Skocz do zawartości

Zakup komputera Gry+Stream


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Cześć, jako, że w 2 ostatnich przypadkach rewelacyjnie poradziliście mi zwracam się  po raz kolejny po pomoc do was - kolega, który chce zacząć streamować dla siebie i szkoły*


 


Mianowicie


 


  • Zastosowanie komputera : CS:Go, League of Legend, Albion Online, oraz inne gry + streamowanie ich i turniejów szkolnych. Wiem, że większość tych gier opiera się bardziej na wydajności procesora, niż karty graficznej,  jednakże kolega preferowałby gtx1060 - w ostateczności 1050, ale raczej  bardziej skłonny jest na 1060
  • Maksymalna kwota : 3000-3500 + Dodatkowo monitor - ogólnie chciałby się zamknąć w 4000-4200 zł razem z  monitorem - ale jeśli warto może kolega dołożyć trochę 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :  w okolicach 10-14 lipca
  • Których części potrzebuję : całe pudło
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak - jeśli za taką cenę da rade.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Zakup  do wybranego zestawu - zwykły 24 calowy może być freesync lub mlp?( czy coś takiego)  - nie ma preferencji byle był wydajny pod zestaw.

 


Raczej preferuje procesy intela i karty nvidii, ale jeśli ekspert bezie uważał inaczej jesteśmy otwarci. Dodatkowo wiem, że przez górników to nie jest dobry zakup  na komputer - wiem też, że nikt nie wie kiedy ceny znormalnieją. Dlatego nie wiem czy wstrzymywać się z zakupem czy może już w lipcu będzie ok. 


 


Na pewno chce dysk ssd, co do hdd nie jest konieczny ale  jak starczy funduszy to też warto uwzględnić. Oglądałem inne wątki na  forum jednak w każdym temacie  różnie wychodzą te zestawy wiec wole najbardziej sprecyzowany zestaw. Stream raczej amatorski, nic poważnego( wiec nie trzeba razena) Na komputerze nie będą prowadzone żadne graficzne obróbki itp. w stricte gry stream multimedia firmy itp.

Edytowane przez sokoren
Link to post
Share on other sites

Hey z mojej strony coś takiego bym widział https://www.morele.net/inventory/info/yndqgQ/ 

1 . i7 do streamów nie odzowna da ci  więcej fps przy streamowaniu + te gry które wymieniłeś polegają głównie na procesorze

2. 1060 w tej cenie nie ma szans dorzucić ponieważ ich dostępność oraz cena jest tragiczna 

3. Chłodzenie + płyta główna które pozwoli ci podkręcić ten procesor .

4. Dobry 24  calowy monitor ( nie jakiś genialny lecz w cenie która pozwoliła dobrać lepsze podzespoły )

5. Dobry pół modularny zasilacz z certyfikatem 80 silver 480W na lini 12 V

6. Szybki dysk ssd 

7. 8 gb pamięci ram ( drugie 8 gb zawsze możesz kiedyś dorzucić )

Link to post
Share on other sites

Jakieś super wymagające to nie, raczej w większość to gry online. Najbardziej wymagające to Black desert FIFA dark souls GTA h1z1 battlerite playerground jakby nie patrzeć.

 

Dlatego mogę poczekać z zakupem o ile warto zaczekać jeśli np. Kupowalby 1050gtx

Edytowane przez sokoren
Link to post
Share on other sites

Nie no 1050 / 1050 Ti można brać i teraz. Ich ceny są dość normalne. 

W propozycji wyżej zmień SSD na Irdium Pro na MLC i daj może CX 550 / G550 / Pure Power 10. Wszystkie zasilacze na DC-DC. W zasadzie to i wersje 450W spokojnie tutaj wystarczą. 

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś według ciebie na esc.pl stworzyć zestaw najlepszy twoim zdaniem? Twoim zdaniem zostać na 1050? Bo nie wiem czy przy takich grach wykorzystał bym potencjał 1060 no i nie jestem mega napalony by mieć wszystko na ultra full.

 

Chyba że RX ma lepszą kulturę pracy to też nie musi być gpu od nvidii jesteśmy otwarci na propozycje

Edytowane przez sokoren
Link to post
Share on other sites

Czyli do podanego zestawu dorzucam RX nie trzeba nic więcej zmienisc? Wolę się upewnić co i jak. Super masz może info kiedy spodziewane są dostawy rx570 i ogólnie polecasz RX względem nvidii? Jeszcze poszukam na różnych sklepach bo szukam gdzie dostawy towaru są najbardziej prawdopodobne

Link to post
Share on other sites

Nikt nic nie wie. Może z końcem miesiąca, początkiem lipca będą. Obecnie można dorwać pojedyncze sztuki ale w chorych cenach. 

RX 570 względem 1050 Ti zdecydowanie na tak. Nie chodzi tutaj o kolor ale o wydajność. nV póki co ma małą dziurę wydajnościową od GTX 1050 Ti po GTX 1060. 

Link to post
Share on other sites

A takie pytanie dodatkowe z których firm najlepiej mieć Gtx i RX? Bo myślę czy warto poczekać na 1060 w normalnej cenie i będę szukał tylko wolałbym wiedzieć jakie firmy są warte uwagi. Bo tam 300xl dorzucc to nie problem. I z procesorem nic nie zmieniac ten jest super lepszego nie ma co ruszać?

Edytowane przez sokoren
Link to post
Share on other sites

Nie w takich cenach. RX 570 w normalnej cenie GTX 1060 nie jest dobrym wyborem. 

O słuszności zakupu karty najbardziej decyduje cena. Modele MSI i ASUS ostatnio mają mocną konkurencję w niższej cenie. Backplate nie jest tutaj wyznacznikiem. No ludzie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...