Skocz do zawartości

czy i na jaką kartę zmienić


Recommended Posts

witam,

 

wiele takich tematów jest, ale ja w mojej sytuacji nie jestem pewien czy to kwestia karty, bo... No właśnie, kupiłem kompa z myślą o csgo jakieś 4 lata temu i gra śmigałana wszystkich wysokich ustawieniach, także rozdzielczści full hd.

 

Od około półtora roku pojawił się problem i mam wrażenie, że to spowodowany którymiś aktualizacjami. 

 

Aż żal kompa, żeby grać na niskich ustawieniach i rozdzielczości hd ready - ale muszę. Inne opcje też powyłączane całkiem. A i tak gra 'pływa', ruch płynie,nie nadąza z reagować za moim ruchem myszki. FPS niskie. Zwłaszcza jak więcej się dziej, smoki, akcja, mołotowy...

 

Proszę nie pisać mi o konfigach,i testowaniu różnych ustawien. Jestem tu już po przerabianiu tego wszystkiego, tygodnie spędziłem na forach, poradach, zmianach ustawień...

 

Myślę, że jednak muszę zmienić kartę graficzną, ale jak najtańszą, do 500pln byłoby super. Z myślą o moim procesku itd.Bo chyba zasilacz ok jest.

 

Win7 64-bit

procesor Intel Core i7-3770 CPU @ 3.40GHz (8CPUs), ~3,4GHz

Pamiec 8192MB RAM

DirectX 11

Link to post
Share on other sites

A powiedz mi czy spoglądałeś na pracę procesora podczas grania. Pamiętajmy że CS:GO siedzi też na procku. Jeśli jakaś aplikacja wykorzystuje procesor to gra także ma prawo " pływać" - Spróbuj sobie włączyć obróbkę / rendering filmu ( coś co obciąża procesor ) a też zobaczysz że gra zaczyna mielić, obraz pływać a myszka działać z opóźnieniem. 

Podaj także co masz w komputerze, jakie masz temperatury podczas grania ( 4 lata to może być sporo jak na pasty średniej jakości). 

Czy sam system też sprawdzałeś ? - pod kątem syfu, wirusów, zbędnych aplikacji. Może coś działać w tle i dlatego gra zachowuje się w taki a nie inny sposób. 

Link to post
Share on other sites

Mam zasilacz model l350pd-01 dell  , 350V

Natomiast zapomniałem, ze mam kartę graficzna taka:

Intel R HD Graphics 4000

1696 MB pamięci 

 
 
Komputer zadbany pod kontem wirusów i śmieci.
Nie analizowałem temperatur itp...
Słyszałem już o tych pastach, ale ja mam wszystko zintergowane i chyba nic z tym nie zrobie. Z reszta nie wiem o co chodzi z tym.
 
Pierwsze słyszę, ze CSO to głównie procek. Do tej pory spotkałem sie tylko z opiniami, ze w tej grze to grafa jest podstawą, a nie procek. Gdyby był procek - nie miałbym problemów.
 
Dzięki i czekam na dalsze opinie.
Link to post
Share on other sites

Csgo to gra oparta głownie na procesorze. Co do karty to masz zintegrowana to nic dziwnego że odczuwasz "pływanie" myszki/ekranu. Kup karte typu gtx 1050/1050ti i problem zniknie :) I na twoim miejscu rowniez wymienilbym zasilacz na cos lepszego. 

Edytowane przez hunter11
Link to post
Share on other sites

temperatury mam sprawdzane; i grafy i procka do 35 stopni, więc ok z tego co wiem

 

Jeśli gra oparta na procku, to mój chyba nie jest zły?

 

Co do sugestii kart graficznych - dziękuję, ale ja pytam o kwotę do 500pln, a najlepiej do 300pln - a wy mi mówicie o kartach za 800-900pln :)

 

Wiecie jak to jest, jak zacznę wymieniać zasilacz, kartę (coś jeszcze?) to nowy komp lepiej kupić. A to odpada.

Link to post
Share on other sites
Nie jest . Z 200 w niskim powinno byc albo i wiecej

 

nie rozumiem o czym piszesz.... co 'nie jest'; i co '200'? O pingu piszesz? Ja pisałem o temperaturach, że do 35 stopni sa ok.

 

chyba już załapałem: że procek NIE JEST zły.... a to 200 to o co chodzi?

Edytowane przez Tom2005
Link to post
Share on other sites

200 z niskim -> 200fps spokojnie z niskimi ustawieniami. 

Gra co prawda siedzi na procesorze ale karty zintegrowane nie za bardzo radzą sobie z grami ( bynajmniej te od intela ). To jest powód twoich problemów. 

Była masa filmików co robić aby wydusić z karty zintegrowanej maks ( choć za dużo to nie zmieni ) . Trzeba pamiętać że karty zintegrowane bardziej wolą pamięci 2x4gb w dual channel niż 1x8gb w pojedynczej kości. Za dużo taka wymiana by ci i tak nie dała więc to sobie odpuść. 

Do 300zł dorwiesz spokojine dorwiesz GTX 750ti. Jednak gdybyś jednak wolał dorzucić to do kwoty 500zł dostaniesz na bank GTX 950, a niekiedy jak dobrze poszukasz to nawet GTX 960 2GB. 

Natomiast z racji zasilacza osobiście skłaniałbym się do kupna GTX 750ti lub kupna zasilacza i GTX 950 ( tak aby się zamknąć w kwocie 500zł - jak dobrze poszukasz to znajdziesz ). 

Link to post
Share on other sites
Co do sugestii kart graficznych - dziękuję, ale ja pytam o kwotę do 500pln, a najlepiej do 300pln - a wy mi mówicie o kartach za 800-900pln :)

 

GTX 1050 możesz spokojnie dostać za 500 zł. Jak chcesz nową, tanią to kup gt 1030.

 

 

 

temperatury mam sprawdzane; i grafy i procka do 35 stopni, więc ok z tego co wiem

 

Zazdroszczę takich temperatur.

Link to post
Share on other sites

Dla testów sprawdziłem swoją i7 7700K sparowaną z Radeonem HD5850. Na Mirage, średnie detale i rozdzielczość FullHD fps oscylowały w graniach 180-350fps. Cokolwiek mocniejszego poza GTX1050 tylko do CS nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

oczywiście , że cs go siedzi obecnie na procku (po którymś patchu w 2016r tak sie stało jak wprowadzili obłsugę wielu rdzeni), jak ktoś sie posiłkuje na YT filmami sprzed tego patcha to później wypisuje głupoty że to niby karta fps ogranicza

Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz ma 17A dla 12V. Biorąc pod uwagę jego wiek i że pracuje razem z i7-3770 lepiej wybrać kartę o jak najniższym poborze energii. Jeśli sprzęt ma być tylko do CS:GO to GT 1030 spokojnie wystarczy a w podanym budżecie kupisz pasywnie chłodzoną nówkę z gwarancją. W porównaniu do integry z Ivy Bridge to będzie przeskok jak z Poloneza do Ferrari.

Link to post
Share on other sites

dziękuję wszystkim...

 

 

Reasumując, zebym nie kupił karty, której nie połączę z moim pc.

 

GT 1030 faktycznie za 300pln można kupic. Tylko czy podepnę ją, będzie działac z moim prockiem, zasilaczem i wszystkim co mam?

 

I czy muszę jeszcze chłodzenie dokupować do tej karty? Ona ma aktywne. 

 

I pytanie, bo słbo się znam: skoro tamta jest zintegrowana, to jak się to podłącza? Wypina sie tamtą i zastępuje tą? czy dodatkowo tą podpina? Jak komputer wtedy 'wybiera?

Edytowane przez Tom2005
Link to post
Share on other sites

Lepiej kup z chłodzeniem pasywnym.

Montuje się kartę, instaluje sterowniki, integrę powinno się wyłączyć w biosie i to wszystko. Jak nie orientujesz się w temacie to lepiej zleć montaż i instalację nowej karty w jakimś serwisie.

Link to post
Share on other sites

Lepiej kup z chłodzeniem pasywnym.

Montuje się kartę, instaluje sterowniki, integrę powinno się wyłączyć w biosie i to wszystko. Jak nie orientujesz się w temacie to lepiej zleć montaż i instalację nowej karty w jakimś serwisie.

 

czyli to chłodzenie pasywne muszę dokupić... jakie i ile?

 

i czy to konieczne, bo nie chcę wydawać kasy

Link to post
Share on other sites

Kupujesz kartę i nic więcej. Niektóre są z chłodzeniem pasywnym a inne z aktywnym. Widać że temat sprzętu jest Ci całkowicie obcy więc lepiej idź do sklepu, powiedz jaką chcesz kartę i niech Ci zamontują do komputera.

Link to post
Share on other sites

ok, a tak z praktyki - czy ktoś konkretnie na tej karcie bez dodatkowego chłodzenia, czyli na aktywnym, gra w csgo? Jak działa? Na jakich ustawieniach rozdzielczosci i innych parametrach? Nie chcę jej kupować, jeśli mam grać tylko trochę na podwyższonych. I nie na FullHD.

Link to post
Share on other sites

Na youtube masz mnóstwo filmików z gameplayem CS:GO na 1030. Nie ma czegoś takiego jak "dodatkowe chłodzenie", aktywne to wersje z radiatorem i wentylatorem a pasywne to tylko z radiatorem który z reguły jest nieco większy.

 

GT 1030 na Ryzen 1700x

Link to post
Share on other sites

z całym szacunkiem; po pierwsze kiepsko to na fimie wygląda, jeśli tak działa...

 

a po drugie: nie chodzi mi o to co widać, ale jak się gra z taka kartą, jak reaguje celowanie na ruchy myszką, jak się zachowuje gra w smokach, gdy strzelasz, tego nie da się zauważyć na filmie, to się tylko czuje w czasie grania...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...