Skocz do zawartości

Komputer z monitorem do 6000 zł ( CS:GO, nowsze gry)


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, nowsze tytuły, Counter Strike : Global Offensive

  • Maksymalna kwota : 6000 ( wraz z monitorem )

Kiedy zamierzam kupić komputer? : początek lipca

Których części potrzebuję : cały komputer wraz z monitorem 

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie sądzę 

Rozdzielczość mojego monitora i model : ---

Specjalne wymagania : zależy mi na dysku SSD, monitorze 144Hz oraz systemie operacyjnym, jeśli fundusz pozwoli nie pogardziłbym drugim monitorem ( już nie 144Hz ;) )

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : ---

Własna propozycja zestawu : słabo znam się na podzespołach aby samemu coś zaproponować

Inne : jeśli moje wymagania znacząco przekraczają budżet prosiłbym o zestawy do 7000 zł, komputer może być używany w celu streamowania o ile ma to jakieś znaczenie 

Edytowane przez tafarian
Link to post
Share on other sites
1 x  AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/ 1 x  MSI B350M PRO-VDH /AMD B350, DDR4, AM4/ 1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 2666MHz CL16 Vengeance LPX 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Black Edition XTR 550W 135mm Gold Modularny  1 x  Benq XL2411 (1ms, DVI/HDMI, 144Hz) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB 1 x  Asus GeForce GTX1060 Expedition OC 6GB DDR5 192bit (1809/8008) 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)

 

6212 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

6 rdzeni i 12 wątków pod stream jak najbardziej się przyda. 16 GB DDR4 266 MHz w dwóch kościach, fabrycznie wyciszona obudowa, zasilacz z zapasem mocy na +12V i 5 latami gwarancji, SSD na MLC, GTX 1060 6 GB od ASUSA (ceny i dostępność nie powalają), monitor 144 Hz na TN od Benq. Jak chcesz dociągać i masz kasę, to warto myśleć nad GTX 1080. GTX 1070 przy obecnych cenach opuszczamy bo jest on kompletnie nieopłacalny. Domykając budżet dajesz Gigabyte GeForce GTX1080 WF3 OC 8GB DDR5 256bit (1797/10010)

 

Wyjdzie około 7200 zł ale można tutaj jeszcze poszukać oszczędności. Najprościej dać na start 2 x 4 GB DDR4 albo 1 x 8 GB pod dalszą rozbudowę jak wpadnie jakiś pieniądz do kieszeni. Można też urwać jakieś 100 zł na zasilaczu oraz około 100 zł na obudowie. Te rzeczy jednak zostaną z Tobą na dłużej i trochę szkoda by z tego rezygnować. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Serdecznie dziękuję za odpowiedź i konkretny sprzęt. Chyba faktycznie skusze się na tego GeForce'a GTX1080. Jednak mam jeszcze parę pytań, mianowicie :

 

- Czy ten system który podałeś mając w nazwie USB faktycznie instalowany jest przez port USB ? ( jestem zaznajomiony jedynie z Windowsami na laptopach które po prostu już tam są ;) ), a w liście nie widzę napędu DVD który i tak nie jest mi potrzebny

- Kolejne pytanie dotyczy RAM, po wejściu w link niestety produktu nie ma, ale wyszukałem podobne kości z dopiskiem RED, na logikę rozumiem, że jedynie różnią się wariantem kolorystycznym ale jeżeli się mylę proszę mi napisać

- Serwis esc.pl po dodaniu do koszyka i zamówieniu składa komputer i wysyła gotowy ? Czy muszę dodać wzmiankę o tym przy zakupie ? 

- Czy ten kod 'X98TY2AZ' będzie możliwy do wykorzystania 1 lipca ? ( bo wtedy mam zamiar składać zamówienie ) i czy mam wpisywać całość czyli ( X98TY2AZ + dostawa ) czy wystarczy jedynie sam kod ?

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy ten kod 'X98TY2AZ' będzie możliwy do wykorzystania 1 lipca ? ( bo wtedy mam zamiar składać zamówienie ) i czy mam wpisywać całość czyli ( X98TY2AZ + dostawa ) czy wystarczy jedynie sam kod ?

Będziesz mógł, wrzuć kod i dopisz w komentarzu żeby złożyli. Ale i tak zgłoś się jeszcze kontrolnie przed samym zakupem ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, czy istniałaby szansa na stworzenie na podstawie tematu kolejnego zestawu tylko, że z jakąś i7 na pokładzie ? Nie jestem do końca przekonany czy brać i7 czy tego Ryzena, dużo czytałem przez ostatni czas na tym forum opinii o jednym jak i drugim i jestem trochę rozdarty. Jak sądzicie co by było lepsze ? Chodzi mi dokładniej o radzenie sobie w grach typu CS:GO jak to wygląda w fpsach ?

Link to post
Share on other sites

W CS:GO zdecydowanie Intel z jak najwyższym zegarem. Tyle, jeżeli ta gra stanowi tutaj główny priorytet. Z streamem tej gry jak i z wieloma innymi też ten procesor sobie poradzi. Tutaj jednak wyjdziemy znacznie poza zakładany budżet.  Przy obecnych cenach GPU będzie ciężko. 

 

W propozycji wyżej zmiany na 

 

1 x  Intel Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Gigabyte GA-B250M-D3H /intel B250, LGA1151/ 1 x  GoodRam 16GB (2x8GB) 2400MHz CL15 Play Silver
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Budżet, sam 7700K od 7700 jest droższy o 170zł, do tego nie dysponuje żadnym chłodzeniem w komplecie, które też swoje kosztuje. Do tego 7700K jest to procesor z odblokowanym mnożnikiem, czyli pod OC, a żeby go podkręcić potrzebujesz płyty na chipsecie Z170 + aktualizacja biosu / Z270, koszt takiej płyty to ~440-600zł.

Jednym słowem takie rozwiązanie wyjdzie summa summarum 400-500zł więcej, tutaj już i7 bez K naciąga budżet.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...