Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

tak jak w temacie, szukam smartfona za jak najmniejszą cenę. Limitu konkretnego nie mam, ale są wymagania odnośnie telefonu. Liczę, że pomożecie podrzucając jakieś opcje, które spełniają owe wymagania.

 

No więc wymagania:

  • ekran 5 cali - większego nie chcę
  • 4GB RAM - chcę, by działał bezproblemowo przynajmniej 2-3 lata, więc chyba optymalna ilość?
  • żywotna bateria

Co z tanich telefonów jest do wyboru z takimi wymaganiami? Jedynie co udało mi się znaleźć, to Xiaomi Redmi 4X, ale nie jestem pewny czy to najlepszy wybór w tej cenie. Co od siebie możecie polecić?

 

EDIT: Do 1000zł. ;)

Edytowane przez c0lin.
Link to post
Share on other sites

Xiaomi mi5 dostaniesz za 1100-1300zł to jest dobry wybór jak chcesz dobry 5 calowy z 4 gb ram ;) jeszcze jest Zuk 2 od Lenovo i Huawei Nova

 

 

Wszystkie z nich mają dobre opinie i działają płynnie wsparcie na 2-3 lata gwarantują Huawei i Xiaomi . 

Edytowane przez tabask021
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze jedną ciekawą opcję... Otóż Redmi 4X w wersji 5 calowej z 4GB RAMu jest chyba niedostepny w polsce (nie mogę go nigdzie znaleźć), ale dostępny jest Note 4X w wersji 5.5 calowej (trochę dużo, no ale mogę to jeszcze przemyśleć), który ma nie tylko 4GB RAMu i można go kupić w cenie do 1000zł, ale też ma 10-rdzeniowy procesor.

 

I tu się pojawia moje pytanie - czy ten 10-rdzeniowy procesor jest coś wart? Albo czy może jest jakaś informacja o wprowadzeniu do sprzedaży w polsce wersji 5 calowej z taką specyfikacją?

 

Powiedzmy, że interesują mnie telefony w cenie do około 1000zł.

 

No i jeszcze jedno pytanie - co sądzicie o zakupach telefonów z Aliexpress? Jest tu na forum jakieś info o tym, albo ktoś z Was może zamawiał Xiaomi z Ali? ;)

 

EDIT: jak tak patrze to ta wersja 5.5 calowa jest różnie nazywana, czasem jest to Note Pro, czasem jako Note 4X... Ogłupieć można oglądając te telefony od Xiaomi, mnóstwo różnych konfiguracji i nazw, w różnych cenach na różnych portalach.

Edytowane przez c0lin.
Link to post
Share on other sites

Redmi 4x nie jest wart uwagi jeśli mówimy o telefonie na kilka lat.

Redmi note 4x 5,5 cala i to też średniak więc, nie jest to układ na 3lata. Jeśli chodzi o Helio x20 to bardzo mocny 10 rdzeniowy procesor ale prądożerny w stosunku do snapa 625. 20nm vs 14nm

Do Twoich wymagań najlepiej pasuje Mi5 i zuk z2 snapdragon 820 to klucz do wydajności tych telefonów - LG G6 ma snapa 821, czyli odświeżony 820, co świadczy o tym, że to procek z najwyższej półki,.

3Gb ramu nie powinno być jakiś wielkim problemem, niestety jak na razie teleofny z 4Gb ramu kosztują grubo ponad 1k.

Co do zakupów na ali, jak dla mnie jest prościej, wygodniej i bezpieczniej i dłużej niż na allegro :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlaczego Redmi 4X nie jest warty uwagi, mógłbyś uzasadnić?

 

Co do wymienionych przez Ciebie: Mi5 ma tylko 3GB RAMu, to może być za mało za jakiś czas. Lenovo ZUK Z2 wydaje się być ciekawy, ale chyba nie da się go kupić w Polsce, poza tym ceneo znajduje jedyną aukcję zza granicy za 1207zł. To dość sporo ponad budżet, aż tyle bym nie chciał dawać. Za to zachęca 6GB RAMu i 128GB pamieci.

 

Piwot, kupowałeś może jakieś Xiaomi na ali? Mógłbym się odezwać na PW z paroma pytaniami? :D


Edit: Więc jak to dokładnie jest? Na co powinienem zwrócić głównie uwagę? Jak bardzo istotne jest to, na jakim chipsecie jest dany procesor? Przykładowo Snapdragon 625 vs 820? Lepiej mieć przykładowo 4 rdzenie na 820 niż 8 rdzeni na 625 czy jakimś 425? Ktoś byłby w stanie trochę rozjaśnić sprawę? :D Ułatwiłoby to wybór. ;)


I jeszcze jedno pytanie odnośnie baterii. Jakaś różnica między Li-Ion a Li-Po (wiem co znaczą oznaczenia, chodzi mi o konkretne różnice w bateriach)? Któreś z nich są bardziej lub mniej trwałe, czy nie ma to żadnego znaczenia i patrzeć tylko na pojemność?


Jest bardzo ciekawa oferta ZUKa Z2 Pro na Gearbescie, ktoś ma doświadczenia z tą stroną?

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_462205.html?wid=11&utm_source=zanox&utm_campaign=GearbestDE&zanpid=2312693096884139008

Link to post
Share on other sites

Redmi 4X dlatego nie, że jest to mocno budżetowy telefon.

Co do procesorów, to akurat te sa zrobione w tym samym procesie technologicznym 14nm, co przekłada się na energooszczędność.

 

Na temat ali, Ci odpisałem wiec, nie ma co się powtarzać, skopiuję dla reszty. 

 

Tak, kupowałem już nie raz. Jeśli chodzi o VAT bo tylko to naliczają przy zakupie elektroniki to jest loteria, trzeba liczyć do telefonu za 700zł + ~150zł, ja nastawiam się, że zapłacę, bo i tak wychodzi taniej niż w PL, a jak nie naliczą to mam miłe zaskoczenie  ;)

 

Często można dokupić za 10$ gwarancje w Polsce.

Jeśli chodzi o zasięg, to nie spotkałem się nigdy z jakimkolwiek problemem, prawdopodobnie chodzi Ci o zasięg LTE 800Mhz (b20) tutaj trzeba bardzo uważać dobrze się doinformować przed zakupem jeśli zależy Ci na zasięgu w tej częstotliwości. Na przykładzie Xiaomi nauczyłem się, że należy kupować telefony z Global Version a nie Global ROM, różni się to tym, że Global Version ma certyfikat CE i LTEb20 i jest przeznaczony na rynek europejski, więc jest to wersja pożądana przez nas. Zaś jeśli chodzi o Globar ROM, to po prostu sprzedawca bierze chiński telefon i instaluje europejskie oprogramowanie w żaden sposób nie umniejszając temu telefonowi, różnica jest tylko taka, że nie mamy tego 800mhz i CE  ;)

 

https://versus.com/pl/qualcomm-snapdragon-625-vs-qualcomm-snapdragon-820-msm8996 tutaj masz porównanie, nie zawsze ilość rdzeni wpływa na wydajność.

Jeśli chodzi o baterie, nie chce powiedzieć czegoś niezgodnego z prawdą, dlatego przemilczę temat, może znajdzie się ktoś bardziej kompetentny.

 

Co do Zuka, to ja polecałem zuka Z2 ale nie pro, bo tego PRO nie znam, wiem tylko, że ma kosmiczną specyfikacje, ale nie podoba mi się :P

Na gearbest nie kupowałem, ale z opinii wiem, że to na prawdę dobry sklep.

 

Napisz proszę, co Ty na tym smartfonie będziesz robił, że potrzebne jest Ci tyle ramu??

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie zależy mi na multi-taskingu, bo często przełączam się między kilkoma aplikacjami, np. facebook, messenger, chrome z kilkoma kartami, do tego coś jeszcze. Mój aktualny telefon nie ogarnia nawet dwóch aplikacji w jednym czasie, bo ma zaledwie 1GB RAMu, a gdy go kupowałem to śmigał całkiem fajnie (około 3 lata temu). Więc patrząc z perspektywy czasu - chciałbym tego RAMu jak najwięcej, a że teraz standardem wydaje się być 3GB, to chciałbym więcej, by telefon mógł dłużej działać sprawnie i by móc przeskakiwać bez problemów między apkami.

 

No więc okej, postaram się szukać czegoś na Snapdragonie 820. Ten Lenovo ZUK Z2 Pro wydaje mi się być bardzo fajną opcją, ale nie jestem pewny tego wszystkiego związanego z zakupem zza granicy, głównie chodzi o problemy z gwarancją, długa przesyłka, możliwość, że będzie coś uszkodzone, a potem jak to zwrócić?

 

Czy jest może jakaś strona czy cokolwiek, gdzie dowiem się o nowinkach w sprawach telefonów? Głównie mi chodzi o to, żeby się nie okazało że za miesiąc wejdzie coś dużo wydajniejszego, jakiś Snapdragon 9xx, który będzie w tej samej cenie miażdżył inne telefony. Ktoś ma jakieś informacje na temat tego co będzie w niedalekiej przyszłości? ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się, żeby 3gb ramu miało za jakiś czas przestać wystarczyć, bo optymalizacja postępuje.

Pamiętaj, zę snap 820 to nadal topowy procek i jest w najnowszych smartfonach za 2000zł, a to że jest również w telefonach za 1k to tylko dlatego, że są one z chin, nie mają takiego marketingu i ogólnie są mniej znane.

 

Najświeższy jest snapdragon 835 ale ten procesor jest na razie tylko w kilku flagowcach. 
Podobno mają wypuścić snapa 836, czyli lekko odświeżyć 835.

 

Co do stron to musisz już sam poszukać, jest tego od groma i tych ogólnych i tych stricte o chińskich sprzętach ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...