Skocz do zawartości

GTX 650 szybko przegrzewa się podczas grania


Recommended Posts

Witam!

Ostatnio zmagam się z problemem przegrzewającej się karty graficznej MSI GTX 650. Gdy tylko włączę jakąkolwiek grę, nawet z najmniejszymi wymaganiami, temperatura karty rośnie w ciągu 5-10 min. aż osiągnie ~105°C i ekran się wyłącza. Gdy tylko przełączę okno z grą na np. przeglądarkę temperatura od razu spada, a gdy znowu przełączę na grę nagle wzrasta. Temperatura reszty podzespołów jest w normie. Miesiąc temu wymieniałem chłodzenie na procesorze, więc przy okazji porządnie wyczyściłem komputer z kurzu. Cyrkulacja powietrza również jest dobra, gdyż w obudowie zamontowane są dodatkowe 4 wentylatory. Po pojawieniu się problemu od razu rozebrałem kartę, również solidnie wyczyściłem sprężonym powietrzem oraz zmieniłem pastę termoprzewodzącą, jednak bez skutku. Wentylator na karcie jest sprawny, kręci się, dodatkowo podkręcam jego obroty programem MSI Afterburner.

 

Specyfikacja komputera:

MOBO: ASRock Z77 Pro 3

CPU: Intel i5 3570K 3.4 GHz

GPU: MSI GTX 650

RAM: Crucial Ballistix Sport 2x4 GB 1600 Mhz CL9

PSU: Corsair VS 450W

 

Wrzucam logi z programu GPU-Z podczas grania w dwie różne gry.



 

Dołączam również screeny z programu HWMonitor.



 

PS. Dodam jeszcze, że identyczny problem miałem ok. rok temu, ale sam się rozwiązał i mogłem grać normalnie, aż do teraz.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Podczas tych ~100'C dotknij radiator od karty graficznej,

 

 

1.) jak będzie parzyć w palec to znaczy że chłodzenie jest dobrze zamontowane,

 

2.) a jak będzie letnie, to trzeba będzie dokładnie sprawdzić montaż, 

 

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej. Spróbuj też przeinstalować sterowniki. Miałem kiedyś taki problem przy 6970, że karta waliła po 100 stopni wg. programów, komputer się wyłączał mimo tego że cała karta była zwyczajnie letnia, potem się okazało że to wina sterowników z płyty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...