Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna do gier - nonsens?


Recommended Posts

Od dłuższego czasu nurtuje mnie fenomen klawiatur mechanicznych w wykorzystaniu w grach. Gracze wykorzystują mniej niż 1/3 klawiszy klawiatury więc wychodzę z założenia że kupowanie mechanika do grania i fejsbukowania to jak kupowanie dubeltówki na muchy. Nie dość że często są głośniejsze od (dobrych) membranówek to jeszcze od nich kilkukrotnie droższe. Ale tu nie chodzi o kasę bo sam mam logitecha k810 który kosztował 320zł. Ale w nim mam 3 profile połączeń bluetooth które cały czas się przydają, klawisze nożycowe, laserowo wycinane litery, klawisze z podświetleniem zintegrowanym z czujnikiem ruchu dzięki czemu bateria się tak szybko nie czerpie. Dlatego warto było dać te 320zł.

Mechanik? Owszem, jestem skłonny kupić go do pracy (programowania) albo gdybym pisał jakieś artykuły, książki, felietony, prace naukowe ale do gier? Do gier mam pz31a (gry WSAD i action RPG) i pada od xboxa (gry akcji jak Devil May Cry i konwersje z konsol) bez których nie mógłbym się obyć.Granie na klawiaturze, która jest urządzeniem z założenia zaprojektowanym do pisania jest udręką

 

Wiec czy mógłby mi ktoś to logicznie wytłumaczyć, bo nie rozumiem tego fenomenu?

Link to post
Share on other sites

http://gadzetomania.pl/4115,klawiatura-dla-gracza-jaka-wybrac-co-trzeba-wiedziec-poradnik-i-przeglad,all

Jestem graczem ,ale u mnie priorytet to kierownica. Myślę (zaznaczam,że tylko myślę),że klawiatura mechaniczna zapewnia kilka elementów,które "wspierają" wytrawnego gracza.Porównam to trochę do początkującego gracza na gitarze. I na marnej,i na wyśmienitej gitarze,zagra tak samo słabo. Mimo wszystko ta druga zabrzmi lepiej....:)

Link to post
Share on other sites

No tak tylko że gitara jako instrument ma o WIELE większy wpływ na jakość wydobywanego dźwięku (nawet fałszującego) niż klawiatura na gracza, szczególnie porównując klawirki gmingowe mechaniczne i gamingowe membranowe o podobnej funkcjonalności (makra, antighosting itp). Już dużo większy wpływ mają myszki - tak, myszka z dobrym sensorem i odpowiednimi ustawieniami (szybkości V i H, częstotliwość odświeżania, wyłączenie akceleracji i sterownika windowsowego itp) ma podobny wpływ jak wspomniana gitara. Natomiast nie klawiatura mechaniczna.

 

Chyba że jesteśmy azjatą i gramy w Starcrafta :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

To tak, jakbyś zapytał kogoś, kto ma Ferrari, dlaczego nie kupił Nissana GTR, który nawet nie ustępuje mu zbytnio szybkością, czy frajdą z jazdy. Kupił, bo mógł:) Poza tym mechaniki są najbardziej niezawodne, jeśli chodzi o klawisze. Ale fakt, klawiatura mechaniczna nie zrobi z Ciebie prosa. To tylko komfort taki wewnętrzny, że muskam sobie paluszkami te drogie przełączniki :P. Ja z kolei nie kupiłbym nie-mechanika za więcej niż 100 zł.

PS. dla mnie granie na padzie jest udręką:P klawiatura i myszka to dla mnie miód.

Link to post
Share on other sites

Gracze wykorzystują mniej niż 1/3 klawiszy klawiatury więc wychodzę z założenia że kupowanie mechanika do grania i fejsbukowania to jak kupowanie dubeltówki na muchy. 

A co ma ilość klawiszy do kupna mechanika ?

Kupuje nawet żeby miec te dwa klawisze których używam.

Link to post
Share on other sites

 

A co ma ilość klawiszy do kupna mechanika ?

Kupuje nawet żeby miec te dwa klawisze których używam.

To że mechaniki to minimum 350zł. I w tym przypadku de-facto płacisz te 350zł dla 2 klawisze, bo z resztą mógłbyś się obejść na membranówce.

 

 

PS. dla mnie granie na padzie jest udręką:P klawiatura i myszka to dla mnie miód.

Wszystko zależy od tego w co grasz. Bo dla mnie też w strzelanki granie gamepadem to porażka - próbowałem klika razy, np z Far Cry. Ale nie wyobrażam sobie żeby grać np. w Devil May Cry czy serię Legacy of Kain na klawiaturze.

Natomiast to nie znaczy też że najlepsze do strzelanek są klawiatury - do gier z WSADem są lepsze rzeczy.

 

 

Co do samego topiku: Ja rozumiem że ktoś ma kasę i w ramach fantazji sobie kupi klawiaturę mechaniczną. Z zasobem portfela się nie dyskutuje. Zupełnie też rozumiem ludzi którzy ogólnie jarają się mechanikami - np. ludzie na geek hacku. Czyli śledzą rynek, nowości, znają wszystkie rodzaje klawiszy, firmy, ceny itp. Z pasją też nie ma co dyskutować.

Chodzi o to że bywając na forach widziałem MNÓSTWO ludzi którzy kupują klawiatury specjalnie pod gry. Tak jakby membranówki są na tyle gorsze w graniu że warto płacić te 300zł i więcej na mechanika.

Link to post
Share on other sites

To że mechaniki to minimum 350zł. I w tym przypadku de-facto płacisz te 350zł dla 2 klawisze, bo z resztą mógłbyś się obejść na membranówce.

 

Co do samego topiku: Ja rozumiem że ktoś ma kasę i w ramach fantazji sobie kupi klawiaturę mechaniczną. Z zasobem portfela się nie dyskutuje. Zupełnie też rozumiem ludzi którzy ogólnie jarają się mechanikami - np. ludzie na geek hacku. Czyli śledzą rynek, nowości, znają wszystkie rodzaje klawiszy, firmy, ceny itp. Z pasją też nie ma co dyskutować.

Chodzi o to że bywając na forach widziałem MNÓSTWO ludzi którzy kupują klawiatury specjalnie pod gry. Tak jakby membranówki są na tyle gorsze w graniu że warto płacić te 300zł i więcej na mechanika.

Kto powiedział że trzeba płacić 300+ ?

Mechaniki bez problemu już idzie kupić za około 95zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...