Skocz do zawartości

Nie działający mikrofon podpięty do tylnego panelu


Recommended Posts

Witam, dostałem nowe słuchawki model "roccat kave xtd 5.1 analog". Przy podpięciu do przedniego panelu słychać tragiczne trzaski na komunikatorach typu ts etc. użycie funkcji wyciszanie echa itd nie pomaga, dodatkowo w słuchawkach również trzeszczy przy czym nasila się to wprost proporcjonalnie do poziomu głośności. Problem występował również wcześniej ale myślałem, że spowodowane jest to zerową jakością mojego sprzętu. Przy próbie przepięcia na tylny panel słuchawki działają dobry sposób, jednakże mikrofon chociaż wykryty nie daje znaków życia. Nie wykrywa głosu ani nic. Mam zintegrowaną kartę dźwiękową i używam Realtek'a. Grzebałem w ustawieniach ale nic się nie da zrobić nie mam już pojęcia. Sterowniki zaktualizowałem, wykrywa w realtek'u tylny panel, wykrywa mikrofon ale nie mogę nic przez niego powiedzieć bo nie słychać przy próbie użycia. Jakieś pomysły jak to "naprawić"?>


edit. Do zamknięcia 

Edytowane przez alkameneswow
Link to post
Share on other sites

Dźwięk pewnie Realtek HD. Spróbuj znaleźć w ustawianiach w panelu sterowania Audio tego producenta opcję Wyłącz wykrywanie gniazda panelu przedniego i aktywują ją. Trzaski powinny ustać(choć ich przyczyna może być inna np. zwarcie lub kiepskiej jakości nieekranowane okablowanie). Co do tylnego panelu jeśli masz zmienioną konfigurację audio na 5.1 złącze mikrofonu przestaje być aktywne i jest wyjściem sygnału głośnika centralnego i subwoofera. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...