Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Przesył WiFi na odległość ok. 40m

wifi przesył na duża odległość internet sieć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artisto

Artisto
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 17:57

Szanowni forumowicze,

potrzebuję rady w kwestii tego, jaki sprzęt potrzebuję zakupić, by dokonać przesyłu sygnału WiFi z mieszkania do mieszkania, gdzie oba pomieszczenia są na tym samym piętrze (najwyższym piętrze), w odległości około 40 m (grafika poniżej):

Internet_JAK.png

Jak widać, pomiędzy mieszkaniami znajduje się drugi budynek, który na zaznaczonej linii akurat trafia na dość pustą przestrzeń (przez moje okno i poprzez okna budynku na przeciwko widzę trzeci budynek, w którym znajduje się źródło WiFi).

Czy jest jakiś sposób przesłania internetu na tej odległości w podanych warunkach? Jaki sprzęt do tego potrzebuję? 

Sygnał WiFi w mieszkaniu, z którego jest nadawane generuje Frizbox 7430.

Z góry dziękuję za pomoc. 

Pozdrawiam! 

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7505 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 25 czerwiec 2017 - 23:44

Most na nanostationach. Na pytanie czy sygnal przejdzie przez budynek po drodze należy odpowiedzieć doswiadczalnie.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Artisto

Artisto
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 10:28

https://www.streakwa...esc.asp?ic=NSM5 - czyli cos takiego?

Sygnal leci z nadajnika, a odbiornik w drugim mieszkaniu go powinien zlapac?

One od razu maja w sobie mozliwosc lapania\generowania WiFi, czy trzeba dodatkowy router na koncu, a do nadajnika kabel od FritzBoxa dorpowadzic?

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7505 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:10

Urządzenia łączysz w trybie bridge. Łączą się między sobą a ty łączysz je kablem do sieci po obu stronach. Urządzenia za grosze kupisz na allegro - z demontażu ISP. 2.4 może czasem sprawić się lepiej niż 5ghz.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 Artisto

Artisto
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:42

Ok, a pod dokladnie jaka nazwa ich szukac na allegro i ogolnie na inernecie? Mikrostacje? 

• 0

#6 doman18

doman18
  • Entuzjasta

• 536 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:29

Ubiquiti nanostation, przecież kolega cooger potwierdził.

• 0

i7 2600(bez K)@3.8GHz+Fortis|12GB Ram| Asrock z68 Pro3|Asus Radeon HD7850 | SSD Plextor M5P 128gb | Seagate Constelation ES3 1TB | Super Flower GG 550W 80+GOLD | Fractal Design ARC R2 | dźwiek: FiiO E10 + Superlux 668b (reklablowane i skóropodobne pady)
Mysz: Logitech g700 |A4Tech X738k | Klawira bluetooth: Logitech k810 |gry: Saitek PZ31A + Xpad360 przewodowy
Router:Gargoyle @ TP-Link TL-WDR3600, Netis WF2780 | mediacenter:LibreELEC@Raspberry PI2| NAS:Debian@Dell FX160 | Tel:Honor 8

#7 Dejff0

Dejff0
  • Gaduła

• 290 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:48

w razie problemów mam gdzieś tutorial jak ustawić taki most ;) 
pozostałość po pracy przy montażach neta radiowego :D

• 0

#8 Artisto

Artisto
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:17

@UP

Zawsze się przyda, nawet zanim zaczną się problemy ;)

Co do tego rozwiązania - czy jeden nadajnik i router łapiący sygnał da radę? Wróżenie z fusów, ale chodzi mi tu technicznie - to co wysyła taka nanostacja to sygnał zrozumiały dla takiego routera? Czy musi być stacja "dekodująca"?

A jakby wygląda kwestia użycia np. anteny kierunkowej? 

Ubiquiti nanostation, przecież kolega cooger potwierdził.

No tak, ale tak trochę pośrednio, nie złapałem  :rotfl:

• 0

#9 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7505 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:43

Nie sądzę zebys połączył się z routerem stojącym w domu. Dlatego wskazałem na urządzenia zewnętrzne. One są wyposażone we wbudowane anteny kierunkowe.
  • 0

#10 Dejff0

Dejff0
  • Gaduła

• 290 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 11:59

myślę że nanostation to najlepsza opcja dla Ciebie:) 

nie baw się z routerami .... szkoda nerwów.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wifi, przesył na duża odległość, internet, sieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych