Skocz do zawartości

Wybór telefonu (przesiadka z windy)


Recommended Posts

Witam. Do tej pory używam Nokii 1020. No, ale smartfon swoje lata już ma i chcę kupić coś nowego.

Niestety wieści o systemach operacyjnych są takie (wiem, od dawna), że pozostawanie przy windzie chyba mija się z celem.

W tej sytuacji zastanawiam się nad Honorem 8 lub Oneplusem 3t. A może warto poczekać na Honora 9 lub wybrać jeszcze coś innego?

Oczekuje komfortowego działania (nie nagrzewa się, nie wiesza, w miarę sensowna bateria), b.dobrego aparatu i tego co standardowo powinien mieć telefon. No i żeby podziałał bez serwisu parę latek.

Nie mam zamiaru na urządzeniu grać, raczej nie obejrzę też filmu. Porządny odtwarzacz muzyki mile widziany (czasem mam też zwyczaj puszczać audiobooki na głośniku :-) ).

Co do budżetu to nie zakładam z góry ograniczeń, ale jeżeli sprzęt np. za 1000 byłby bardzo satysfakcjonujący to nie muszę kupować superwypasa za 2000 czy więcej.

Acha, fajnie jakby przesiadka z windy była mało bolesna.

Edytowane przez Anomander Rake
Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak telefon z b. dobrym aparatem za 1000zł. Więc zostają ci do wyboru tylko droższe telefony.

Ok. Jeśli ze względu na aparat muszę wybrać droższy to to przyjmuję. A z tego co pisałem to co lepiej wybrać? Dodam, że aparat/telefon ma być dobry, ale oczywiście nie najlepszy za wszelką cenę. Czyli będę brał poprawkę na cenę. Czyli jeżeli telefon za 2, będzie tylko nieznacznie lepszy od tego za 1,5 to raczej wybiorę tańszy. Z drugiej strony, jeżeli najlepszy stosunek jakości do ceny prezentuje jakiś za 2,5 to mogę kupić i taki. Z tym, że jak pisałem, nie potrzebuję jakiegoś super sprzętu do np. grania. Ma pełnić funkcje telefonu i aparatu. Także do przeglądania internetu, czasami.

Edytowane przez Anomander Rake
Link to post
Share on other sites

Asus będzie równie dobrym wyborem co Honor 8. Honor jest wydajniejszy w grach, ale w codziennym użytkowaniu nie zobaczysz różnicy. Aparat na porównywalnym (wysokim) poziomie.

Edytowane przez yeti1992
Link to post
Share on other sites

Asus będzie równie dobrym wyborem co Honor 8. Honor jest wydajniejszy w grach, ale w codziennym użytkowaniu nie zobaczysz różnicy. Aparat na porównywalnym (wysokim) poziomie.

Dzięki. Własnie takich rad potrzebuję. Czyli skłaniam się do tego Asusa.

Rozumiem, ze ta wersja byłaby najlepsza:

ASUS Zenfone 3 ZE520KL LTE Dual SIM 64 GB

Przy czym raczej wybrałbym granatowy, a może nawet ten zielonkawy, jeśli gdzieś jest.

Jeszcze pytanie, czy naklejenie szkieł ochronnych z przodu i ewentualnie z tyłu jest wymagane? Tzn. chodzi o podatność telefonu na uszkodzenia/zarysowania.

Albo po prostu wybiorę ładniejszy z tych dwóch (Honor/Asus) ;-)

Edytowane przez Anomander Rake
Link to post
Share on other sites

No jeśli chcesz mieć więcej pamięci to bierz 64GB. A co do szkieł to z tego co wiem w Honorze 8 szkło hartowane (Gorilla Glass) jest tylko z przodu, to z tyłu jest bardzo podatne na zarysowania i etui jest w tym przypadku obowiązkowe. Nie wiem jak jest w przypadku Asusa.

 

Tu jest granatowy, ale trochę droższy. Chyba, że poszukasz w innym sklepie.

https://www.x-kom.pl/p/328979-smartfon-telefon-asus-zenfone-3-ze520kl-lte-dual-sim-64-gb-granatowy.html

 

Myślę, że zaciekawi Cię ten materiał video

https://youtu.be/tR7pkwZZTyU

Edytowane przez yeti1992
Link to post
Share on other sites

Nie lubię nosić etui. Wymyślają cienkie telefony z beznadziejnie słabymi bateriami, a potem z takiego i tak aparat wystaje, albo trzeba nosić etui. To po co robić cienki sprzęt z jakiegoś fajnego materiału?

Faktycznie ten Honor taki wrażliwy? To poproszę info o Asusie.

Jak się pozsastanawiam jeszcze z tydzień to może wyjdzie Honor 9, albo nowy OnePlus.

A co powiecie o LG G6? Słyszałem, że aparat super. Nie nagrzewa się przy okazji nadmiernie?

Link to post
Share on other sites

Będzie robił lepsze zdjęcia niż H8 na przykład? Nie myślę o etui z obawy przed upadkami. Szczerze to w ogóle nie zamierzam etui kupować. Chciałbym kupić telefon, który mi się zaraz nie porysuje od normalnego użytkowania. Jedynie co to mogę folię jakąś nakleić, ale jak któryś i tej nie wymaga, robi dobre (a najlepiej b. dobre) zdjęcia, nie zacina się i nie nagrzewa to zaraz będzie faworytem. :-)

Link to post
Share on other sites

Gorilla Glass chroni w jakimś stopniu, ale często rys nie unikniesz w 100%, na forach znajdziesz często tematy użytkowników piszących o tym, że szkło Gorilla Glass się porysowało. Na moje oko jakość zdjęć z LG G6 jest lepsza niż z Honora 8.

Edytowane przez Jerzy Urban
Link to post
Share on other sites

LG G6 ma duży plus w postaci obiektywu szerokokątnego. A jeśli chodzi o to czy się porysuje to mogę powiedzieć, że na 100% tak. Jak nie za miesiąc to za rok, zależy jak będziesz o niego dbać. Jak nie lubisz etui to przynajmniej szkło na ekran załóż. LG G6 jest jak najbardziej warty zakupu. Obecnie najbardziej opłacalny ze wszystkich tegorocznych flagowców.

Edytowane przez yeti1992
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak wcześniej pisałem. Tył Honora porysuje się nawet od wkładania i wyciągania z kieszeni i jeśli mam być szczery to jest to chyba jedyna wada tego telefonu. Co do Asusa to nie mam pojęcia jakie szkło jest z tyłu. Jak boisz się, że rysy będą widoczne to kup białego. Ale jeśli mimo wszystko wolisz Honora a obawiasz się rys to kup sobie szkło hartowane lub folię na tył obudowy.

Link to post
Share on other sites

Ok, thnx. Honor chyba bardziej mi się podoba. Chociaż jeśli do Asusa nie musiałbym kupować naklejek to mogłoby przeważyć. Jak sądzisz, warto poczekać chwilę do wejścia H9 na rynek licząc na jakąś konkretną obniżkę dla starszych modeli? Trochę by mnie zezłościło gdyby telefon staniał bardzo tuż po zakupie. :-/

 

Takie coś wystarczy?

http://allegro.pl/folia-etui-3mk-arc-3d-tyl-boki-caly-huawei-honor-8-i6562862996.html

Edytowane przez Anomander Rake
Link to post
Share on other sites

Takie szkło powinno wystarczyć. A co do Honora 9 to jego premierowa cena ma być podobna do obecnej ceny LG G6. Jeśli Honor 8 stanieje to raczej nieznacznie. Tak samo było w przypadku Huawei P9, który staniał tylko o kilkadziesiąt złotych po premierze P10.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...