Skocz do zawartości

Firefox - rosnące temepratury GPU. W czym problem?


Recommended Posts

Witam wszystkich, mam pewien problem z temperaturami mojej karty graficznej. Poniżej zastosuję się do wzoru.


 


1.Konfiguracja komputera:


konfigurację mojego sprzętu można znalezć w sygnaturze(jeśli jednak mam ją tu zamieścic proszę o informację, to poprawie :)


 


2.System operacyjny:


Windows 8.1 x64


 


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów:


prawdę mówiąc ciężko mi powiedzieć, bo sam problem zwróciłem uwagę dopiero niedawno


 


4.Używany program antywirusowy:


IObit


 


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu:


żadne bo po prostu nie mam pojęcia co może być przyczyną


 


6.Informacje dodatkowe:


Otóż problem wygląda następująco. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że temepratury mojej karty graficznej dość drastycznie rosną.


Gdzie, jak, kiedy? Mianowicie podczas przeglądania różnych stron w Firefoxie tj. youtube i inne strony z możliwoscią oglądanai różnych filmików. Problem także występuja na Facebooku, kiedy po prostu rozmawiam z kimś i nieważne czy z jedną osobą czy mam otwarte kilka czatów, po prostu po trwającej chwile konwersacji temepratury po prostu rosną. Niedawno nawet nie rozmawiałem z nikim, jedynie otworzyłem czat i przescrolowałem odrobine do góry i temperatury urosły...


Moje GPU jest referencyjne więc do 85stopni dochodzi przy obciążeniu np w grach. W idle normalnie temepratura wacha się między 45-55 stopni, co od nowości było standardem i nigdy wcześniej nie zaobserwowałem takich skoków. Jakich skoków?


W trakcie wyżej wymienionych czynności temperatura GPU skacze do 75 stopni! (Nie zwracałem uwagi czy skoczy wyżej).


Sterowniki naturalnie mam aktualne do wszystkiego gdyż codziennie sprawdzam dostępne aktualizacje, na dysku mam "porządek" często pozbywam sie zbędnych danych i optymalizuje partycje itd


Po wyłączeniu Firefoxa i ponownym włączeniu problem znika tj. temepratury zaczynają maleć ale kiedy znowu zaczne bawić sie na Facebooku lub np. Youtube to znów rosną. Problem dotyczy wyłącznie GPU. A i jeszcze dodam, że GPU jest czyste, całkiem niedawno "odkurzałem" całego PC.


 


Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w rozwiązaniu problemu?


Link to post
Share on other sites

Być może zainstalowała ci się koparka bitcoinów.Ja tak miałem kilka lat temu.Z tym że u mnie nic nie robiąc,czyli będąc na pulpicie karta dostawała kopa i chodziła na 100%.Nie pamiętam jak to było gdy przeglądałem internet ale chyba tak samo.Sprawdź użycie karty.Tutaj na tym forum otrzymałem pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się aby to było to, szczególnie, że dzieje sie tak tylko przy firefoxie przy pewnych stronach jak Facebook, Youtube i inne z filmikami.

 

Wstawiam screen z HWiNFO jak wygląda sytuacja po około 8 minutach używanai Firefoxa będąc jedynie zalogowanym na Facebooku:

-hngGCxgR0ejpdB7S2QHrg.png

Link to post
Share on other sites

Spróbuj w ustawieniach przeglądarki odznaczyć opcję "Korzystaj ze sprzętowego przyspieszania, jeśli jest dostępne" (Narzędzia -> Opcje -> Zaawansowane -> zakładka Ogólne) i zobacz czy coś się zmieni.

 

Generalnie to patrząc na screen z HWiNFO najbardziej zastanawiające jest, że grafa trzyma tak wysokie zegary mając jedynie odpaloną stronę internetową. Upewnij się czy w panelu sterowania Nvidia nie masz przypadkiem włączonej "Preferuj maksymalną wydajność" (wtedy zmień na tryb adaptacyjny). Choć skoro na innych przeglądarkach jest OK, to pewnie nie tu jest pies pogrzebany...

 

Dla świętego spokoju przeskanowałbym jeszcze całego kompa antywirem tym co masz oraz Malwarebytes.

Link to post
Share on other sites

W panelu Nvidi wszystko Okej, odznaczyłem opcję, o której wspomniałeś w Firefoxie i nadal to samo. Wystarczy ze mam włączoną jedną karte a na niej Facebook, i wystarczy że zwyczajnie zacznie scrolować całą tablice facebookową, po kilka "pchnięciach kółka myszki" z 45 stopni robi sie 60 i więcej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...