Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne do gier


Recommended Posts

Cześć!

 

Jestem na etapie wymiany swojego starego headsetu (Razer Kraken 7.1), gdyż się nieszczęśliwie rozpadł. Obiecałem sobie, że następnym razem (tym razem...) nie kupię headsetu, tylko headphony + mikrofon i koniecznie ma to być Sennheiser (słuchawki).

 

Jakie jesteście w stanie polecić modele do maksymalnie 600zł? Próbowałem sam coś znaleźć, ale tych modeli jest cała masa i mi jako osobie, która nie ma o tym pojęcia ciężko jest dokonać wyboru.

 

Tak jak wspomniałem w tytule, słuchawki głównie będą wykorzystywane do gier. W następnej kolejności są filmy i muzyka.

 

Gdzieś po drodze natknąłem się jeszcze na Philips SHP 9500 - są niesamowicie wychwalane, a do tego niedrogie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem? Czy może jest już jakaś ich odświeżona wersja? Jest to chyba jedyny model, który byłbym w stanie rozważyć pomijając Sennheisera.

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Mam kilku znajomych, którzy korzystają z produktów tej firmy i nikt nie powie złego słowa. Opinie w internecie też są dobre, więc szukam czegoś sprawdzonego (nie chcę się rozczarować jak to było z Krakenami). Oczywiście jestem otwarty na inne sugestie, lecz Sennheiser ma pierwszeństwo.

 

Moja płyta główna to MSI Z97 Gaming 7. Mam kartę dźwiękową (aktualnie leży gdzieś w biurku) Asus Xonar D1. Gdzieś wyczytałem, że nie różni się ona mocno od tego co mam na płycie głównej - nie wiem na ile jest to prawda.

 

Oprócz tego mam wzmacniacz Yamaha AX-540 (do którego podłączone są kolumny) z dużym jackiem - nie wiem jaka byłaby jakość dźwięku po podłączeniu słuchawek.

Link to post
Share on other sites

@kibek477

Ty jesteś w stanie polecić w ogóle jakieś inne słuchawki bo z tego co kojarzę to była ciągle ten sam mogę polecasz chyba że mi się pochrzaniło. Poza tym jaki jest sens kupować 589 do integry.

 

Ja polecę kartę AIM SC 808 i do tego słuchawki Somic V2. Zagra to razem naprawdę dobrze

Link to post
Share on other sites

Heh jaki jest w ogóle sens kupowania 598. Miałem 518 taka sama obudowa takie same przetworniki, inny grill i po dwóch miesiącach je sprzedałem bo mnie krew zalewała i musiałem ciągle grzebać w EQ żeby uszy nie bolały takie to ma piki w zakresie 5-10kHz. Praktycznie pod różne gatunki muzyki musiałem zmieniać ustawienie equalizera. Na fabrycznych ustawieniach się tego nie dało słuchać na dłuższą metę. Dużo lepszej są starsze słuchawki z lat 90 od Sennheisera linia HD525, 535, 545, 565 z których wywodzą się dzisiejsze HD600 jest zauważalnie lepsza od tego co obecnie produkują.

 

@macieqq

Jak masz 600zł to zastanów się czy byś nie był w stanie dołożyć jeszcze 99zł żeby kupić HD600. Cała obecna linia 5xx od Sennheisera jest g**** warta w porównaniu do HD600

http://allegro.pl/sennheiser-hd-600-i6849963636.html 


Tu masz kilka pozycji z tej serii z lat 90 o której pisałem:

HD525 do których będziesz musiał dokupić pady bo te co na zdjęciu na 90% rozpadną ci się w rękach, być może również podbicie pałąka

http://allegro.pl/sennheiser-hd-525-sluchawki-i6863936008.html

 

HD545 tu już chyba nawet wymieniać by nic nie trzeba było, ktoś je już odrestaurował:

http://allegro.pl/sennheiser-hd545-okazja-i6863562910.html#thumb/1

 

HD565 najwyższy model z tej serii z metalowym grilem, podbicie pałąku może być do wymiany

http://allegro.pl/sennheiser-hd-565-ovation-i6857705306.html#thumb/1

 

Do wszystkich tych słuchawek pasują części zamienne od dzisiejszych HD600 wiec nie ma żadnego problemu z wymiana części eksploatacyjnych jak kabel, pady czy podbicie pałąku. Można wstawić zarówno oryginalne części Sennheisera ale jest też mnóstwo tanich zamienników.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

@kombajn

Ty tak na serio z tymi hd600?

A gdzie DAC gdzie wzmak bo nie chcesz powiedzieć że hd600 będą latały z integry?

Do tych słuchawek pasuje lampa kostka wzmaka lampowy go to około 1k dodaj jeszcze trochę na dobrego DACa pod nie i ile wyjdzie?

Link to post
Share on other sites

bleck55 a myślisz że jego Yamaha AX-540 sobie nie poradzi? 


Zresztą HD600 są trudne, ale nie strasznie trudne w napędzeniu, a ta seria vitage ma 150 Ohm i jest jeszcze łatwiejsza w napędzeniu.  Moje HD535 są łatwiejsze w napędzeniu od również 150 Ohmowych Superlux HD330

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

@katystopej różnie to bywa.  mnie w h&k gdyby była regulacja wzmocnienia to by nie było warto kupować karty dźwiękowej, a mam jack chinch, a w planach optyk, więc część szumów się pozbędę. Wiadomo, że droższe układy zagrają już lepiej, ale mówimy tu o kwotach do 400zł.

Z drugiej strony możesz mieć rację, że u niego będzie strasznie słabo i słuchawki będą grać słabo. No jest pewne ryzyko.

Link to post
Share on other sites

To proponuje wziąć te Senki HD545 za 320zł. Z tego co widzę są już odnowione więc nic nie trzeba przy nich dłubać: 

http://allegro.pl/sennheiser-hd545-okazja-i6863562910.html#thumb/1

 

+

SMSL M2 za 269zł i będzie komplet:

https://www.ceneo.pl/44333887#tab=click


Tutaj jest recenzja HD545:
 
a tu recenzja SMSL M2:
Link to post
Share on other sites

@kombajn napędzaic a wy sterować i ogarnąć dół to też 2 różne sprawy może być głośno owszem ale bez żadnej kontroli.

 

M2 za 260zl to bardzo średnia opcja jak za 300 do 350 Mozna przytulić AIM SC 808 na gwarancji

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za dotychczasową pomoc, lecz nie napisałem jednej istotnej informacji. Szukam jedynie produktów NOWYCH, używane mnie nie interesują.

 

EDIT:

 

Trochę jeszcze poszperałem i wydaje mi się, że na chwilę obecną wybór będzie pomiędzy (i faktycznie jest więcej niż sam Sennheiser):

 

1) Sennheiser HD 558

2) Audio Technica ATH-AD700X (aby zmieścić się w budżecie, musiałbym zamówić je w amerykańskim amazonie)

3) AKG K612 PRO

4) AKG K701

 

Co możecie powiedzieć na temat tych 4 pozycji?

Edytowane przez macieqq
Link to post
Share on other sites

ATH-AD700X mają bardzo dobrą scenę i pozycjonowanie (jedne z najlepszych z tego co czytałem), tak samo AKG K701. W K701 podobno jest słaby/przeciętny bas, nie wiem jak w ATH. O reszcie nic nie wiem ;p

Wpisz sobie w google i czytaj o każdych jakie cię interesują. Jak szukasz do gier to stawiaj na naturalne brzmienie, dobrze rozbudowaną scenę i dobre pozycjonowanie dźwięków.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...