Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Telewizor 4K 55" do 4500zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kolorowek123

kolorowek123
  • Bywalec

• 102 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 11:35

Witam,

Szukam telewizora do pokoju o rozmiarze 55". Myślałem nad ks7000s troszkę ponad budżet ale wydaje mi się, że spełnia wszystkie wymagania oprócz zakrzywionego ekranu. Może nie warto dopłacać i lepiej kupić ue55ku6400 o 2000 tańszy? Ktoś posiada?

Rozstawienie: http://www.sketchtoy.com/68166230

Użytkownik kolorowek123 edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 11:38

• 0

#2 SKEEPER

SKEEPER
  • LC manufacture

• 2840 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 08:57

spełnia wszystkie wymagania
A jakie one są?
  • 0

#3 kolorowek123

kolorowek123
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 102 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 09:26

A jakie one są?

Faktycznie nie wypisałem ich..

Wymagania:

- 55"

- 4K

- jak najwyższa częstotliwość odświeżania (podłączony do TV będzie Xbox)

- pozytywne opinie (mała awaryjność modelu)

- Smart TV.

• 0

#4 SKEEPER

SKEEPER
  • LC manufacture

• 2840 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 20:50

Testując ostatnio kilka telewizorów o podobnej przekątnej i w podobnej cenie, moją uwagę przykuła seria DX780 Panasonic'a, która mocno staniała na chwilę obecną.

Jest w nich matryca 120HZ, znośnie działające dynamiczne podświetlenie, które na szczęście można wyłączyć i całkiem sprawnie działający układ poprawiający płynność ruchu, którego plusem jest również możliwość całkowitego wyłączenia ;).

Moim kryterium były filmy (głównie) i choć wybrałem OLED'a, seria DX780 swoim nienagannym odwzorowaniem czerni i pozostałych barw, które były całkiem naturalne jak na LCD,  spowodowała powstanie niewielkiego dylematu w wyborze. 

W sieci jest sporo materiałów do testowania telewizorów, które można sobie pobrać i nagrać na pendrive, z którym to idziemy do marketu i testujemy jakość obrazu w TV.

Ja dodatkowo miałem kilka sampli filmów w różnych rozdzielczościach. Dzięki temu sprawdziłem sobie jak ekrany radzą sobie z różną jakością materiału. 

Trudno będzie latać po marketach z konsolą i podłączać ją do TV, ale wiele marketów chcąc dostosować się do internetu daje możliwość nawet 30 dni na wypróbowanie sprzętu w domu i ewentualnej wymiany lub zwrotu bez podawania przyczyny.

• 0

#5 anhus

anhus
  • Zapaleniec

• 1343 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 09:15

Jak możecie ocenić tego Samsunga? Myślę sobie nad wymianą...

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych