Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wentyle 120mm z wysokim cfm

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 ramzesx

ramzesx
  • Entuzjasta

• 577 postów
  • Miejscowość:Głogów

Napisano 24 lipiec 2017 - 17:31

Moje mobo to H87 Asrocka - wysterować mogę CPU, Cha Fan 1 - 4 piny ma, i Cha FAN 3 -> 3 piny, ale kontrola pełna z biosu. są jeszcze Cha Fan 2 i Power Fan nie do wysterowania ;p możliwości ograniczone i trzeba kombinować :) to znaczy myślałem o 1,5k na top, ale pewnie się to zmieni. I nie wykluczone że wpadnie po prostu 3 wentyl do kolory - może NF-A14 PWM i sterowany razem z CPU. 

• 0

#62 choleryk65

choleryk65
  • Nałogowiec

• 1529 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 18:02

Gdy zastanawiałem się nad kupnem płyty głównej, wpadły mi w oko Asrocki, ale nie spodobało mi się sterowanie wentylatorami, więc szukałem takiej gdzie były wszystkie gniazda 4-pin.

Może żeby nie płacić pełnej sumy za A14 spróbuj zapolować na allegro lub w działach kupie/sprzedam? Te wentylatory są długowieczne i raczej nie ma się czego obawiać :)

Można ewentualnie obejść problem kupując panel z automatyką obrotów, chyba jeden z moich paneli Akasa miał taką automatykę. Niezależne czujniki temperatury i na podstawie ich pomiarów ustawiało się sterowanie RPM wentylatorów, no ale to dodatkowy grat.

• 0

#63 ramzesx

ramzesx
  • Entuzjasta

• 577 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 19:08

Problem obejdę w prosty sposób ;p wentyl CPU do CPU, nf-s12a flx pod 3 pin, a bq pw2 pod 3 pinowe procka - z przejściówką zmniejszającą obroty. A w przyszłości, jak będę kupował Noctuy na przód, to przedłużka 30cm z wentyli + rozgałęźnik 1x 4 pin na 2x 4 pin. Wtedy właściwie wszystko powinno mieć odpowiednie temperatury -> ewentualnie jak przednie wentyle zmienie, to wtedy BQ PW2 będzie kontrolowany przez kontroler obrotów z obudowy. Chyba że przy okazji go też wymienię, to wtedy się pokombinuje ;p Odpada umieszczanie kolejnego osprzętu w obudowie - z tyłu i tak jest już bardzo ciasno .. 

EDIT1: No i natrafiłem na NF-F12 pochodzącą z Chin, a NF-S12A z Tajwanu ... 

EDIT2: Krótko i na temat? ;p Oba są za******e i okropnie brzydkie ;p koniec przekazu :) 

Pod wieczór napiszę więcej. Teraz tylko tyle - są ciche i  beż beżowi nie jest równy, i NF-F12 z Chin jest ciemniejszy od NF-S12A z Tajwanu - różnica wyraźna, w dziennym świetle. Tak samo jak są włożone do kompa, oświetlone białym LED  - również różnice mocno widoczna. Tyle ode mnie. Więcej - później. 

Nie mam niestety możliwości edycji posta.

Tak więc, tutaj fotki obu wentylatorów. Wyraźnie widać różnicę między ich kolorami. -> ten jaśniejszy to Tajwan, ciemniejszy - Chiny. 

Jakość wykonania ? Super. Głośność - oba do 800-850 RPM są praktycznie niesłyszalne. Dopiero przy 1300 RPM mocniej słychać wentylator na CPU - +/- glośność PW2 przy 1000RPM. Kolor? Jak na zdjęciach, dosyć mocno się różnią. Większych różnic w kwestii kultury pracy nie mogę ocenić -> 2 różne przeznaczenia itp. 

Zysk na temperaturze ? Ciężko zmierzyć, natomiast na głośności jest znaczna. I nie słychać pracy silniczka -> w przeciwieństwie do BQ PW2. Wygląd ? Kwestia gustu ;p Mocno się wyróżniają na tle czarno - szaro - białej kolorystyki. 

Czy bym kupił jeszcze raz? Myślę że tak. W planach kupno 1 sztuki na top i 2 sztuk Noctuy na front -> by już całkiem się pozbyć wentylatorów od BQ. 

A i sprawdziłem działanie Low noise adapter pod bq pw2 120mm -> działa :) , a 140stka ma teraz ledwo 350rpm w idlu -> na low noise, nie ultra low noise. Wcześniej około 530-550 rpm miała i była słyszalna. Pomyślę jeszcze nad wrzuceniem adapteru ultra low noise na 140mm od bq, bądź po prostu zastąpienie go noctuą -> kolorystycznie, fajnie się to zgra :)

Jest jedno zdjęcie z 2 wentylatorami na CPU -> to fake photo ;p już parę osób zwróciło uwagę -> NF-S12A jest zamontowany z tyłu, a do zdjęcia został ustawiony na radiatorze sekcji zasilania mobo. Tak by porównać kolor obu wentylatorów. 

Użytkownik ramzesx edytował ten post 25 lipiec 2017 - 14:59

• 0

#64 choleryk65

choleryk65
  • Nałogowiec

• 1529 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 22:32

NF-F12 pewnie głośniejszy, podobnie miałem z wentylatorem od Silverstona, przez strumienice w jego konstrukcji jest głośniejszy, dokładniej głośniej przepycha powietrze. Samo łożysko raczej ciche, ale to specyficzny wentylator. F12 jest dedykowany dla radiatorów, a że w środku obudowy to nie powinien wybijać się ponad resztę.

A mówiłem, że A12A jest super cichy i do tego wydajniejszy od BQ ;) Na zdjęciu A12 w porównaniu do F12 ma zimniejszy odcień, tak to odbieram.

Użytkownik choleryk65 edytował ten post 25 lipiec 2017 - 23:07

• 0

#65 ramzesx

ramzesx
  • Entuzjasta

• 577 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 07:23

Dokładnie, ten z Tajwanu ma odcień jaśniejszy bądź po prostu zimniejszy. Ale różnica jest widoczna. Teraz będę kombinował co dalej zmienić xd
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych