Skocz do zawartości

Dobranie karty graficznej do pozostałych komponentów~


Recommended Posts

Hej!

 

Chciałbym was się zapytać co mógłbym wpakować do mojego komputerka, a chodzi mi dokładnie o kartę graficzną. Do czego będzie? Do grania! Chciałbym, że by działał na nim wiedźmin 3 w fullHD, w miarę płynnie (60FPS wskazane ale nie wymagane) może być na medium/hight. Cena? A zaszaleję!

Daję ~1200zł Ktoś da więcej? Oby nie bo aż tyle to nie mam  :P 
Mam nadzieję, że pomożecie mi w wybraniu karty z rozsądną ceną (dostępną) i pasującą do tego co tutaj się znajduje. Dodam jeszcze, że wolałbym GTX niż Radeona.

 

Podzespoły:

  • Procesor: Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6mb, LGA 1150/
  • Ram: CRUCIAL BALLISTIX 8 GB 1600MHz
  • Płyta Główna: MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/
  • Karta Graficzna: Asus GF GT610 2 GB
  • ZasilaczThermaltake Litepower Black 660W
  • Obudowa: Zalman Z3 Plus
  • Windows 7

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez Karol5955
Link to post
Share on other sites

Kiepski czas wybrałeś na kupno karty w tym budżecie...
Niestety szał górników i kryptowalut sprawił, że dużo modeli jest niedostępnych i znacznie podrożało.
Przed szałem można było około tej ceny dostać jakiegoś podstawowego GTX 1060 6GB.

 

Te pamięci masz w Dual Channel czy to tylko jedna kość?

Nooo powiem ci, że karta z serii GT i to jeszcze 610 wymaga zdecydowanie wymiany.

 

Na dzisiaj masz do wyboru chyba jedynie GTX 1050 Ti 4 GB za ok. 620 zł.

 

PS. jeszcze przy nowych kartach jest ważne jaki masz model monitora.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kiepski czas wybrałeś na kupno karty w tym budżecie...

Niestety szał górników i kryptowalut sprawił, że dużo modeli jest niedostępnych i znacznie podrożało.

Przed szałem można było około tej ceny dostać jakiegoś podstawowego GTX 1060 6GB.

 

Te pamięci masz w Dual Channel czy to tylko jedna kość?

Nooo powiem ci, że karta z serii GT i to jeszcze 610 wymaga zdecydowanie wymiany.

 

Na dzisiaj masz do wyboru chyba jedynie GTX 1050 Ti 4 GB za ok. 620 zł.

 

PS. jeszcze przy nowych kartach jest ważne jaki masz model monitora.

Właśnie zauważyłem, że w sklepach za dużo tych kart nie ma. Monitor to Asus vh222d 21 cali.

Edit: Tylko jedna kość jest.

Lub używany GTX 970/980 najlepiej jeszcze na gwarancji, o ile nie boisz się używek.

Wolałbym jednak nowe. Zastanawiałem się nad GTX 970 a dokładnie tym modelem:

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-gaming-4gb-ddr5-256-bit-dp-hdmi-2x-dvi-gtx-970-gaming-4g-649152/

Problem jest jednak taki, że nie ma go :/

Edytowane przez Karol5955
Link to post
Share on other sites

GTX 970 i 980 tylko używane w tym momencie dostaniesz. Te karty wyszły z obiegu i są już nie produkowane. Jeśli gdziekolwiek znajdziesz jakąś nówkę to jest to raczej jakiś leżak magazynowy choć mało prawdopodobne.

Problem wytworzony przez kopaczy jest niestety taki że używany GTX 970 / 980 to obecnie najlepsze karty w stosunku cena / jakość. chyba że uda ci się za te plus minus 1300-1400zł wyhaczyć nowego GTX 1060 6GB.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSi Gaming X GTX 1060 6 GB był kiedyś do kupienia nowy za 1299 zł w ProLine.

A tymczasem na allegro ludzie kupują GTX 970 za prawie 1000 zł, gdy jeszcze niedawno te karty chodziły po 700-800.

 

Z monitorem dochodzi ci następny problem - karty z serii GTX 1xxx nie obsługują sygnału analogowego (trzeba kupić aktywny konwerter z zewnątrz, co nie jest polecane).

Albo wymiana monitora na taki z prawidłowym złączem cyfrowym, albo kupno GTX 980 w dobrej cenie.

 

A jeśli chodzi o jedną kość RAM - zobacz sobie ile wydajności możesz stracić na takiej konfiguracji (brak Dual Channel).

http://orig12.deviantart.net/38d5/f/2017/166/8/c/planetcoaster_720p_ram_battle_by_reznor666-dbcs0yu.png

 

Niebieska linia to twoja jedna kość, a zielona linia to dwie kości działające w prawidłowej konfiguracji Dual Channel. Przy karcie za ~1200 zł i takim procesorze możesz to ograniczenie dość dotkliwie odczuć w wielu grach.

 

Nie mam niestety jeszcze Wiedźmina 3 żeby pokazać czy tam też utrata wydajności może wypaść tak drastycznie.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podepne sie bo poruszona zostala kwestia braku obslugi analogowego sygnalu. Chce kupic 1060, jeden z moich monitorow to jakis lg z wejsciem hdmi wiec pewnie ruszy ale drugi to jakis stary benq chyba czy cos ktory ma przewod rgb( niebieska wtyczka chyba tak sie to zwie). No wlasnie jesli dobrze rozumiem nie podlaczego go przez przejsciowke dvi do 1060? Czy w takim wypadku podlaczyc go do karty procka? Czy tez mocno bo obciazy I mija sie to z celem ? ( drugi monitor w czasie gier to podglad np obs,a czy jakiej tam mapy).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli drugi monitor wyświetla tylko pulpit/program/przeglądarkę to spokojnie możesz podpiąć go do integry. Dzięki temu GTX nie będzie dodatkowo obciążony niepotrzebną mu pracą i będzie mógł w pełni skupić swoją moc na jednym monitorze. No i oszczędzisz sobie kosztu zakupu aktywnego konwertera. Jedyne co stracisz to mały skrawek pamięci RAM potrzebnej do włączenia integry w BIOSie.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

MSi Gaming X GTX 1060 6 GB był kiedyś do kupienia nowy za 1299 zł w ProLine.

A tymczasem na allegro ludzie kupują GTX 970 za prawie 1000 zł, gdy jeszcze niedawno te karty chodziły po 700-800.

 

Z monitorem dochodzi ci następny problem - karty z serii GTX 1xxx nie obsługują sygnału analogowego (trzeba kupić aktywny konwerter z zewnątrz, co nie jest polecane).

Albo wymiana monitora na taki z prawidłowym złączem cyfrowym, albo kupno GTX 980 w dobrej cenie.

 

A jeśli chodzi o jedną kość RAM - zobacz sobie ile wydajności możesz stracić na takiej konfiguracji (brak Dual Channel).

http://orig12.deviantart.net/38d5/f/2017/166/8/c/planetcoaster_720p_ram_battle_by_reznor666-dbcs0yu.png

 

Niebieska linia to twoja jedna kość, a zielona linia to dwie kości działające w prawidłowej konfiguracji Dual Channel. Przy karcie za ~1200 zł i takim procesorze możesz to ograniczenie dość dotkliwie odczuć w wielu grach.

 

Nie mam niestety jeszcze Wiedźmina 3 żeby pokazać czy tam też utrata wydajności może wypaść tak drastycznie.

 

 

 

 

Ram miałem w jakiejś przyszłości dokupić. Kupno nowego monitora słabo mi się widzi. Obecnie monitor z asusa od wielu lat dobrze się sprawdza i szkoda byłoby mi go odstawić. A jako drugi ekran mam podłączony telewizor przez HDMI.  Z tego co widzę, że pozostaje mi znowu czekać aż wrócą jakieś normalne ceny :/ Jak zwykle życie mi nie pomaga :/
Dziękuję wszystkim za porady ^^

Link to post
Share on other sites

To jest coś, co nazywamy totalnie nieopłacalnym zakupem.

 

 

Kupno nowego monitora słabo mi się widzi. Obecnie monitor z asusa od wielu lat dobrze się sprawdza i szkoda byłoby mi go odstawić.

 

Szkoda. Ja bardzo polecam przenieść się na prawidłowe połączenie cyfrowe. Dla monitorów LCD to jest jedyne właściwe połączenie. Ładniejszy, bezstratny obraz i brak problemów.

 

Analog to już artefakt, pozostałość po latach 80 jeszcze z monitorów CRT, które wymagały takiego nieefektywnego sygnału. Monitory LCD to totalnie inna technologia, która wymaga sygnału cyfrowego. Im szybciej się pozbędziesz monitora LCD bez złącza cyfrowego tym lepiej.

Link to post
Share on other sites

Koszt który podałem był przybliżony do tego co chciałbym wydać. Jeśli coś będzie droższego to zawsze mogę podnieść sobie troszeczkę budżet, ale wiadomo, że teraz pojawiają się wakacje. Tu gdzieś wyjazd, tam gdzieś wyjazd itp. Ale niestety pozostaje mi poczekać aż coś sensownego zadzieje się z tymi cenami i dostępnością, bo to jednak jest dramat.

Link to post
Share on other sites

Konwerter displayport do vga śmiało może brać, nic nie straci na jakości obrazu. Zakłócenia dotyczą tylko konwerterów z hdmi do vga, więc takiego nie kupuj, bo to szrot. Dobry monitor full hd, szkoda wydawać pieniądze na nowy.

Edytowane przez marek8967
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakiej rozdzielczości masz monitor, ale ja mam asusa 1440x900 i jeśli ty nie masz FullHD u siebie to jednak moim zdaniem przy karcie typu gtx 970 i lepszej jednak dobrze jest mieć minimum FullHD bo połowy ładnej grafiki w tym 1440x900 nie widać...

Link to post
Share on other sites

A według mnie szybko się unormują. Wydaje mi się, że do miesiąca bądź do końca wakacji szał na kopanie grafikami minie (przynajmniej na jakiś czas). Nie będzie sie opłacało kopać na kartach. Cały czas trudność idzie mocno w górę. To już było przerabiane nie raz. Teraz to właściwie musztarda po obiedzie.

No ale to tylko gdybanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...