Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna - podpięcie do TV.


Recommended Posts

Witam. Kupiłem GTX 1050 StormX

Procesor: I5 2500K
Płyta: AS Rock P67 Pro 3
Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W
Dysk: Seagate Barracuda 500 GB
RAM: 2x4 GB RAM 1600 MHz CL9 HyperXFury
Cooler: Thermaltake Contac 21
Obudowa: CM Elite 371

Po podłączeniu do TV pokazuje się takie coś jak na zdjęciu i nic więcej.
http://zapisz.net/images/395_img_20170619_122329.jpg

 

Monitor ma tylko D-SUB, więc do niego nie podłącze. Nowo zakupiony monitor z cyfrowym złączem ma dzisiaj zostać wysłany.

W TV zmieniłem na tryb pracy z PC. TV to Samsung UE40J6300.

Dysk który podpiąłem ma tylko Windowsa na sobie. Żadnych sterowników ani programów. Jak zmieniam kartę na 560 Ti i podpinam komputer do starego monitora to dysk normalnie bootuje.

O co w tym wszystkim chodzi? Co zrobiłem nie tak, że TV z PC nie działa?

P.S. Skoro obraz jakiś jest to chyba ten GTX 1050 jest sprawny, tak?

Edytowane przez iridiumpro
Link to post
Share on other sites

Konieczny up biosu, krata blokuje bios, miałem taki przypadek na h61 z GTX 950 bez upa biosu nie szedł dalej. Do strego monitora wystarczyło kupić konwerter HDMI na VGA na morele są po 39 zł, ale trzeba liczyć siez dużo gorszą jakością obrazu.


http://www.asrock.com/mb/Intel/P67%20Pro3/index.pl.asp#BIOS

Najnowszy bios powiększa kompatybilność grafik z płytą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nareszcie brat skończył grać w Minecraft'a... - bez komentarza.

 

Dzięki za odpowiedź. Muszę się jednak dopytać. Bios mam w wersji: UEFI Version P3.30. No właśnie ten jest najnowszy i zostaje chyba tylko ten Beta BIOS 3.25 który (chyba) został wypuszczony w 2014 roku, bo taka jest data na tej stronie co podałeś. Czyli mam tego Beta instalować?

Edytowane przez iridiumpro
Link to post
Share on other sites

Ok. Jest niedobrze. Przed przystąpieniem do aktualizacji oglądnąłem

 

Gość mówi, że dobrze jest przed zaktualizowaniem przywrócić ustawienia domyślne, no to kliknąłem "Load UEFI Deuflat", zapisałem i wyszedłem "Save changes and Exit". Teraz komputer się zatrzymuje na tym:

 

https://www.google.pl/search?q=load+uefi+defaults&client=ms-android-xiaomi&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjw--quqsrUAhUGJJoKHbXVBlwQ_AUICSgB&biw=360&bih=620#tbm=isch&q=komputer+napotka%C5%82+problem&imgrc=YmMLMcKTyrtgeM

 

Nawet jeszcze nie zacząłem aktualizować a tu już problemy. Da się to naprawić?

Link to post
Share on other sites

Stanu początkowego BIOS'u? A jak zrobiłem Load UEFI Deuflat to ustawienia się zmieniły czy wersja BIOS'u? Chyba tylko ustawienia, tak? Kurde, skąd mam wiedzieć co tam było poustawiane, mam na ślepo zaznaczać?

 

Ale sie wkopałem

 

EDIT: Aha... Pier... opcja dysku zmieniła się z AHCI na IDE i to powodowało problem. Tak sobie myślałem, że to nie możliwe żeby się to przestawiło ale sprawdziłem dla pewności, ale przypał...

Edytowane przez iridiumpro
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...