jednak najlepiej będzie wysłać telefon do nich, a oni osobiście prześlą do serwisu.

 

Do zestawienia doszedł jeszcze P-9 ale to z racji tego że w Sferisie stany zerowe Honora 8, a w mojej okolicy pokazał się nowy P-9 z Orange. 

Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

 

 

Zakładam, że chodzi o datę zakupu przez sprzedawcę?

Jedyne daty jakie powinny być na fakturze to data wystawienia faktury i data sprzedaży - i od tych dat (zazwyczaj jest to ten sam dzień) liczona jest gwarancja, a nie od zakupu przez sprzedawcę. 

 

Też ostatnio wysyłałem swojego Huawei na gwarancję - dzwoniłem na infolinię i nic nie mówili o fakturze VAT 23% - nazwali to dowód zakupu.

 

Oto oficjalny komentarz Huawei w tej sprawie - ,,Przy realizacji gwarancji wymagany jest oryginalny dowód zakupu. Rozumiemy przez to paragon/ fakturę wystawioną przez pierwszego sprzedawcę.''

Link to post
Share on other sites

Jeśli w grę wchodzą tylko nowe telefony to Honor 8 czy Huawei P9 będą najlepsze do 1500zł. 
Mi 5 oczywiście przy tych telefonach nie jest jakiś dużo słabszy ale to raczej propozycja przy telefonie do 1000/1200zł.

 

Osobiście za 1500zł poszukał bym używanego S7. Sprawdziłem na OLX, bez problemu z 20mies gwarancją można kupić.

Co do S6 czy G5 to nie ma sensu zawracać sobie głowy tymi smartfonami, szczególnie, że jak ktoś wcześniej zauważył S6 to już 3gen wstecz.

 

Jeśli chodzi o Nubie Z11, to na prawdę udana konstrukcja ale tylko w pełnej wersji Z11, raczej nie interesował bym się Z11 mini, bo za te pieniądze można mieć mi5s 4/64 na snapie 821.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wszystkim bardzo dziękuję. Ostatecznie zakupiłem P9 w wersji grafitowej. Duże znaczenie miało to, że telefon był na miejscu wiec obyło się bez wysyłek itp., a i cena finalnie dosyć przyjemna.

 

Ponadto do wyboru przekonał mnie bezpośredni kontakt z Honorem 8. Co do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń, jednak te odciski palców pozostające na obudowie jednak nie dla mnie. 

Co do P9 ... pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Na dzień dobry pobrała się aktualizacja oprogramowania. Jakość wykonania bez zastrzeżeń, a to dla mnie bardzo ważne. Telefon jest dosyć "zimny" w dotyku (obudowa metalowa) co jest bardzo fajne. 

Nic tylko teraz przyzwyczaić się do androida. Może to niektórych rozśmieszyć, ale to mój pierwszy tel z tym systemem operacyjnym.

Pozdrawiam.

Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...