Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny się nie włącza.


Recommended Posts

Witam. Mam problem z komputerem stacjonarnym. Wczoraj włączył się normalnie i działał bez zarzutu, bez zacięć i nic nie wskazywało na to że coś jest uszkodzone. A dzisiaj zero reakcji. Rozkręciłem obudowę i zauważyłem że jeden z wiatraków ledwo bo ledwo się ruszył. Kondensatory są całe, nic się nie rozlało. Czy ktoś miał może podobny problem?

 

Pozdrawiam :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Po odłączaj wszystkie podzespoły włącznie z zasilaniem płyty 24 pin i CPU. Podłącz ponownie i sprawdź. Konfiguracja sprzętowa mile widziana, łatwiej się myśli nad problemem.

A więc:

 

Zasilacz: Chiftec GPA 400s

Płyta główna: foxconn H61MXL-K

Ram: Good ram 1x4gb i raz 1x2gb (razem 6)

Grafika : GTX550

 

Zamieszczam film jak się zachowuje jeden wiatrak.

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez enjoy89
Link to post
Share on other sites

Najlepiej byloby pozyczyc inny zasilacz i sprawdzic. Sprobuj tez wyjac jedna kosc ramu i gpu jak masz integre w cpu to podlac monitor do plyty. Wg mnie jak dzialal a teraz nie dziala to cos padlo. Jak zasilacz to za 50pln kupisz inny. Jak plyta to juz troche gorzej.

Mozesz tez odlaczyc zasilacz calkiem od pc i zewrzec kawalkiem drutu piny we wtyczce atx. Zobacz czy zasilacz ruszy jak masz miernik i ruszy to sprawdz napiecia na wtyczkach.

Link to post
Share on other sites
Najlepiej byloby pozyczyc inny zasilacz i sprawdzic. Sprobuj tez wyjac jedna kosc ramu i gpu jak masz integre w cpu to podlac monitor do plyty. Wg mnie jak dzialal a teraz nie dziala to cos padlo. Jak zasilacz to za 50pln kupisz inny. Jak plyta to juz troche gorzej.

Mozesz tez odlaczyc zasilacz calkiem od pc i zewrzec kawalkiem drutu piny we wtyczce atx. Zobacz czy zasilacz ruszy jak masz miernik i ruszy to sprawdz napiecia na wtyczkach.

Sprawdziłem. Jest progres tego typu że świeci się dioda przycisku power i po chwili zero, nic .

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez enjoy89
Link to post
Share on other sites
Po odłączałeś podzespoły? Te stuki pochodzą z komputera? Zachowanie PC wygląda na problem z zasilaczem.

 

Zrobiłem tak. Rozebrałem cały komputer i nic. Złożyłem ponownie i wróciłem w to samo miejsce.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez enjoy89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...