Skocz do zawartości

Uszkodzony HDD Segate Barracuda 500Gb - Odzyskiwanie możliwe ?


Recommended Posts

Witam serdecznie, otóż mam taki problem dzisiaj normalnie włączam PC i wyskakuje błąd dysku i PC się nie włącza, pierwsze co pomyślałem to ze odepnę ten dysk bo system i tak mam na innym HDD ale ku mojemu zdziwieniu system w ogóle się nie włącza tylko cały czas przenosi mnie do BIOSA, oba dyski to HDD, Płyta główna ASUS Z170 Pro Gaming z najnowszym biosem, nie wiem już co może być :( proszę o pomoc i z góry dziękuje P.S. próbowałem już przepinać kable SATA i od zasilacza nic to nie dało :(

P.S.2
Udało mi się uruchomić Windowsa poprzez włożenie płyty i wskazaniu naprawy przy uruchamianiu (Windows 10)

Teraz w takim razie pytanie z innej beczki, na tym uszkodzonym dysku mam bardzo ważne rzeczy typu zdjęcia, filmy itp czy istnieje możliwość jaka kolwiek abym to odzyskał ? Jutro postaram się dać fotkę z informacją wyświetlana podczas włączania PC z podłączonym tym niby zepsutym dyskiem Typ dysku to HDD SEGATE Barracuda 500GB - dodam ze jak podepnę oba dyski i wyskakuje ten błąd podczas włączania systemu to mam opcje wejścia do BIOS i widzę tam oba dyski ale z podpiętym zepsutym dyskiem Windows się nie włączy. Widziałem w internecie że są firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu danych ale widziałem tez ich ceny.... czy są jakieś programy albo coś w tym stylu lub nie wiem może coś w biosie zrobić żeby jednak odzyskać samemu te dane?

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

My w firmie tym odzyskujemy dane, jest kozacki smart ledwo 10% a kolega odzyskał to na czym Pani zależało i standardowo wszystko na C, ale program płatny dla domowego 149 zł, można się pokusić o wycenę i odzysk przez nich ale pewno mała nie będzie jak mocno prze tyrany dysk.
http://dmde.pl/

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Źle zainstalowałeś system ( najlepiej jest zawsze odpinać pozostałe dyski na czas instalacji ) dlatego ci się nie włączało.

 

Co do dysku to daj całą tabelkę smart ( jak to zrobisz to twoja sprawa, najłatwiej spod win programami jak cdi czy HD tune ).

Po tym zobaczymy co mniej wiecej się dzieje.

Co do odzyskiwania danych to będzie zależeć co się stało ( czy to logiczne uszkodzenie, problem z powierzchnią talerzy, czy podzespołami HDD ).

 

Najbezpieczniej jest oddać do serwisu specjalizującego sie w odzyskiwaniu ( ale to kosztuje ).

 

gdybyś sam chciał odzyskać dane to polecam easeus data recovery ( najwyższa wersję do której cracka odnajdziesz ), bo darmową niewiele odzyskasz.

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...