Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie.

A dlaczego sądzisz, że nie? Windows 7 pomału się już kończy, na dodatek wersja w tej ofercie to wersja OEM. Żeby dokonać aktualizacji do 10 - trzeba już niestety zapłacić. Przy obecnej cenie Windows 10 Home BOX - czyli czterysta kilkadziesiąt złotych - nie dziwię się, że cena tej oemowej "7" jest taka niska. Poza tym nie sądzę, żeby fabrykakluczy.pl bawiła się w coś nielegalnego.

 

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2017/02/microsoft-windows-7-jest-przestarzaly-pora-przesiasc-sie-na-windows-10.aspx

Link to post
Share on other sites

A dlaczego sądzisz, że nie? Windows 7 pomału się już kończy, na dodatek wersja w tej ofercie to wersja OEM. Żeby dokonać aktualizacji do 10 - trzeba już niestety zapłacić. Przy obecnej cenie Windows 10 Home BOX - czyli czterysta kilkadziesiąt złotych - nie dziwię się, że cena tej oemowej "7" jest taka niska. Poza tym nie sądzę, żeby fabrykakluczy.pl bawiła się w coś nielegalnego.

 

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2017/02/microsoft-windows-7-jest-przestarzaly-pora-przesiasc-sie-na-windows-10.aspx

To se kup i używaj. Idiot.

 

Nie, wcale fabrykakluczy.pl  nie bawi się w coś nielegalnego. W razie niejasności masz ich adres:

Business Vikings Limited

604, Tower a, New Trade Plaza

6 on Ping Street, Shatin, N.T.

Hong Kong

Edytowane przez grzechotnik.d`
Link to post
Share on other sites

To se kup i używaj. Idiot.

Se to możesz sam kupić. Ja takiej potrzeby nie mam. Czy ja używałem w stosunku do Ciebie jakichś obraźliwych określeń? Chcę tylko poznać argumenty, dla których tak piszesz. Sam adres nic nie znaczy. Jakoś nie mogę znaleźć informacji, że ten sklep prowadzi nielegalną działalność. Windows 7 się pomału kończy - i to jest cała prawda.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Aha . update do win 10 z win 7/8 nadal działa . najnowsza wersja systemu przyjmuje klucze z win7/8

Tak podobno nadal jest:

 

http://pclab.pl/news73854.html

 

Zwróć tylko uwagę na ostatnie zdanie:

 

Microsoft taką metodę aktywacji Windowsa 10 może w przyszłości zechcieć zablokować. Było już podobnie z kluczami z Niemiec.

 

Może zadaj pytanie o tego Windowsa na Microsoft Community, tutaj znalazłem może pomocne wątki. W pierwszym, krótkim - jest odesłanie do tego drugiego. Odpowiedzi udziela moderator forum i sam Microsoft:

 

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_install/klucz-produktu/d43bfe59-5217-4e8d-a2cf-cc766e1112e0

 

https://answers.microsoft.com/pl-pl/office/forum/office_2013_release-office_install/office-2013-na-licencji-esd-z-allegro/0172ac04-53cc-4fe1-b346-deb98f43cdff

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Autorze,system o którym piszesz będzie legalny,dopóki  Microsoft nie stwierdzi,że jest nielegalny.  Drogi Grzechotniku. Podałeś ciekawy adres: Business Vikings Limited

604, Tower a, New Trade Plaza

6 on Ping Street, Shatin, N.T.

Hong Kong

Pisałeś do nich,interweniowałeś w jakichś sprawach,czy musiałeś do nich jechać osobiście ?...:)

Link to post
Share on other sites

A dlaczego sądzisz, że nie? Windows 7 pomału się już kończy, na dodatek wersja w tej ofercie to wersja OEM. Żeby dokonać aktualizacji do 10 - trzeba już niestety zapłacić. Przy obecnej cenie Windows 10 Home BOX - czyli czterysta kilkadziesiąt złotych - nie dziwię się, że cena tej oemowej "7" jest taka niska. Poza tym nie sądzę, żeby fabrykakluczy.pl bawiła się w coś nielegalnego.

 

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2017/02/microsoft-windows-7-jest-przestarzaly-pora-przesiasc-sie-na-windows-10.aspx

 

A czy uważasz że system który normalnie kosztuje 99$ ~400zł jest wystawiony na stronie za 29,90 zł jako klucz i będzie legalny ?

 

Se to możesz sam kupić. Ja takiej potrzeby nie mam. Czy ja używałem w stosunku do Ciebie jakichś obraźliwych określeń? Chcę tylko poznać argumenty, dla których tak piszesz. Sam adres nic nie znaczy. Jakoś nie mogę znaleźć informacji, że ten sklep prowadzi nielegalną działalność. Windows 7 się pomału kończy - i to jest cała prawda.

 

Czyli jeśli Win 7 się kończy to teraz można go kupić za 29.90 za za rok za złotówkę będą dodawać do chipsów? No bez przesadyzmu, Windows to jest wartość intelektualna Microsoftu i jego cena nie spada nagle do 30 zł nawet jeśli nie jest już dostępny w oficjalnej dystrybucji. Na alledrogo można nabyć nowe nieotwierane legalne wersje XP i kosztują średnio od 200zł. Wiec gdzie tu do poziomu 30zł ?

 

Na koniec odpowiedz Microsoftu na pytanie czy licencja ESD jest legalna https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_install/licencja-elektroniczna-esd-windows-7/979c9660-835e-47e5-9ce2-017f935acbe1

 

Myślę że temat jest wyczerpany.

Link to post
Share on other sites

@jarrino ma rację. Dopóki Microsoft nie stwierdzi, że jest nielegalny - będzie legalny. A stwierdzić tak może nieoczekiwanie, wiemy nie od dziś, że Microsoft bywa nieprzewidywalny i nieobliczalny chwilami. Zadaj to pytanie na Microsoft Community, podaj całą ofertę fabrykikluczy.pl - i będziesz miał całkowitą jasność.

Link to post
Share on other sites

@jarrino ma rację. Dopóki Microsoft nie stwierdzi, że jest nielegalny - będzie legalny. A stwierdzić tak może nieoczekiwanie, wiemy nie od dziś, że Microsoft bywa nieprzewidywalny i nieobliczalny chwilami. Zadaj to pytanie na Microsoft Community, podaj całą ofertę fabrykikluczy.pl - i będziesz miał całkowitą jasność.

W tym konkretnym przypadku to system nie był i nie jest legalny. To że masz możliwość pobrania aktualizacji itp. wcale nie znaczy że jest legalny. Kup np. taki system do komputera firmowego, a w razie kontroli z miejsca masz problem. Równie dobrze seriala możesz Sobie wygenerować jakimś "key generator". Ludzie miewają problemy z prawem po darmowej aktualizacji do Win 10, bo po aktualizacji zmienił się klucz systemu, a legalnie zakupili Win 7/8/8.1.

 

edit: rebus

 

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. W razie problemów prawnych z zakupionym systemem w tym sklepie mogę tylko życzyć powodzenia w rozwiązaniu sporu ze "sprzedawcą", który w tym momencie jest piratem.

Edytowane przez grzechotnik.d`
Link to post
Share on other sites

@grzechotnik.d`: Niech kolega kafejaxx44 zada to pytanie na Microsoft Community, wtedy będzie zupełna jasność.

 

Poza tym - hipotetycznie istnieje możliwość, że fabrykakluczy.pl zna plany Microsoftu o zablokowaniu takich kluczy. Nikt nikomu nie zabroni sprzedawać czegokolwiek po teoretycznie niskiej cenie. A jeśli fabrykakluczy.pl zna to hipotetyczne posunięcie Microsoftu - to możemy tu tylko dywagować o powiedzmy niezbyt dobrych zamiarach pozbycia się takich kluczy, które możliwe, że zostaną zablokowane przez Microsoft w jakiejś przyszłości. Niekoniecznie tak musi być, ale jest to całkiem realne.

 

@kafejaxx44: napisz, co Ci odpisali na Microsoft Community.

Link to post
Share on other sites

@grzechotnik.d`: Niech kolega kafejaxx44 zada to pytanie na Microsoft Community, wtedy będzie zupełna jasność.

 

Poza tym - hipotetycznie istnieje możliwość, że fabrykakluczy.pl zna plany Microsoftu o zablokowaniu takich kluczy. Nikt nikomu nie zabroni sprzedawać czegokolwiek po teoretycznie niskiej cenie. A jeśli fabrykakluczy.pl zna to hipotetyczne posunięcie Microsoftu - to możemy tu tylko dywagować o powiedzmy niezbyt dobrych zamiarach pozbycia się takich kluczy, które możliwe, że zostaną zablokowane przez Microsoft w jakiejś przyszłości. Niekoniecznie tak musi być, ale jest to całkiem realne.

 

@kafejaxx44: napisz, co Ci odpisali na Microsoft Community.

 

Po co ma to robić ponownie skoro podałem wam linka z odpowiedzią na takie właśnie pytanie: https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_install/licencja-elektroniczna-esd-windows-7/979c9660-835e-47e5-9ce2-017f935acbe1

 

Poza tym co by miał Microsoft odpisać: tak możesz kupić sobie system za 30zł nie musisz kupować od nas nowego za 400? :D :D 

 

To się nie dotyczy tylko jakiejś tam śmiesznej fabryki kluczy tylko takich sprzedawców są setki jak nie tysiące.

Link to post
Share on other sites

Poza tym co by miał Microsoft odpisać: tak możesz kupić sobie system za 30zł nie musisz kupować od nas nowego za 400?

Bo o tym już pisano, nawet pod tym linkiem: http://pclab.pl/news73854.html :

 

Microsoft taką metodę aktywacji Windowsa 10 może w przyszłości zechcieć zablokować.

 

Całkiem realne jest, że teraz kupując taki klucz - za tydzień albo za miesiąc zostanie on zablokowany przez Microsoft. I wtedy któregoś pięknego dnia można po odpaleniu komputera zobaczyć na przykład komunikat, że zainstalowany na tym komputerze system Windows 10, który został aktywowany kluczem Windowsa 7 - nie został aktywowany w czasie, gdy obowiązywała bezpłatna aktualizacja do Windows 10.

 

Tak jak pisał @jarrino - Microsoft w każdej chwili może uznać, że legalne nagle będzie nielegalne - bo bezpłatna aktualizacja do Windows 10 już nie obowiązuje - co zresztą powinno być prawdą, bo oficjalnie skończyła się ona 29 lipca 2016 roku.

 

Poza tym, ponieważ wiemy wszyscy, że Microsoft bywa bardzo kapryśny - rada dla @kafejaxx44, aby zadał takie pytanie na Microsoft Community - wcale nie jest nieuzasadniona. Pytanie w linku, który przesłał @prohans - nosi datę 11 listopada 2015 roku, a odpowiedź na nie - 13 kwietnia 2016 roku. Sporo czasu już minęło od tych dat - i tu zdanie Microsoftu mogło się zmienić. Niewiele to kosztuje przecież, żeby @kafejaxx44 się o to zapytał. "Kto pyta - nie błądzi" :-)

 

Poza tym co by miał Microsoft odpisać: tak możesz kupić sobie system za 30zł nie musisz kupować od nas nowego za 400?

Pod tym linkiem też jest o tym:

 

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_install/licencja-elektroniczna-esd-windows-7/979c9660-835e-47e5-9ce2-017f935acbe1

 

Tak, jeżeli ktoś zdecyduje się sprzedać licencjonowany produkt poniżej jego ceny rynkowej to ma takie prawo.

 

Z tymi tysiącami takich samych jak fabrykakluczy.pl sprzedawców to trochę przesada. Fabrykakluczy.pl to nie jest jakaś firma - krzak. Mam od nich ze dwie gry na Steam-ie, klucze do nich kosztowały troszkę taniej niż bezpośrednio na Steam-ie, dlatego kupiłem je u nich.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Dyskusja z tobą jest stratą czasu dlatego to chyba ostatnie co napisze w tym temacie. Post który przytoczyłeś dotyczy "LEGALNYCH" instalacji w 7 8 i 8.1.

 

I niema w tym nic dziwnego że to działa bo skoro mając w7 i aktualizując go do w10 w czasie gdy było to darmowe nabywamy prawo do tego że gdy uszkodzi nam się dysk to możemy zainstalować w10 z klucza w7 którego mamy od początku. Więc tej mechaniki MS nigdy nie zablokuje bo wiązało by się to z faktem że posiadając chociażby legalnego w7 BOX którego aktualizowaliśmy kiedyś, stracilibyśmy możliwość późniejszej aktywacji na innym sprzęcie bo licencja BOX na to pozwala.

 

Natomiast nie da się i jest to przetestowane przeze mnie zainstalować w10 z klucza w7 który nie został aktywowany do końca czasu darmowej aktualizacji. Ponieważ po 2 dniach dostajemy informacje z błędem że "niemożna aktywować win10 z klucza który nie był aktywowany jako win7"

 

Co z tego wychodzi że kupno "nowej" licencji w7 na dzień dzisiejszy daje ci w7 maksymalnie a jeśli uda się z tego klucza zainstalować w10 i nie wywali błędu aktywacji po pary dniach to znaczy że jest to klucz używany i nielegalny bo licencji OEM nie można przenosić w rozumieniu polityki licencyjnej MS.

 

Można natomiast nawet dzisiaj zaktualizować w7 do w10 w sposób legalny. Wystarczy że system będzie posiadał ułatwienia dostępu np ekran dotykowy ale uwaga! system musi być aktywowany wcześniej niż końcowa data darmowej aktualizacji systemu do w10 i być legalny.

 

@kafejaxx44

jeśli naprawdę zamierzasz kupić ten klucz za 29.90 zł to mam do ciebie prośbę. Nie kupuj tego klucza a w zamian przelej te pieniądze na jakieś schronisko. Wpisz w Google "windows 7 coa" wejdź w grafikę i przepisz któryś z wyświetlonych kluczy. Daję ci 75% szans że zainstalowany system z tego klucza nie wysypie się nigdy. A co do legalności będzie on tak samo legalny jak ten z fabryki kluczy, czyli wcale. :)

 

Na temat firemki fabrykakluczy nie będę się wiele wypowiadał bo dla każdego myślącego człowieka który ma obycie w życiu to: "Tak jest to firma krzak". Jest zarejestrowana w Hongkongu wiedź moc UE jej nie sięga a jej docelowym rynkiem jest UE. Firemka sprzedaje klucze do systemów Windows po 10% wartości rynkowej systemu gdzie oficjalni dystrybutorzy mogą je sprzedać za min 80% jeśli kupili je w hurcie aby nie stracić na tym. BTW oficjalni dystrybutorzy nie sprzedają już licencji na w7 jakiś czas bo ich nie mają MS wymienił im je na nowe w10 tak działa rynek niestety albo i stety :).

 

Zresztą każdy niech robi co uważa, każdy ma swój rozum i pojęcie o tym jak wygląda świat.

Link to post
Share on other sites

@kafejaxx44 jeśli naprawdę zamierzasz kupić ten klucz za 29.90 zł

Nikt tutaj nie namawia kolegi do kupna tego klucza - z racji możliwych z tym problemów w przyszłości. Kolega napisał na Microsoft Community - i może niedługo będzie wiadomo. Chyba, że tak jak w Twoim linku będzie czekał na odpowiedź kilka miesięcy. Nie przesądzaj z góry.

Link to post
Share on other sites

Można natomiast nawet dzisiaj zaktualizować w7 do w10 w sposób legalny. Wystarczy że system będzie posiadał ułatwienia dostępu np ekran dotykowy ale uwaga! system musi być aktywowany wcześniej niż końcowa data darmowej aktualizacji systemu do w10 i być legalny.

 

Nie wiem, czy jest to legalne, ale jest absolutnie technicznie wykonalne, żeby aktualizować do W10 system aktywowany po dacie darmowej aktualizacji - ja tak zrobiłem w tym roku z kupionym W8. Po tej operacji spokojnie można stawiać system na czysto bez podawania klucza.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy jest to legalne, ale jest absolutnie technicznie wykonalne, żeby aktualizować do W10 system aktywowany po dacie darmowej aktualizacji - ja tak zrobiłem w tym roku z kupionym W8. Po tej operacji spokojnie można stawiać system na czysto bez podawania klucza.

 

Jest legalne jeszcze http://antyweb.pl/windows-10-za-darmo/ oczywiście mówię tutaj o stanie faktycznym a nie drobnym "kłamstwie".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...