Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, 

 

ostatnio próbowałem podkręcić swój niestety 60Hz monitor poprzez Panel Sterowania NVIDIA. Podciągałem ilość Hz do góry i klikałem "testuj" aż do momentu aż monitor mi pokazał czarny ekran i napis "Out of range". Udało mi się dotrzeć aż do 87Hz, dopiero przy 88Hz monitor przestaje odpowiadać.

Niby ekran odpowiada do 87Hz, ale problem w tym, że ekran jest jakiś taki inny. Litery na pulpicie oraz w przeglądarce są jakby trochę zniekształcone, wydaje mi się też że pojawia się też czarny pasek do góry ekranu. Nie jestem pewien, ale chyba kolory też wyglądają trochę inaczej.

Taki stan występuje od 87Hz do 73Hz. Gdy ustawię sobie 72Hz to już nie odczuwam różnic ani zniekształceń. 

 

Da się coś wymyślić by dociągnąć bez zniekształceń do tych chociażby 85Hz?

 

Wiadomo że to nie jest to samo co 120Hz, ale póki co odpychają mnie ceny 120/144Hz monitorów i fajnie byłoby wycisnąć jak najwięcej z tego co już mam ;)

 

Mój monitor to BENQ GL2250HM.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co nie wiem jak twój monitor ale ja sobie dałem spokój z podkręcaniem jak dotknąłem obudowy monitora z tyłu w miejscu gdzie jest płytka z elektroniką - o mało się nie oparzyłem i to przez plastikową obudowę. Najpierw sprawdź jak to u ciebie wygląda. Mój Asus VS228NE wyciąga 74Hz ale tak jak mówię grzeje się niemiłosiernie a i tak nie widzę różnicy w trakcie gry.


A w kwestii osiągnięcia lepszych wyników OC użyłeś  NVIDIA Pixel Clock Patcher?

https://www.monitortests.com/forum/Thread-NVIDIA-Pixel-Clock-Patcher

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Bez patcha latały mi paski przy 67Hz a po patchu chodziło stabilnie przy 74Hz

Z ciekawości spróbowałem swojego ASUSa VX229H podkręcić i wynik był całkiem podobny. Z patcherem udało mi się bez problemu na 74Hz skoczyć, bez niego ciężko mi było przekroczyć 66Hz. Używałem Panelu sterowania NVIDIA.

 

e// 74Hz jest niestabilne, 72Hz już stoi jak skała. Monitor też nie grzeje się aż nadto.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Jak jeszcze grałem w CS: GO, to zauważałem różnicę między 60 a 76 Hz.

Ten overclocking testowałem na poprzednim monitorze. Miał on w specyfikacji podaną dostępność 75 Hz (nie 76), ale w niższych rozdzielczościach niż natywna, czyli 1440x900. Na jakiej zasadzie to "OC" działa, nie wiem, ale może chodzi o te tryby, które dana matryca obsługuje w niższych rozdzielczościach?

Link to post
Share on other sites

Głównie polega na dodawaniu rozdzielczości niestandardowych z częstotliwością odświeżania wyższa niż przewidziana początkowo przez producenta. Producent z góry musi w końcu jakiś zapas założyć, bo jakby tak wszystkie matryce 60hz pracowały już na możliwie najwyższej częstotliwości (np. 60hz) to komfort korzystania z takiego ekranu byłby znacznie gorszy (pionowe paski, przekłamania, gubienie klatek, itp).

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, dziwny problem, bo niby ustawione jest to 80Hz, ale włączyłem CS:GO i dałem na chwilę synchronizację żeby zobaczyć czy na pewno i pokazywało 72Hz. Usunąłem profil 72Hz i zostawiłem tylko ten 80Hz, to pokazuje mi 60Hz w synchronizacji.. Komputer resetowałem już ze 3 razy ;p Zmniejszyć odświeżanie?


Chodzi w grach max 76Hz, nie chce mi się już bawić dziś w to, może jutro spróbuję z tego filmiku coś ogarnąć jeszcze ^^

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...