Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukując piecyka na OLX za niewielką kwotę z podstawką LGA 775, który posłuży jako testowa platforma w niedługim czasie, trafiłem na jedno, wyjątkowe ogłoszenie.

 

Za 200zł wystawiona była skrzynka z ciekawym wnętrzem jak na komputer za jeden banknot (nawet mniej niż połowa - w końcu mamy fajne, nowe pięćsetki ;) )

 

Zgodnie z polską naturą i realiami handlu na OLX, wysłałem maila o treści:

- "Panie, biere za 150zł"

- "Panie, nie ma zasilacza"

- "Panie, dam 100 i biere"

- "OK panie, dawej zabieraj"

 

Za 100zł i kilka kropel PB95 (no może szklankę, w końcu to Warszawa i trochę auto pali) zaopatrzyłem się w mokry sen nastoletniego gracza z 2008 roku:

  •  
  • Core 2 Duo E8200
  •  
  • Pentagram Freezone QVC-100 AlCu+
  •  
  • Gigabyte GA-EP35-DS3
  •  
  • 2GB RAM DDR2
  •  
  • Gainward Geforce 8800GS 384MB
  •  
  • Obudowa Supercase ATX (rarytas)  
  •  
  • Tuner TV Leadtek (nie wiem nadal jak można funkcjonalność PC psuć sobie tragiczną polską telewizją)
  •  

PC wewnątrz - klasycznie - stan tragiczny, więc wziąłem się za uprzątanie z braku laku.

 

 

 

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg[
 
4.jpg[
 
5.jpg[
 
6.jpg[
 
7.jpg[
 
8.jpg
 
9.jpg[
 
10.jpg
 
Straszny syf, komputer musiał nie być czyszczony przez ponad rok. Wentylator w chłodzeniu nie miał prawa się obracać przez kłęby zbitego kurzu.
 

 

 

 

Czystki mobo i coolera:

 

 

 

Bardzo fajny design Pentagrama, czuć erę Core 2 Duo patrząc na chłodzenie typu flower.

 

12.jpg

 

Przed

 

13.jpg

 

I po... Praise the sun, mo**her[...]!!! Ops, zapomniałem się, wybaczcie... Za dużo Soulsów, ta gra działa na psychikę...

 

14.jpg

 

Tragedii ciąg dalszy:

 

11.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg
 
18.jpg
 

19.jpg
 
20.jpg
 
 
Zestaw Lego od Gigabyte nabiera w końcu blasku. Mocna, 6 fazowa sekcja zasilania z ferrytowymi dławikami - w erze Core 2 Duo kręcić można było wszystko, a przy tak rozbudowanym MOFSET osiągnięcie zegara 3GHz z Pentium Dual Core o zegarze bazowym 1,8GHz to była niespotykana dziś łatwizna.
 

26.jpg
 

27.jpg
 
28.jpg
 
Dziewicze (pun intended), nietknięte gniazdo - obecna wciąż plomba gwarancyjna:
 
29.jpg
 
Legendarne 775 pinów w stanie idealnym:
 
30.jpg
 
 

 

 

 

Close-up CPU, czystki dalsze coolera i GPU:

 

 

 

Król wydajności i opłacalności z 2008 roku, procesor zapewne po dzień dzisiejszy wyprzedzający tanie szmiry z laptopów pokroju Celeron i Atom, a i pewnie Pentium'om utrze nosa. Szczególnie jak go podkręcimy  :) Co nie omieszkam zrobić i tu opublikować jeśli będą zainteresowani.
 

31.jpg
 
Trochę wydajnej pasty od Cryorig:
 
32.jpg
 
Chłodzenie nówka sztuka, wyjęte w celu zrobienia zdjęć!
 

33.jpg
 
34.jpg
 
35.jpg
 
Nawet pilocik do regulacji jest! Propsy.
 
36.jpg
 
37.jpg
 
38.jpg
 
39.jpg
 
Ziomek, ale kozak spas... Co to za koło? ... Ops, mea culpa po raz drugi.
 
40.jpg
 
Looking fresh...
 
41.jpg
 
42.jpg
 

 

 

 

Czystki karty, trochę historii G92

 

 

 

Widok jak po eksplozji nuklearnej... Ale na krótko.

 

43.jpg
 
45.jpg
 
46.jpg
 
47.jpg
 
Rdzeń G92. W wielu odmianach napędzał karty Nvidii. Notoryczny powód zgrzytu zębów wielu właścicieli starszych kart na tym rdzeniu z uwagi na bezołowiową cynę. Rozpowszechnił domowe wypieki z Nvidią na całym świecie :) Wszystkie karty z G92: 8800 GS, 8800 GT, 8800 GTS, 9600 GSO, 9800 GT, 9800 GTX, 9800 GTX+, 9800 GX2, GTS 150, GT 230, GTS 240, GTS 250.
Tu występuje w wersji 65nm, 754mln tranzystorów, konfiguracja rdzenia z 96 Shader'ami, 48 TMU i 12 ROPs. 384MB pamięci GDDR3, 192 bitowa magistrala.
Efekt? Jak na 2008 całkiem niezły, Crysis działał przy niebotycznych 45FPS w rozdzielczości 1024x768 na HIGH!
 
48.jpg
 
49.jpg
 
Żyleta!
 
50.jpg
 
51.jpg
 
52.jpg
 
Ogołocona z badziewnych nalepek druga strona PCB - piękna retro zieleń.
 

53.jpg
 
Montujemy!
 
54.jpg
 
Niekoniecznie z 2008 roku, ale że leżał pod ręką to się przyda ;)
 
55.jpg
 
No i jest piecyk do gier z 2008 roku, brak tylko jeszcze zasilacza... Ale ciąg dalszy nastąpi :)
 
56.jpg
 
Ah, ta gustowna no-name obudowa :)
 
57.jpg
 
I na koniec najlepszy Windows ever... W gratisie!
 
59.jpg
 
58.jpg
 

 
C.D.N...
Albo i nie?

 

 

Edytowane przez fiend_
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Mam od dłuższego czasu ochote zrobić właśnie pc masterrace z 2007 roku bo wtedy miałem swój pierwszy piec jeszcze na pentiumie. Poczekam jeszcze aż części będą kosztować grosze. A mam zamiar zrobić to co wtedy było najlepsze, czyli sli bodajże z 8800 gtx?

Link to post
Share on other sites

8800 ultra

 

Czasami na allegro się pojawiają, ale chyba tylko referenty.

 

://

Nie cytuj całych postów napisanych bezpośrednio nad Twoim - jest zachowana ciągłość konwersacji.

Skeeper.

Edytowane przez SKEEPER
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...