Skocz do zawartości

Sprężarka/kompresor do czyszczenia kompa


Recommended Posts

Mam kilkanaście kompów w biurze.

 

Czyszczę je w miarę regularnie (raz na 3 miesiące powiedzmy) sprężonym powietrzem. Sprężone powietrze kupuję w ilościach hurtowych (potrzebuję min. 2 dużych/4 małych puszek do wyczyszczenia wszystkich stanowisk i to tak dość oszczędnie, co kosztuje min. 25zł). I za każdym razem sobie myślę, że może opłacałoby się jednak kupić jakiś kompresor, żeby za każdym razem za puszkowane sprężone powietrze nie płacić. Teraz znów mnie czeka czyszczenie (po przeprowadzce) i mogłabym nie kupować już puszeczek więcej.

 

Wiem, że taką porządną, dużą sprężarą idzie przedmuchać kompa pięknie, wypróbowane. Ale nie chcę przeinwestowywać ani nie mam gdzie trzymać dużego urządzenia a sprężarka nie będzie używana do czego innego raczej. Z drugiej strony te mniejsze urządzenia mają mniejszy spręż, więc nie wiem czy ma to sens.

 

Mam na myśli coś tego pokroju:

 

http://allegro.pl/black-decker-kompresor-bezolejowy-sprezarka-6-l-i6848089173.html

 

albo coś podobnej wielkości w podobnej cenie (do jakichś 300-350zł).

 

Używa ktoś takiego lub podobnego sprzętu? Jak to się sprawdza? Jakieś konkretne modele na które warto zwrócić uwagę?

 

Link to post
Share on other sites

Witam więc tak mam to ustrojstwo które zalinkowałeś i napiszę tak po kilku sekundach dmuchania brakuje mu ciśnienia roboczego.
Dobrze karty graficznej nie wyczyścisz i trzeba czekać 2 -3 minuty do ponownego pełnego nabicia.
Jeśli cię to nie będzie irytować to swoje zadanie spełni.
A i reduktor działa na całą butlę a nie tak jak w większych na wyjściu.

Dla mnie na dzień dzisiejszy w tych pieniądzach lepszy był by jakiś 24L kompresor.

Link to post
Share on other sites

 

Dobrze karty graficznej nie wyczyścisz i trzeba czekać 2 -3 minuty do ponownego pełnego nabicia.

Nie brzmi to najlepiej.

 

Czyli lepiej coś takiego?: http://allegro.pl/kompresor-olejowy-sprezarka-24l-3-8km-olej-zestaw-i6474708122.html?fromVariant=6432806419

 

Musiałabym przekminić, czy mam to gdzie trzymać, 25kg sprzętu to jednak sporo. Do tego te 300zł to taka dolna granica ceny tych większych sprężarek, więc spora szansa, że kupuję jakiś chiński nonejmowy szit, co się zaraz zepsuje, nie?

Link to post
Share on other sites

Kurcze no tutaj to sam nie wiem który by wybrać  :)

Normalne że taki kompresor nie jest przystosowany do pracy 24h na dobę. Jak to niektórzy kupią i mechanikę pojazdową klepią a  jak się rozsypie to narzekają że szmelc.

Bynajmniej po zakupie wymienił bym na starcie olej poodkręcał śruby na głowicy i tak żeby dali pisemną gwarancje na 2 lata bo to różnie bywa 

Edytowane przez koziel1
Link to post
Share on other sites

Nie przychodzi mi do głowy inne zastosowanie, nawet jakbym chciała. Może sobie opony w rowerze napompuję raz na czas czy coś.

 

To jak jest z tymi bezolejowcami? Bo brzmi to kusząco, im mniej dodatkowych rzeczy o których trzeba pamiętać, tym lepiej.

 

a myślałeś o czymś takim? pełne nabicie trwa ok 35-40 sekund  http://allegro.pl/kompresor-bezolejowy-c6bb34stn039-6-l-stanley-i6826562268.html

Taka była właśnie moja pierwsza myśl (nie odbiega parametrami znacząco od urządzenia z mojego pierwszego posta, niby wydajność większa, ale ciśnienie maksymalne to samo i pojemność ta sama, więc z podobną końcówką nie powinny się różnić, przynajmniej w teorii), ale kolega koziel1 twierdzi, że nabicie trwa długo a spręż jest mizerny.

Link to post
Share on other sites

@iamnotreal 

 

Sam się zastanawiam nad jakimś kompresorem z racji tego ze czasem czyszczę w zimie znajomym pakietami po 3-6 PCtów więc trzeba dobrze wietrzyć pomieszczenie w trakcie czyszczenia przykład dlaczego w linku poniżej: 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21158120,18-latek-czyscil-komputer-sprezonym-powietrzem-eksplozja-zrujnowala.html
Link to post
Share on other sites

Ten stanley owszem wydajniejszy ale czy będzie wstanie utrzymać tak z 6 barów do fajnego wydmuchania kurzu przez dłuższą chwilę wątpię.

Ewentualnie podjechać na sklep w castoramie powinny być przetestować.

A jak nie to zamówić przez neta jak nie spełni oczekiwań 14 dni na zwrot :)

Teraz sam bym tak zrobił tylko ja kupiłem w stacjonarnym sklepie :(

Link to post
Share on other sites

@Teshi

 

Mam taras, który jest idealny do takich rzeczy, nie robię tego w pomieszczeniach, bo to bez sensu, większość kurzu unosi się w powietrzu, by potem osiąść, na przykład z powrotem w kompie.

 

@koziel1

 

To w sumie dobry pomysł, mam obi pod nosem, skoczę sobie i zobaczę, czy mają jakieś na ekspozycji i czy się da przetestować.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Jak ma być tanio to bierzesz kompy na CPN i dmuchasz z kompresora za free, tak na poważnie to myślę że taki z baniakiem 24L podłączony do prądu da radę dmuchać te kompy, no chyba że robisz te 30 kompów na raz bez przerwy na pifko czy kafkę.

 

http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-tagred-24-l-gratis-24m-gw-waz-i6875908995.html

 

Taki przykład, na kołkach także dźwigać nie musisz, w miarę tani i koła w rowerku nabije, piłki oraz pomaluje płot i co tam sobie wymarzysz.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...