Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Czym się różnią te karty graficzne? Chodzi mi głównie o różnice w wydajności i czy warto kupić droższą. Mój procek to i5 7600k

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1060-gaming-x-6g-774554/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-6gt-ocv1-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-dp-box-gtx-1060-6gt-ocv1-1045203/

 

 

Dzięki

Edytowane przez maciuk321
Link to post
Share on other sites

Droższa karta ma sporo lepsze chłodzenie, backplate i wyższe fabryczne zegary.

Prawdopodobnie tę tańszą uda Ci się podkręcić do wartości jak dla wyższej karty, jednak jej kultura pracy będzie sporo niższa, a i z czasem może Ci się PCB wygiąć, jeżeli karta będzie pracowała w pozycji poziomej.

Ogółem to różnica jest, lecz nie jestem pewny, czy warta aż 200 zł. Generalnie i tak zakup 1060 w tym momencie jest kompletnie nieopłacalny. W ciągu dwóch tygodni ceny poszły średnio o 250 zł w górę - 3 tygodnie temu za Palita JetStream 1060 zapłaciłem 1200 zł, a teraz (o ile jest dostępny) kosztuje 1500 zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Droższa karta ma sporo lepsze chłodzenie, backplate i wyższe fabryczne zegary.

Prawdopodobnie tę tańszą uda Ci się podkręcić do wartości jak dla wyższej karty, jednak jej kultura pracy będzie sporo niższa, a i z czasem może Ci się PCB wygiąć, jeżeli karta będzie pracowała w pozycji poziomej.

Ogółem to różnica jest, lecz nie jestem pewny, czy warta aż 200 zł. Generalnie i tak zakup 1060 w tym momencie jest kompletnie nieopłacalny. W ciągu dwóch tygodni ceny poszły średnio o 250 zł w górę - 3 tygodnie temu za Palita JetStream 1060 zapłaciłem 1200 zł, a teraz (o ile jest dostępny) kosztuje 1500 zł

Wiesz może dlaczego ceny poszły w górę? Spadną niedługo, czy może wzrosną? 

Link to post
Share on other sites

Górnicy wykupili konkurencję, czyli konstrukcje od AMD takie jak RX 470/480/570/580. Nie ma konkurencji to cena wzrosła. Na dodatek rzucili się teraz na GTX'y to cena jeszcze bardziej w górę skoczyła...

Taka tendencja może trochę potrwać, ale ciężko powiedzieć ile, pół roku, rok ... wieczność :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...