Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Chciałbym złożyć zestaw do lc narazie pod kartę graficzną za jakieś czas dojdzie chłodzenie na cpu 6700k i może na płytę obudowa na chwile obecną to enthoo pro, będzie to mój moje pierwsze lc, interesuje mnie wydajność i cisza, nie bije się o każdy stopień temperatury, wydajność /cena w tej kolejności

Link to post
Share on other sites

A interesujesz się choć trochę LC komputera ? Trochę tu na tym forum jest informacji i przekazanej wiedzy. Jak nie masz o tym pojęcia,to trochę dziwnie brzmi twoje pytanie. Nie obrażaj się,to nie złośliwość z mojej strony,tylko zdziwienie. Szukałeś takich zestawów w internecie ?

Link to post
Share on other sites

Pod tą kartę nie mogłem nic znaleźć o tematyce lc już od jakiegoś czasu czytałem z czysto techniczny strony, ale to tylko teoria i nie chciał bym też przepłacać dlatego liczyłem na jakieś propozycje od osób które wiedzą jak to skonfigurować do późniejszej rozbudowy.

Link to post
Share on other sites

Pomijając od czego zaczynasz budować swoje pierwsze LC, czy to jest procesor czy karta graficzna - potrzebujesz pompy z rezerwuarem (dla laików i wygodnickich najlepiej combo coś w stylu jak ja mam), blok na tą część, którą chcesz schłodzić (w Twoim przypadku Poseidon ma już blok), chłodnicę z wiatrakami, trochę węża i złączki. Wszystko jest zależne do tego jak chcesz to poprowadzić w obudowie i w sumie zbudować. Ilosć złączek też od tego zależy. Musisz więcej sprecyzować, poczytaj trochę na forum, pooglądaj trochę YouTube.

Link to post
Share on other sites

 


 




 




cena zestawu 1 250,10 zł

Taki zestawik był by spoko czy coś zmienić, za jakiś czas zamierzam rozbudować układ, póki co ma być wydajny jak na razie na samą karte.
Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites

Przyznam szczerze, że chłodnica wygląda porządnie. Nawet bym uwierzył w to 'Made in Germany'. ;)

To combo sam używam więc polecam. Złączek tak samo chociaż czarnych. Mają fajną opcję, że w środku złączek jest wyżłobienie, żeby się nie męczyć rękami to zakręcasz je kluczem imbusowym.

 

Po zdjęciu poglądowym ten wąż wygląda jakby był 'clear' tylko z nazwy. Polecałbym wąż Tygon ale tutaj niestety trzeba się liczyć ze sporym kosztem. Ale skoro chcesz użyć przeźroczystego płynu to nie powinno Ci to robić różnicy.

 

Fajnie jakby ta złączka kątowa była biała, żeby pasowała do reszty ale sam nie mogę takiej znaleźć a z tego co widzę EKWB nie mają kątowych białych.

 

A co do wiatraków to w sumie nie będę uchodzić za znawcę - może ktoś inny się wypowie ale czy kształt nie powinien być kwadratowy zamknięty, żeby całe powietrze było skupione na chłodnice? Ten wiatrak wygląda jakby był do obudowy na duży przepływ powietrza a nie static pressure.

Link to post
Share on other sites

Wiatrak ma  ciśnienie statyczne 1.8 mmAq także tragedii nie ma, wąż i tak za jakiś rok bd wymieniał na coś twardszego do modelowania razem z powiększeniem zestawu o 1-2 chłodnice, blok cpu, jakieś podświetlenia i estetyka w 2 rundzie narazie ma być wydajnie :P i w miarę cicho :)

Chyba jednak bd musiał zmienić wentylatorek na ten żeby rozstaw pasował ;/

Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites

Fajnie widzieć coś nowego w Enthoo Pro , bo ostatnio mało LC pojawia się w tych budach , z tą chłodnicą to czeka cię demontaż grodzi 5.25 i musisz zwrócić uwagę na grubość bo miejsca na górze nie ma zbyt wiele ( chyba 35 lub 40 mm chłodnica to max ) natomiast 360 wchodzi bez problemu i nie trzeba wykręcać połowy budy a zawsze można dołożyć jakąś 240 na podłogę luz na przód.

Te złaczki kątowe 90 stopni sobie odpuść , sam mam kilka takich i z powodu dość specyficznej budowy słabo się dokręcają i wąż ma tendencje do zsuwania się.

Jeśli chodzi o sprzęt i złączki to możesz zapytać Tomasz1987 , ma on spory asortyment sprzętu z barrow i wszystko na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Weź pod uwagę że chłopaki na stanie nie mają zabawek poczekasz aż zamówią.
jak już ktoś wspomniał mam na stanie i taniej :D
co do chłodnicy to widziałem dobre opnie a poza tym bardzo małą ma restrykcje.

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Jak masz mała chłodniczkę i gotujesz sobie wodę w układzie to tobie węża nie wybije a puści przez zawór.
Osobiście mam barrow ale mi się woda nie gotuje więc tylko sobie wygląda intrygująco :PPP

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

W celu zapobiegnięciu zbyt wysokiemu ciśnieniu wytworzonym przez rozszerzenie się cieczy podczas zwiększenia temperatury co może teoretycznie rozsadzić układ, nie wiem jak ciecz się zachowa wiec takie małe zabezpieczenie, i chyba zmienie kolory zlaczek na czarne, białe lub czerwone albo jakiś mix 2 kolorow :), up nie zauważyłem twojego postu :P

Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...