Skocz do zawartości

świecidełka... sterowanie przez smartfona


Recommended Posts

Hej, jako, że chcę przerobić swoją budę na choinkę interesują mnie pewne rzeczy...

 

1. Czy jest na rynku jakiś zestaw/ program który by mi pozwolił sterować kolorami moich diod/ledów(wszystkich razem) dokładnie chodzi mnie o to iż moja grafika ma podświetlenie rgb powiedzmy, że do kupie też wiatraki rgb i paski ledowe chciałbym żeby wszystkie te diody/ledy zmieniały kolor razem(żebym nie musiał pierw zmieniać koloru na grafice później na wiatrakach).

 

2. Czy jest jakieś ustrojstwo które pozwala na zmiana kolorów w PC poprzez program w telefonie. Coś w stylu  MSI, że przez WiFI telefon łączy się z PC i mogę bawić się oświetleniem(jak na złość moja płyta główna ma tylko białe ledy, ale mogę zmienić ich pulsowanie. 

 

 

3. Będę chciał zamontować w obudowie 2x termometry jeden do grafy i jeden do procka. Widziałem na alledrogo takie zestawy 60dych za sztukę trochę drogo... Jest może coś tańszego a najlepiej jak by były 2 czujniki i jeden wyświetlacz który by mi pokazywał 2 temperatury(z proca i grafy)


Nikt nigdy o czymś takim nie myślał nie miał nie kombinował ? Aż mi się wierzyć nie chce. To może jakieś inne rozwiązania macie ?

Link to post
Share on other sites

W dalszym ciągu nie spełnia to wymagań gdyż klient życzy sobie sterowanie wszystkimi światełkami na raz

 

Mało tego zakłada że da się stworzyć układ z dwoma termoparami i wyświetlaczem za mniej niż 60 zł

 

Sorki ale ktoś by musiał tobie to wyprodukować dla własnej przyjemności żeby udało się spełnić twoje kryteria funkcjonalno cenowe

Link to post
Share on other sites

60 dych = 600 zł, to nie tak mało ;)

 

Hej, jako, że chcę przerobić swoją budę na choinkę interesują mnie pewne rzeczy...

 

1. Czy jest na rynku jakiś zestaw/ program który by mi pozwolił sterować kolorami moich diod/ledów(wszystkich razem) dokładnie chodzi mnie o to iż moja grafika ma podświetlenie rgb powiedzmy, że do kupie też wiatraki rgb i paski ledowe chciałbym żeby wszystkie te diody/ledy zmieniały kolor razem(żebym nie musiał pierw zmieniać koloru na grafice później na wiatrakach).

 

2. Czy jest jakieś ustrojstwo które pozwala na zmiana kolorów w PC poprzez program w telefonie. Coś w stylu  MSI, że przez WiFI telefon łączy się z PC i mogę bawić się oświetleniem(jak na złość moja płyta główna ma tylko białe ledy, ale mogę zmienić ich pulsowanie. 

 

 

3. Będę chciał zamontować w obudowie 2x termometry jeden do grafy i jeden do procka. Widziałem na alledrogo takie zestawy 60dych za sztukę trochę drogo... Jest może coś tańszego a najlepiej jak by były 2 czujniki i jeden wyświetlacz który by mi pokazywał 2 temperatury(z proca i grafy)


Nikt nigdy o czymś takim nie myślał nie miał nie kombinował ? Aż mi się wierzyć nie chce. To może jakieś inne rozwiązania macie ?


thermaltake ma serie urządzeń rgb sterowanych za pomocą smartfona (zasilacze, wentylatory itp) ale wiązało by się to z zabawą w wymiane sprzętu

Link to post
Share on other sites

aquacomputer farbwerk to mnie się nawet spodobało tylko jak widzę na alledrogo ile sobie za sam układ liczą to trochę sporo... taniej chyba będzie kupić od zachodnich sąsiadów :) Musze się trochę zagłębić w aquacomputer farbwerk bo prezentuje się zacnie... Jeszcze tylko będę musiał coś pokombinować żebym mógł później wiatraki od chłodnicy pod coś podłączyć co by zmieniało kolorki(mam w sumie od thermaltake kontroler ale on jest fizyczny.. i to do tego musi być zamknięty  w niej -.- 

 

A jeszcze jedno pytanie czy w tym aquacomputer farbwerk można zaprogramować, żeby kolorki zmieniały się tak jak temperatura będzie rosnąc/ spadać? Widziałem gdzieś na filmiki, że niby się da tylko czy aby na pewno :>

Link to post
Share on other sites

Wersje są tylko dwie. Wziąłem tą z bluetooth.

https://shop.aquacomputer.de/advanced_search_result.php?XTCsid=cl7k03558j4qun7095qcm9ms5n1e05mn&keywords=farbwerk&x=0&y=0

Niestety tak sobie myślę, że jak przez tak małą płytkę ma płynąć do 8A to będzie się mocno grzać. Planuję założyć na to mały radiator

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wszystko dotarło.

Znalazłem w jeszcze jednym sklepie http://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/monitoring/akcesoria-do-kontrolerow/19050/aquacomputer-farbwerk-usb-bluetooth-variante Mają czasem fajne tłumaczenia, ale nie jest to firma krzak :P wbrew pozorom.

 

To małe ustrojstwo wygląda jak jeż, kiedy podepnie się wszystko, co trzeba :D Pierwsze wrażenia? Raju... jest tyle opcji do personalizowania, że ciężko wszystko znaleźć w pierwszej chwili. Przejścia kolorów wyglądają płynnie i wygasają do końca. Miałem na razie tylko kontroler na pilot za parę złotych, żeby się pobawić. Tam jasność szła delikatnymi skokami na poziomach 100-10%, a później pstryk i od razu 0.

Aquasiute ma możliwość wykorzystania temperatur systemu do zmiany koloru led'ów, ale to akurat działa niezbyt efektownie, bo reaguje na każdy stopień i skacze bardzo chaotycznie. Może da się to jakoś wyregulować.

 

Znalazłem już kilka wad.

Sterowanie wymaga podpięcia usb do płyty głównej i zabiera całe podwójne złącze, chociaż wykorzystuje tylko jedno. Można przerobić kabel z pinowego na typ A ewentualnie. Moja M3 ma niestety tylko jedno wewnętrzne.

Płytka jest mała, ale wymaga podpięcia tylu rzeczy i to pionowo do pcb, że zajmuje sporo miejsca i nie da się jej wcisnąć byle gdzie w zwykłej obudowie.

Sterowanie przez bluetooth wymaga ręcznego ustawienia w Aquasuite źródła na "zewnętrzny kontroler". Nie sprawdziłem tego do końca, ale możliwe, że jeśli chciałem zasilać to zwykłym zasilaczem 12V i zapomnę zmienić przed wyłączeniem kompa to nie będzie opcji sterowania z telefonu.

Apka na androida też nie jest zbyt ciekawa. Można wybrać tylko stały kolor i zmieniać jasność/nasycenie.

Namówiłem kumpla, który pisał apki na androida. Może coś lepszego naskrobiemy :D

Na spodzie pcb świeci się cały czas niebieska dioda.

 

Jeśli masz jakieś pytania to wal w wątku. Sam mówiłeś, że nie ma o tym w sieci po polsku. Może komuś się przyda.

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wszystko dotarło.

Znalazłem w jeszcze jednym sklepie http://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/monitoring/akcesoria-do-kontrolerow/19050/aquacomputer-farbwerk-usb-bluetooth-variante Mają czasem fajne tłumaczenia, ale nie jest to firma krzak :P wbrew pozorom.

 

To małe ustrojstwo wygląda jak jeż, kiedy podepnie się wszystko, co trzeba :D Pierwsze wrażenia? Raju... jest tyle opcji do personalizowania, że ciężko wszystko znaleźć w pierwszej chwili. Przejścia kolorów wyglądają płynnie i wygasają do końca. Miałem na razie tylko kontroler na pilot za parę złotych, żeby się pobawić. Tam jasność szła delikatnymi skokami na poziomach 100-10%, a później pstryk i od razu 0.

Aquasiute ma możliwość wykorzystania temperatur systemu do zmiany koloru led'ów, ale to akurat działa niezbyt efektownie, bo reaguje na każdy stopień i skacze bardzo chaotycznie. Może da się to jakoś wyregulować.

 

Znalazłem już kilka wad.

Sterowanie wymaga podpięcia usb do płyty głównej i zabiera całe podwójne złącze, chociaż wykorzystuje tylko jedno. Można przerobić kabel z pinowego na typ A ewentualnie. Moja M3 ma niestety tylko jedno wewnętrzne.

Płytka jest mała, ale wymaga podpięcia tylu rzeczy i to pionowo do pcb, że zajmuje sporo miejsca i nie da się jej wcisnąć byle gdzie w zwykłej obudowie.

Sterowanie przez bluetooth wymaga ręcznego ustawienia w Aquasuite źródła na "zewnętrzny kontroler". Nie sprawdziłem tego do końca, ale możliwe, że jeśli chciałem zasilać to zwykłym zasilaczem 12V i zapomnę zmienić przed wyłączeniem kompa to nie będzie opcji sterowania z telefonu.

Apka na androida też nie jest zbyt ciekawa. Można wybrać tylko stały kolor i zmieniać jasność/nasycenie.

Namówiłem kumpla, który pisał apki na androida. Może coś lepszego naskrobiemy :D

Na spodzie pcb świeci się cały czas niebieska dioda.

 

Jeśli masz jakieś pytania to wal w wątku. Sam mówiłeś, że nie ma o tym w sieci po polsku. Może komuś się przyda.

 

Cześć

wybacz, że dopiero teraz piszę ale jak pisałem na PW wieczny brak czasu. Już zabieram się za zadawanie pytań ^^

1. Piszesz, że miałeś tylko kontroler na pilot za parę zł. Jest od dodawany w zestawie czy trzeba kupić osobno? 

 

2. Piszesz, że "aquasiute ma możliwość wykorzystania temperatur systemu do zmiany koloru led'ów" pytanie podobiera on temperaturę z płyty głównej czy ma jakieś swoje czujniki czy od razu dokupiłeś jakieś czujniki zewnętrzne do tego?

 

3. Interesuje mnie właśnie czy jest możliwość podłączenie zewnętrznego czujnika temperatury(a mianowicie 3(CPU,GPU i jeszcze otoczenia(np temperatury w pokoju))).

 

4. Da rade podesłać jakieś poglądowe fotki?

 

5. Piszesz o samych wadach a jesteś wymienić jakieś zalety ?

 

6. Ogólnie spełnia to Twoje oczekiwania czy spodziewałeś się czegoś lepszego jak byś miał to kupić raz jeszcze zdecydował byś się czy raczej szukałbyś czegoś innego?

 

Kumpel coś może już próbował skrobać ?

Link to post
Share on other sites

1. Miałem do tej pory zestaw taśma + zasilacz + kontroler na pilot za parę złotych z marketu. Zupełnie niezwiązane to z farbwerk.

 

2. Można do tego wykorzystać wszystkie wartości z czujników wbudowanych w system - HWmonitor (temp. cpu/gpu, wykorzystanie % cpu/ram, prędkość wentylatorów itd.)


Mało przystępny mówca, ale możesz zobaczyć większość rzeczy.

 

3. Na płytce są 4 fizyczne złącza 2 pin do czujników. Można odczyty wykorzystać jak wyżej.

 

4. Sama płytka ma 4,7 x 4,1cm i ~4cm wysokości z wpiętym molex'em. Całość z kablami wygląda ohydnie, więc trzeba dobrze schować w budzie :P Mogę później zrobić parę zdjęć, ale niestety tylko telefonem.

 

5. Kupiłem, bo miało wszystko, czego potrzebowałem. O w/w rzeczach nie wiedziałem. Takie luźne spostrzeżenia.

A zalety?

Niezależne 4 kanały z osobnymi ustawieniami i pamięcią każdego po wyłączeniu.

Możliwość ustawienia własnego "oddychania". Np. 0->50->0->100% jasności.

Obsługa łącznie ~6,5m taśmy 14,4W/m

No i nie grzeje się aż tak bardzo jak myślałem ;)

 

6. Jeszcze wszystkiego nie sprawdziłem. Czekam na nowe biurko, później będę montować sprzęt. Obecnie mam wszystkie bebechy na wierzchu przymocowane pianką dwustronnie klejącą do małego blatu :P

Plan jest taki, żeby podświetlić biurko od tyłu 2,5m taśmy, na drugim kanale podłączyć 2x0,8m, a na trzecim podpiąć 2 paski UV. Nie znalazłem niczego innego ze sterowaniem przez usb+wifi/bluetooth i minimum 3 kanałami, więc wybór padł na to.

 

Napiszę do producenta w kwestii apki na andrioda. Jeśli dostanę kawałek kodu z komunikacji to powinno pójść o wiele łatwiej. Na razie się za to nie braliśmy.

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ale monitor musi być z rezystancyjny panelem

 

Czyli tylko panel reklamowy

Lub uszkodzony monitor elo

 

W zasadzie nie wiem o jakim donglu mowa

Ale sam panel na wyjście LVDS

To też musi być kontroler LVDS do HDMI

Potem jakaś malina

Przynajmniej ja to tak planowałem zrobić

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...