Skocz do zawartości

Problem z rozdzielczością 1920x1080 (Syncmaster 2333HD)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Wangon,

Recommended Posts

Witam, otóż mam pewien problem.

Przy podłączeniu monitora Samsung Syncmaster 2333Hd nie mogłem ustawić rozdzielczości 1920x1080

(Nie pokazywało mi jej).

Najwyższą jaką mogłem to 1440x900 (Wcześniej używałem monitora o tej rozdzielczości).

Poszukałem trochę w internecie aby zainstalować sterownik windowsowy 7463516d954a5.png

                                                                                                                                                  (O ten)

Po zainstalowaniu go przy próbie ustawienia tej o to rozdziałki obraz wygląda o tak:

da3f58b11cb13.jpg

(Na zdjęciu zbytnio tego nie widać lecz jest on mocno przesunięty rozpikselowany oraz lekko fioletowo zielony).

W grach problem nie występuje i mogę normalnie ustawić rozdziałke 1920x1080 (testowane na grach Cs:Go, Hotline Miami Wrong Number, Garry's Mod, Left 4 Dead 2 i wielu innych).

 

Monitor otrzymałem bez kartonu płytek itp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To sobie znajdź prawidłowe, albo spróbuj z tymi :) Często producenci dają całe paczki sterowników, jedna taka paczka pasuje do wielu monitorów.

Następnie musisz w menedżerze urządzeń wybrać monitor, kliknąć na aktualizację sterownika i wskazać samemu miejsce na dysku ze sterownikiem który pobrałeś. Jeśli windows będzie protestował, to najpierw odinstaluj aktualnie posiadany sterownik, potem spróbuj jeszcze raz zainstalować ten ze strony producenta.

 

A gdzie ustawiasz rozdzielczość? W ustawieniach sterownika karty graficznej ?


 

 

Zainstalowałem sterownik podany przez ciebie w trybie Analog, nic nie pomogło.

Reboot po instalacji był? 

Link to post
Share on other sites

Mały update: 1920 1080 jednak nie działa w wszystkich grach (pokazuje tryb nie obsługiwany). Przy zrobieniu screenshota podczas 1920 1080 na zdjęciu wszystko wygląda normalnie. Przy podłączeniu ps3 pod monitor (wtyczka vga na hdmi, na starym monitorze działała w 720p więc nic z nią nie jest) wyskakuje tryb nieobsługiwany. Monitor na innym komputerze przed podłączeniem do mojego normalnie działał.


Spróbuj w sterowniku karty graficznej.

 

Jakim kablem podpinasz monitor? Jakieś przejściówki są po drodze?

Przejściówek żadnych nie ma, podpinam kablem VGA.

Link to post
Share on other sites

 Ma vga, dvi i hdmi. Ps3 pod hdmi działał normalnie. (Monitor odkupiłem od brata)

Aktualnie nie posiadam innych vga ani hdmi lecz spróbuje od kogoś pozyczyc i napisze rezultaty. 


Ale nawet jeśli to dlaczego w CS:GO wszystko działa?

Link to post
Share on other sites

 

Słuszna uwaga. Na moje to problem z którymś sterownikiem, prawdopodobnie od monitora. Domyślam się, że aktualnie masz tylko jeden wyświetlacz podpięty?

 

Tak tylko 1, ale ps3 też jest tryb nieobsługiwany :/

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...