Skocz do zawartości

Komputer do 4200 zł głównie do csgo


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : głównie cs go ale na pewno i nowsze tytuły też ogram, zaczynam też w szkole projekty cadowskie ale to nie jest priorytetem

Maksymalna kwota : 4200zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej ponieważ mój laptop coraz gorzej chodzi i potrafi wyłączyć się przy przeglądaniu fb

Których części potrzebuję : jednostka komputerowa

Czy będę podkręcać sprzęt? : tak

Rozdzielczość mojego monitora i model : aktualnie 1920x1080 jakiś lg 60hz ale planuję zakup zowie benq xl2540 pod koniec wakacji

Specjalne wymagania https://www.morele.net/dysk-ssd-patriot-hellfire-240gb-m-2-ph240gpm280ssdr-1047764/

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : aktualnie posiadam laptopa

Własna propozycja zestawu :  https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=157536

Link to post
Share on other sites

Można trochę przyoszczędzić na podzespołach kosztem lepszego procesora który będzie dużo lepszy względem gier które bazują na procesorze ( cs:go ) https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/160.00,2706.00,,,,,,,,,8143O1123985,8148O1083593.777591.1111567/1/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego 

Zostaje 100 zł do 4200 można za to wziąć lepszą obudowę na taką jak w poprzednie propozycji lub dołożyć do karty graficznej na taką którą proponowałeś wcześniej.

Edytowane przez gjuby111
Link to post
Share on other sites

Zapisuje właśnie tylko coś morele mi odwala https://www.morele.net/inventory/info/nvsA0N/ Proszę teraz znowu powinno działać.

Według mnie ten zestaw jest o wiele lepszy i ma dużą możliwość rozbudowy - dozbierasz kasę i dokupisz drugi taki zestaw ramu będzie 16 gb wtedy, odbudowę jak i kartę graficzną także można wymienić .

Edytowane przez gjuby111
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak ale nie musisz tego robić. Podałeś mi zestaw który zoptymalizowałem a jedną różnicą jest zmiana procesora na lepszy kosztem 8gb ramu . Ramu na razie 8gb ci wystarczy a jak będziesz potrzebował więcej to dokupisz dokładając jedynie 300 zł wymiana procesora przy założeniu że dostaniesz za swój stary co nowy to jakieś 500 zł .

Karte graficzną sam podałeś - wystarczy ci ? nie ma problemu . Obudowa jest to najtańsza sensowna obudowa w kwocie do 200 zł . 

Edytowane przez gjuby111
Link to post
Share on other sites

@@gjuby111, Powiem ci tak że dołożę parę groszy do karty, obudowy i 16gb ram na start bo budżet wzrósł mi o 800zł do równych 5000pln 

 

Jak Ci wzrosło do 5000 to weź GTX 1060 i będzie już za******y zestaw, a 8GB lepiej zostaw bo i tak do wszystkiego starczy i w przyszłości dołożysz, lepiej teraz kartę.

Link to post
Share on other sites

@@spidster135, Tak tylko że cad zadusi mi 8 gb i i tak potrzebuję 16 najpóźniej we wrześniu 

 

Tylko zwróć uwagę na to, że za GTX 1050 płacisz teraz 500zł, i za ram te 300zł. Łatwiej będzie kupić od razu droższą kartę, a kiedyś dołożyć ram, niż kupić więcej ram, a później wymieniać kartę. Czysta ekonomia ;d

Link to post
Share on other sites

I napisałeś że CAD nie jest priorytetem. Polecam przeczytać do końca mój poprzedni post edytowałem go. I w 100% zgadzam sie z spider135.

Upgrade biosu w morele kosztuje 27 zł bodajże.

Edytowane przez gjuby111
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak ale nie musisz tego robić. Podałeś mi zestaw który zoptymalizowałem a jedną różnicą jest zmiana procesora na lepszy kosztem 8gb ramu . Ramu na razie 8gb ci wystarczy a jak będziesz potrzebował więcej to dokupisz dokładając jedynie 300 zł wymiana procesora przy założeniu że dostaniesz za swój stary co nowy to jakieś 500 zł .
Nie zrozumieliśmy się, ponieważ ja chciałem dokładać z dodatkowego budżetu a nie kosztem i7 którą poleciłeś. Bo zyskałem dodatkowe 800pln 
Link to post
Share on other sites

@@gjuby111, Post napisałem zanim odświeżyłem i zobaczyłem edita. Gtx 1050ti był podany ze starym budżetem, ale skoro więcej pieniędzy mam teraz przeznaczonych na kompa to dołożyć chciałem do 1060. I chciałem żebyście polecili mi model tejże 1060. 

 

@edit używek chciałem uniknąć bo się nie znam za bardzo a też nie mam czasu na polowania

Edytowane przez Michuuuu
Link to post
Share on other sites

No też coś ostatnio czytam o małej dostępności i stąd też nie wiem co polecać, ja mam Gigabyte GTX 1060 Windforce 2 i jestem zadowolony. Do CS:GO głównie procek, ja mam sporo słabszy bo i5 6600 a w CS:GO na max ustawieniach (wygładzania itp ;d), gdzie normalni ludzie na każdym sprzęcie grają w cs na maxymalnie średnich mam od 170-400fps w zależności od mapy. 

 

Możesz jeszcze zaczekać lub poczytać o RX 570 (czy 580), nie bardzo się orientuję w RX i ich porównaniu do GTXów. GTX 1070 to już droga sprawa (wydaje mi się że były tańsze, nie wiem jak używane).

 

Poczytaj też tu może coś wymyślisz: http://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/18/

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

 Gigabyte GTX 1060 Windforce 2 byłby ok tylko ciężko z jego dostępnością . A jeśli Michuuu o używki to w cenie nowej 1060 masz znacząco szybszą używaną 1070 np https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-palit-palit-geforce-gtx-1070-gamerock-8gb-gddr5-CID99-IDmTG1q.html#c949ae154a

Edytowane przez gjuby111
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze kilka pytań:

1. jaką przewagę ma z270 nad z170?

2. czy warto zwracać uwagę na płyty matx?

3. na tej płycie od asusa co podał gjuby111 można uruchomić ram w dualchannel?

4. czy ten dysk jest na mlc czy tlc? bo przed chwilą też znalazłem na temat wadliwości tlc temat.

5. czy on pasuje do tego asusa bo konfigurator morele pokazuje mi info że dysk nie pasuje i nie mogę go dodać

6. czy fabryczna pasta dodana do coolera może byc czy dokupić inną?

7. Utrzyma mi to fpsy pod monitorek 240hz?

@edit 8. jest jakaś boska moc upchnąć w 5k pln gtx 1070 i i7 7700k?

@edit 9. jest różnica pomiędzy jedną kostką a dualchannel a quadchannel?

i chyba na razie wszystko

 

Edytowane przez Michuuuu
Link to post
Share on other sites

1. Z270 to płyta pod Kabylejki, a Z170 pod skylejki (inne procesory ;p)

 

3. Chyba na każdej płycie która ma minimum 2 sloty na RAM będą one działać w dual jeśli będą to takie same kości

 

6. Ja polecam kupić 1g Thermal Grizzly Kryonaut za ok. 20zł. Starczy na 2-3 użycia, a jest to jedna z najlepszych past.

7. Jeśli chodzi o CS:GO to powinno.

Link to post
Share on other sites

 

 

jak najszybciej ponieważ mój laptop coraz gorzej chodzi i potrafi wyłączyć się przy przeglądaniu fb

Może wystarczy zwykła konserwacja laptopa? Ewentualnie jakaś zmiana procka na ten sam socket jeżeli przeskok by był duży. 

Link to post
Share on other sites

Może wystarczy zwykła konserwacja laptopa? Ewentualnie jakaś zmiana procka na ten sam socket jeżeli przeskok by był duży. 

 

Właśnie problem w tym, że był laptop w serwisie zewnętrznym u znajomego i wyrok jest taki, że jedyne co jest dobre i może zostać to mobo, wyświetlacz, touchpad, klawa. A po za tym socket jest pod amdka a8.

Pojawiają się badsectory na dysku oraz potrafi się kilka razy wyłączyć podczas zwykłego oglądania filmu

Edytowane przez Michuuuu
Link to post
Share on other sites

2. Jeżeli masz normalną obudowę to spokojnie patrz ATX

3. Można

5. Dysk zainstalujesz spokojnie.

7. Obie wersje gtx z i7 7700k spokojnie dadzą ci ponad 300 fps . A ile wiecej to już zalezy od ustawień graficznych.

8. Nie - chyb że zrezygnujesz z dysku ssd.

9. Marginalne różnice.

Edytowane przez gjuby111
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...