Skocz do zawartości

Asus Zenbook UX410UQK Gniazdo USB


Recommended Posts

Od miesiąca użytkuję ww. asusa. Bawi mnie jedno iż sprzęt kosztował ponad 4000zł a nie działa w nim jedno gniazdo usb (po lewej pod gniazdem ładowania), co śmieszne nożna tym gniazdem ładować niestety nie mogę przez nie połączyć się z komputerem. Czy ktoś może miał podobny przypadek? Bo średnio uśmiecha mi się odsyłać go już na gwarancję, bo okaże się że to jakaś pierdoła.

Link to post
Share on other sites

Aby skorzystać z uprawnień z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, należy zachować wskazane w ustawie terminy.

Kupujący powinien zawiadomić sprzedawcę o niezgodności towaru z umową przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności (wystarczy wysłanie zawiadomienia przed upływem tego terminu). Jeżeli termin upłynie, kupujący traci swoje uprawnienia.

 

 

http://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/gwarancja/231400,2,Gwarancja-a-uprawnienia-z-tytulu-niezgodnosci-towaru-z-umowa.html

 

Poczytaj o prawach konsumenta.

 

Jak nowy to można próbować. 

Jak wysyłać na gwarancje to albo jak najwcześniej albo wcale.

Link to post
Share on other sites

Od miesiąca użytkuję ww. asusa. Bawi mnie jedno iż sprzęt kosztował ponad 4000zł a nie działa w nim jedno gniazdo usb (po lewej pod gniazdem ładowania), co śmieszne nożna tym gniazdem ładować niestety nie mogę przez nie połączyć się z komputerem. Czy ktoś może miał podobny przypadek? Bo średnio uśmiecha mi się odsyłać go już na gwarancję, bo okaże się że to jakaś pierdoła.

Gwarancja w ASUSie to 3 dni : transport do nich, naprawa, transport do Ciebie. Tak miałem w przypadku G751.

Dodatkowo możesz to zgłosić w sklepie jako niezgodność towaru z umową.

Przestało działać teraz, czy od początku tak było?

Link to post
Share on other sites

Dopiero teraz to zauważyłem bo wcześniej nie wkładałem do tego gniazda żadnego urządzenia. Napisałem do asusa support i odpisali mi żebym zrobił aktualizację bios, zainstalowałem oprogramowanie według ich instrukcji i nic się nie dziej nadal to samo. Z tym że instalacja według instrukcji polega na kliknięciu dwa razy w ikonę aplikacji w systemie windows 10. Co mnie trochę zastanawia ponieważ kilka lat temu jak aktualizowałem bios to trzeba było zrobić to w biosie a nie w windows ale może coś się zmieniło, a ja nie śledzę wszystkiego na bieżąco. 

Edytowane przez backshift
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem aktualizację. Ale pochrzanione na pierwszy raz to jest. Najpierw trzeba zainstalować tego WinFlasha, później przejść do folderu gdzie ten program jest zainstalowany i odpalić z uprawnieniami admina, następny krok do załadować do niego plik bios ściągnięty od producenta. Uruchomić ponownie i tyle. Zrobiłem wszystko co zalecali prócz ponownej instalacji systemu. Bo dla mnie to jednak uszkodzone jest gniazdo i nie jest to wina systemu. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...