Skocz do zawartości

Ciągłe restartowanie się telefonu i niemożliwość przyrwócenia stanu fabrycznego


Recommended Posts

Hej. Obawiam się, że dziś rano mój telefon wyzionął ducha. Nagle zaczął się samoczynnie w kółko restartować. Odpalał się, działał przez może 2-3 minuty i znów się restartował. Próbowałem w różnych kombinacjach bez karty microSD i karty SIM, ale nic to nie dało. Próbowałem odinstalować kilka aplikacji, ale nawet jeśli zdążyłem, to po restarcie były na swoim miejscu. Chciałem go przywrócić do ustawień fabrycznych, ale po wyłączeniu tylko odpalał się Android Recovery System w menu głównym. Kiedy manualnie włączałem przywracanie z poziomu Android Recovery wyskakiwał błąd: 

Cytat:

-- Wiping data... 
Formatting /data... 
Formatting /cache... 
Data wipe complete. 
Performing factory reset... 
-- mkdir /data/app fail. err is -1


Mało w necie informacji na temat takiego błędu, ale gdzieś wyczytałem, że takie objawy mogą oznaczać uszkodzoną pamięć wewnętrzną telefonu. 

Link to post
Share on other sites

Też już tego próbowałem, ale każda próba kończyła się błędem:
 

 

 

Random offset: 0x160 (<---wartość inna za każdą próbą)
assert failed: verify_partition("EMMC:/dev/block/mmcblk0p16:5435392:911ee0cacbe17361f0d315e215f81decdbbd5207" )

 

Akurat jakichś ważnych danych tam nie miałem, bo praktycznie wszystkie pliki i zdjęcia są na karcie SD.

Link to post
Share on other sites

No wygląda na uwaloną pamięć jak mam być szczery. Wyrzuca błędy EMMC dla danej partycji. Różny offset pokazuje tyle, że uszkodzonych jest więcej niż jedna komórka.

 

Jeżeli nie jest na gwarancji, to już zostaje raczej tylko wymiana płyty głównej, czyli zasadniczo telefon cegła i trzeba się rozglądać za nowym. 

 

Oczywiście może być inaczej i jeżeli w końcu udało by się sformatować, to może jakoś ruszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...