Skocz do zawartości

Aio do 4790K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mutissj,

Recommended Posts

Witam posiadam procesor 4790K (nie podkręcany i raczej nigdy nie będzie), obudowę Corsair Air 240.

Aktualnie mam Spartan 3 pro i temperatury w spoczynku ok. 50C

 

Szukam chłodzenia AIO do mojego procesora, Chłodnica będzie umieszczona na froncie, zastanawiam się nad Corsair H115i, NZXT Kraken x52 i NZXT Kraken x61 czy wszystkie z wymienionych chłodzeń będą pasować do mojej obudowy? Które z nich jest najlepsze?

 

Dlaczego x52 jest droższe od x61?

 

Czy Kraken x52 w cenie 550zł używany to dobry wybór?

Mniej więcej w jakich cenach szukac używek?

 

Zależy mi też na ciszy mogę w przyszłości wymienić wentylatory na chłodnicy (mam też 2x Corsair SP 120 mogę dodać do chłodnicy jeśli są cichsze od oryginalnych?)

 

Czytam tyle o tych chłodzeniach i już mam mętlik w głowie. Co mi polecacie?

Edytowane przez koji666
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tak duże chłodzenia zmieszczą mi się na mojej mobo itx, boje się że będzie zasłaniać slot ram lub będzie się stykać z kartą graficzną. Nie ukrywam że wziąłbym Be Quiet Dark rock 3 pro ale to już na pewno nie wejdzie xD

 

A co powiecie o Fractal Design Celsius S24 ? Jest bardzo podobny do tego krakena x52, nawet gdzieś wyczytałem że to jego tańszy odpowiednik na morelach jest za 460zł.

A może lepiej kupić używany corsair h115i za 420zł?

Link to post
Share on other sites
  • Jakim cudem do obudowy Corsair Air 240 Ci zmieścił się SilentiumPC Spartan 3 PRO? ....na stronie producenta corsair wyraźnie pisze "Wysokość maksymalna CPU Cooler 120 mmgdy spartan ma wysokość 135 mm ? wtf

 

Link to post
Share on other sites

Wysokość chłodzenia nie ma znaczenia dla mnie bo i tak mam otwarty bok obudowy aktualne chłodzenie jakie mam też mi nie pozwala zamknąć ściany bocznej. Bardziej mnie martwi szerokość i kompatybilność z ramem i grafiką.

Edytowane przez koji666
Link to post
Share on other sites

no to masz kompatybilne z twoją budą według producenta:

 

 H55H60H75H80iH100iH105, (wybierz sobie coś)

 

wodne AIO nie koliduje z ramem czy grafiką, widać to po gabarytach małego bloka na cpu

 

i będziesz mógł budę zamknąć ...

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

poprzedni właściciel tej budy miał zamontowane x52 więc musi być też kompatybilne, H115i też chyba widziałem że wchodzi, w stare corsairy się nie pakuje, zastanawia mnie najbardziej ten kraken x61 czy wejdzie lub Fractal Design Celsius S24 co z tych 3 chlodzen bylo by najlepsze i najcichsze.

Zawsze moge też zamówić ze sklepu i jak nie wejdzie to oddać do 14dni

Edytowane przez koji666
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Kraken X61 ma wentylatory 140mm

 

8969a736038ff.png

 

a twoja buda mieści 120mm wentylatory więc ...

 

  • kraken x61 nie wejdzie
  • kraken x52 powinien wejść

 

- mimo wszystko szkoda kasy na gluta 4790K i tak będzie się grzał

 

- najlepiej oskalpuj go maszynką, albo zleć komuś skalpowanie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...