Skocz do zawartości

Blaszak ma problemy z wygładzaniem krawędzi.


Recommended Posts

Witam.Tak jak w tytule mam problem z grafiką w grach i mam z tym nie mały problem od dłuższego czasu. Nie mogę sobie już sam z tym poradzić.Nie jestem pewien jak to opisać ale spróbujmy.Podczas gry chyba najlepszy tutaj będzie przykład wiedźmina 3, podczas wolnego obrotu kamery wokoło postaci startowa zbroja,pnie drzew w oddali lub najlepszy przykład to zabite dechami domy lub skrzynie mienią się i migają ich kontury. Jest to tak wkur****** efekt że szkoda gadać. Osobiście wyczytałem że karty AMD mają to do siebie że instalowanie nowszej wersji sterownika na starszy może coś namieszać, więc nie myśląc za dużo odpaliłem na awaryjnym systemie Display Driver Unistaller i zainstalowałem najnowsze stery. W sumie to "COŚ" pomogło bo wcześniej wyglądało to tak ALE z wyostrzeniem które aktualnie mam off:

i teraz wygląda to o niebo lepiej ale pikselowe kontury pozostały czy to w rozdzielczości 1366 czy 1920 .Tak samo w grze RIse of the Tomb Raider w totalnie maksymalnych ustawieniach graficznych  

http://i67.tinypic.com/23w3beu.png

proszę popatrzeć na lewą skałę i ten łuk kamienny?,półkoliste coś i jego kontury (Najlepiej zobaczyć to w View Raw image). To samo w innych grach.Jeszcze chciałbym zamieścić filmik pokazujący chyba najlepiej ten problem marnej jakości ale jest to widoczne  https://www.youtube.com/watch?v=xcCzSK31lfY&feature=youtu.be ( Moment z pniami lasu w dali, ruin i scena gdy gryf pożera konia po lewej stronie będzie pokazana ziemia przy strumieniu która wygląda jak miecz z minecrafta -.-' a jeśli już mowa o minecrafcie który piękną grafiką nie grzeszy proste linie się w nim załamują i klocki zamiast wyglądać gładko to są tak jak ta wydma przy gryfie.Szczerze już sam nie wiem czy popadam w skrajność i taki efekt ma być i koniec czy coś jest nie tak z moją karta graficzną lub oprogramowaniem ale wydaje mi się z mój przyjaciel nie ma takich efektów a jego karta graficzna różni się jedynie tym że mój model może mieć CrossFire. Oto mój blaszak:

-Procesor Intel Core i5-4690K, 3.5GHz, 6MB

-Karta graficzna Asus Radeon R9 380X 4GB GDDR5 (256Bit) 2xDVI/HDMI/DP (STRIX-R9380X-OC4G-GAMING)

-Pamięć HyperX Savage 8GB 1866MHz DDR3 CL9

-Płyta główna Gigabyte Technology Co. Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)

-Dysk SSD GoodRam CX300 120GB SATA 3 + starszy dysk

-Chłodzenie CPU be quiet! Pure Rock Slim 

-zasilacz Cooler Master G750M

- System Operacyjny Windows 7 Professional 64-bit

-Wersja oprogramowania Radeon 17.4.4 ( jest nowa aktualka do wersji 17.6.2 ale trochę się boję ją instalować po ostatnim cyrku)

 

Mam jeszcze jeden problem z monitorami ale to pominę tym razem.

 

Jeśli będzie potrzebna diagnostyka komputera to ją zamieszczę.

Edytowane przez Gaaraeu888
Link to post
Share on other sites

Nie widzę żadnych nadzwyczajnych problemów które mogłyby być spowodowane kartą graficzną lub jej sterownikami. Wygląda na kombinacje niskich ustawień i niskiej rozdzielczości.

Problem w tym że wszystko jest ustawione na Ultra czy to w grze czy AMD catalyst więc o jakiej kombinacji niskich ustawień piszesz bo wydaje mi się że rozdziałka full HD 1922 nie zalicza się do niskich, W wiedźminie jeszcze kombinowałem z programikiem W3HC i ustawiałem wartości ale to i tak mało dało.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nic nie widzę, wygładzanie jest no chyba że siedzisz z nosem w monitorze. A kolega jaką ma grafikę bo różni się tym że twoja ma CF jak wszystkie inne pozostałe a jego nie to albo ma jakiś szrot lub ma GeForca. Podaj model grafiki kolegi. Pamiętaj wygładzania masz rożne i jedne bardziej lub mniej poprawiają jakość ale za to kosztem wydajności.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nic nie widzę, wygładzanie jest no chyba że siedzisz z nosem w monitorze. A kolega jaką ma grafikę bo różni się tym że twoja ma CF jak wszystkie inne pozostałe a jego nie to albo ma jakiś szrot lub ma GeForca. Podaj model grafiki kolegi. Pamiętaj wygładzania masz rożne i jedne bardziej lub mniej poprawiają jakość ale za to kosztem wydajności.

To moja karta :https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-380x-4gb-gddr5-256bit-2xdvi-hdmi-dp-strix-r9380x-oc4g-gaming-827486/

 

To kolegi:https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-380-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2x-dvi-dp-box-strix-r9380-dc2oc-4gd5-gaming-770049/

 

Wiem że jest spadek wydajności gry ale to wygląda tak jakby wygładzenie się nie zmieniało czy jest x2,x4,x8 czy x16 czy to w grze czy AMD Catalyst. W edytorze Witcher3 Hunter's Config doałem nawet MSAA na x8 wiele to nie pomogło i w tym problem że co bym nie ustawie względem utraty wydajności nic się na ekranie nie zmienia a FPS jaki był taki jest -.-

Edytowane przez Gaaraeu888
Link to post
Share on other sites

To jego grafika też obsługuje CF, ty masz więcej jednostek i tyle i lekko zegary podkręcone.

W sumie większego podłoża niż gdybanie nie posiadam więc sprawdzę jutro lub pojutrze kartę u kolegi i zdam relację czy jest jakaś różnica więc może znajdziemy rozwiązanie innego problemu który mnie prześladuje przez dobre parę lat. Na starym Dellu doświadczałem tak jakby poziomej fali na monitorze.Nie są to białe pasy świadczące o awarii monitora tylko niewidoczna linia lecąca z dołu do góry lub na odwrót która zniekształca obraz w filmach,grach,youtube szybko przewijanych obrazach.Najlepiej widać to na prostych grafikach z pionowymi liniami. Dzieje się tak na już leciwym DELL E1912H z wejściem D-sub a także na 2D HD LG TV z wejściem HDMI ale tutaj jest pozioma kreska lata od połowy monitora w górę nawet wyżej. Widzałem na sieci rady z V-sync włączanie i wyłączanie nie pomogły. Testowałem także to na  Iiyama G-master GE2488HS-B2 24 black hawk 24 1ms fullHD przez wejście HDMI i było to samo co przy LG. Może wpięcie przez wejście DV-I lub ściągnięcie sterowników do opcji monitora Free Sync by coś  wskórało lecz nie miałem takiej możliwości w tamtej chwili.Podam dwa linki z kilkoma sekundami filmu z happy wheels na którym widać najlepiej to mryganie. Jedno na każdy monitor i jeszcze dodatkowo chciałbym nadmienić że jeden działa na zintegrowanej grafice a drugi na R9 380x ( odpięcie tego z zintegrowanej i wyłączenie jej w menadżerze urządzeń nie pomogło, Iiyama był też odpalany bez dodatkowego monitora w integrze)

 

Dell: https://www.youtube.com/embed/OgBiFrpLK2I

LG:https://www.youtube.com/embed/VUq5EPXurW4

Edytowane przez Gaaraeu888
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wykorzystałem parę opcji ale dalej nic to nie dało. Moją R9 380X przetestowałem u kolegi i wynik był dziwny gdyż sprawdzając jak grafika radzi sobie w grach u niego na start odpaliliśmy Dishonored 2. Grafika po wystartowaniu była nie czytelna,rozmazane filmiki/menu piksele coś okropnego ledwo można było odczytać napisy mimo ustawień ultra w grze,nie myśląc długo pozmieniałem kilka opcji w AMD catalyst center i o dziwo tutaj pomogło gdzie u mnie nawet nie reagowało. ALE jedynie jeśli chodziło o tą rozmazaną grafikę,logo firmy w filmiku czy miecze dalej były minecraftowe,był efekt tak jakby białych pikseli na niektórych obiektach podczas ruszania kamerą + obrys kraty,latarni mienił się jak u mnie.Po odinstalowaniu moich sterowników i instalując poprawne do swojej nvidi GTX problem u niego pozostał mimo że moja karta już nie była podłączona.Następnie testy z moją starą kartą GT630-SL-1GD3-L też były porażką i nic nie wniosły. Ostateczny format blaszaka i dalej to samo.Czy zostały mi jakieś opcje?Jakieś pomysły co dalej robić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...