Skocz do zawartości

Ocena zestawu 6800k, GTX 1080 / gry, programowanie, streamowanie


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Piszę aby upewnić się, że wszystko z tym zestawem jest okej. Kierowałem się poprzednimi tematami, jeśli chodzi o podzespoły, jednak zawsze warto się upewnić. Zestaw tworzyłem z myślą by stworzyć zestaw, który będzie mi się podobał, z dobrymi podzespołami, z myślą o przyszłej wymianie karty graficznej na lepszą.

  • Zastosowanie komputera : programowanie, wieczorami granie, możliwe, że w weekendy streamowanie :rotfl:
  • Maksymalna kwota : 7800zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : najlepiej dzisiaj
  • Których części potrzebuję : buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : komputer bez OC, komputerem straconym (tak)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 27cali IPS DELL, zamierzam dokupić 144hz do gier w przyszłości
  • Specjalne wymagania : 6800k na x99-a ii asusa z gtx 1080 gaming x msi (cashback)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : https://www.morele.net/inventory/info/LJ2JRQ/
  • co i dlaczego w tym zestawie:

noctua dh-d15, ma mój kolega z pracy właśnie na 6800k i sobie chwali, czytałem o dark rock 3 pro ale powiem szczerze ze noctua, chce zostawić.

corsair 3200mhz cl16, tutaj pytanie czy corsair 300mhz cl15 nie będzie lepszym wyborem pod tą płytę?

msi gaming x 1080 - 210zł cashback msi do końca czercwa, jednak chciałbym się zapytać czy obowiązuję w przypadku gdy kupuję cały zestaw taki, bez płyty msi

płyta asus x99-a ii - widziałem, że jest 100zł tańsza -e ale ze względu, że komputer nie będzie dłuuugo modernizowany a w przyszłości pewno będzie wrzucone 6900k, zostaje ta płytka

zasilacz evega supernowa 650w - drogi ale podobno dobry, corsairów nie ma dostępnych z rodziny RM X, więc stwierdziłem, że wrzucę ten zasilacz.

 

8191zł - 210zł cashback za kartę MSI- 120zł kod rabatowy na darmowe złożenie + wysyłkę = 7860zł <- cena mnie satysfkacjonuje.

Edytowane przez matbartosievicz
Link to post
Share on other sites

 

 

corsair 3200mhz cl16, tutaj pytanie czy corsair 300mhz cl15 nie będzie lepszym wyborem pod tą płytę?

 

W zasadzie bez różnicy. Brałbym, to co tańsze. 

Mobo możesz dać też od MSI i też załapiesz się na zwrot za mobo + za dublet (GPU + mobo)

 

Szkoda, że nie ma tutaj GTX 1080 Ti. Można by tutaj coś pokombinować z XFX XTR, Phanteks P400 Tempered, tańszym chłodzeniem i może przy dodatkowym zwrocie za mobo MSI byłoby na GTX 1080 Ti ?

Link to post
Share on other sites

W zasadzie bez różnicy. Brałbym, to co tańsze. 

Mobo możesz dać też od MSI i też załapiesz się na zwrot za mobo + za dublet (GPU + mobo)

 

Szkoda, że nie ma tutaj GTX 1080 Ti. Można by tutaj coś pokombinować z XFX XTR, Phanteks P400 Tempered, tańszym chłodzeniem i może przy dodatkowym zwrocie za mobo MSI byłoby na GTX 1080 Ti ?

Sądzę, że 1080 mi wystarczy do gier. Nie mam tyle czasu by grać w wszystko co wyjdzie, gdy kupie 144hz to bede grał w 1080p, czy to cs go, czy to battlefield 1, da mi te 144fps. Gry typu wiedzmin 3 przejdę sobie ot tak i nie będę zwracał uwagi na to ile mam fpsów. Nie chce brać 7700k intela bo widzę ten procesor jako taki, który został "rzucony na pożarcie, bo ludzie i tak wezmą", w moim środowisku mówią, że nawet po skalpowaniu mają problem z podkręceniem procesora. Widzę to raczej następująco, kupie wszystko co najlepsze, podkręcę sobie miło 6800k do 4.2 i będzie miał te stracone klatki do 7700k. Kartę mogę wymienić za rok albo zrobić z tego SLI, prawda?

 

Co to już jest grane z tym morele? nagle karta graficzna niedostępna ....

Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o GPU, to zaraz będzie jeszcze gorzej z dostępnością oraz z cenami.

 

o czym mówisz, coś się dzieje na rynku?

 

Wiem o czym mówisz, obniżyć ceny coolera na jakiegoś tanszego, obudowy, zasilacza.

Szczerze mówiąc to szybciej jestem w stanie się przekonać do przejścia na 6700k + 1080ti na jakimś lepszym panelu z270 który posiada dużo usb. Jeżeli 6700k ma lepszą kulturę pracy niż 7700k? zdaję sobie sprawę, że ten 4 rdzeniowy procesor też wchodzi w grę bo całkowicie na stanowisku pracy taki procesor mi wystarcza. Zostałem za bardzo nastraszony tym 7700k xd

 

w przypadku pozostania 6800k wezmę po prostu tego msi gaming x plus w odnowionej wersji ram.

wiesz może coś na temat urządzeń "avermedia"?

Edytowane przez matbartosievicz
Link to post
Share on other sites

 na temat urządzeń "avermedia"?

 

AverMedia ma sens, jeśli masz drugi komputer który będzie przechwytywał obraz, renderował go i wysyłał na serwer,  

dzięki temu odciążasz w 100% pierwszy komputer z grą, eliminując najmniejsze FPS dropy. Averki także mają małe opóźnienia (szczególnie modele pod USB), strata jakości jakaś tam minimalna jest, natomiast w droższych modelach już tego nie widać.

 

Bez avermedii w konfiguracji:

i7-7700K + GTX1080Ti + Battlefield 1 + Stream 1080p@60fps@3500bitrate = płynności nie będzie, z uwagi na wymagającą grę BT1 oraz Ti który potrzebuje dużo papu od cpu, w takiej sytuacji lepiej kupić i7-6800K, albo jego następce z "glutem" i7-7800X co ma trafić do sklepów pod koniec czerwca.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Bo kumpel twierdzi "kupisz avermedie gamer extreme i odciąży Ci procek. Słuchaj gdybym wziął ten zestaw z 1080 gaming x plus to jaki zasilacz musiałbym wziąć gdybym planował z tego zrobić sli w przyszłym roku? 750w superflower leadex platinium wystarczy? Widzę że masz nałożone thermalgrizzly pod noctua, dorzucić do zestawu pod cooler 1ml? Bo na procek w tym przypadku się nie naklada, tylko do slotu wrzuca? Nie przekonuje mnie ten glut 7800x za skok odrobiny wydajności.

Edytowane przez matbartosievicz
Link to post
Share on other sites

Słuchaj gdybym wziął ten zestaw z 1080 gaming x plus to jaki zasilacz musiałbym wziąć gdybym planował z tego zrobić sli w przyszłym roku? 750w superflower leadex platinium wystarczy?

 

6800K + Sli 1080, tak wystarczy,

możesz wybrać tańszy Corsair RMx750W, też pół-pasywny, ale z dłuższą 10 letnią gwarancją

 

 

 

Widzę że masz nałożone thermalgrizzly pod noctua, dorzucić do zestawu pod cooler 1ml?

thermalgrizzly bierz jest b. wydajna

 

 

 

Bo na procek w tym przypadku się nie naklada, tylko do slotu wrzuca?

 

nie rozumiem,

 

normalnie pastę nakładasz na procesor i potem montujesz chłodzenie.

 

 

 

Nie przekonuje mnie ten glut 7800x za skok odrobiny wydajności.

 

mnie też,

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6800K + Sli 1080, tak wystarczy, możesz wybrać tańszy Corsair RMx750W, też pół-pasywny, ale z dłuższą 10 letnią gwarancją

  wszystkie rmx 650 czy 750w skończyły się po hurtowniach.

 

 

 

nie rozumiem, normalnie pastę nakładasz na procesor i potem montujesz chłodzenie

żyłem przeświadczeniem, że pastę nakłada się jeszcze w inne miejsce, nie tylko w miejsce na procesorze gdzie łączy się z wentylem

 

ogólnie to promocja msi trwa do 30 czerwca ale w każdej chwili moga ją zamknąć... a morele w zestawie ma kłopot z dostępnością właśnie karty od msi, a dopiero jak złożą to wystawiają fakture, fuuuuuck. mam nadzieje, że jej nie zamkną wcześniej

50zł od platinium 850w (5lat) taniej mam taki zasilacz ->  https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-ii-850w-sf-850f14eg-bk-1106815/  

(7lat) gwaranacja

czekam na szybką odpowiedź.

 

MSI GAMING X PLUS 1080, bedzię można dobrze działać w sli?

Edytowane przez matbartosievicz
Link to post
Share on other sites

czekam na szybką odpowiedź.

 

daj sobie spokój z morele oni ciągle czegoś nie mają na hurtowni, a czas zamówień najczęściej się dramatycznie wydłuża dla klienta, wybierz inny sklep, polecam x-kom.pl lub esc.pl

 

Znalazłem Corsair RMx 750W, napisz do nich:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=38649

 

 

 MSI GAMING X PLUS 1080, bedzię można dobrze działać w sli?

 

TAK (2)...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Znalazłem Corsair RMx 750W, napisz do nich: http://www.esc.pl/pr...oducts_id=38649

 

właśnie esc mnie uświadomiło, że nie ma co liczyć póki co na żaden rmx bo nikt ich nie może ściagnąć.esc jest spoko , zamawiałem od nich już jeden komputer, jednak sytuacja następująca, zestaw w esc 200zł droższy, nie mają obudowy bequiet a xkom... zawiodłem się w poznaniu gdy dostałem już myszkę porysowaną oraz matryce laptopa mojej dziewczyny....

 

a co z tym zasilaczem gold 7 lat gwarancji vs platinium 5 lat gwarancji?

Edytowane przez matbartosievicz
Link to post
Share on other sites

@UP 

 

miałeś niezłego pecha w x-komie, ja u nich 3 zwroty robiłem, bo sprzęt testowałem z czystej ciekawości :P, wszystko szybko i sprawnie

 

popatrz na eMAG.pl ostatnio tam zamawiałem i towar dotarł do mnie mniej niż 24H

 

@zasilacz, 80+ GOLD wystarczający certyfikat, ja bym brał ze względu na dłuższą gwarancję

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Hej Hej

Morele anulowalo moje zamówienie ze względu na brak kart graficznych Msi, oraz procesorów. Karty będą dostępne dopiero po 30 czerwca i mają być droższe ze względu na nową dystrybucję... zdenerwowałem się i zadzwoniłem do esc, wklejam zestaw od esc

 

https://zapodaj.net/b2b06e15de8ca.png.html

 

+ pure base 600 bequiet obudowa w cenie hurtowej. Wszystko się zgadza w tym zestawie? Ssd zakupie za miesiąc przy następnej wypłacie a póki co przemecze się na hdd, to nie zły pomysł, prawda?

 

Pytanie dotyczące asusa x99-e , ustępuje w jakiś sposób od wersji x99-a ii? Czy starczy pod oc procka, ramu, karty graficznej?

 

Polecony mi te kingstony do tego zestawu, dobre są?

Edytowane przez matbartosievicz
Link to post
Share on other sites

 

 

A chociaż powiesz mi coś o tej płycie Asusa?

Płyta jak każda inna, w tej cenie teraz bym jej nie wybrał, ja bym zszedł na model od MSI, masz tam kilka zbliżonych pod względem wyposażenia. Na dobrą sprawę czy za 900zł czy za 1200zł istotnych różnic brak.


 

 

I co z tymi kingstonami, takie kingstone 2666mhz cl13 będą lepszym wyborem w porównaniu do corsaira kod 3000mhz cl15?

Jeśli Corsairy są w zbliżonej cenie to tak, będą ciut szybsze. 

Link to post
Share on other sites

No dobra, przekonałeś mnie. To co brać z msi z uwzgledniem cashback lub bez?

Ale tak się spytam, co w takim razie kieruje ludźmi by kupić x99-a ii zamiast x99 sli msi?

 

Nie ogarnąłem, mówisz że corsair będą szybsze czy kingstone? Obie kości są po takiej samej cenie 569 na esc za 16gb

Edytowane przez matbartosievicz
Link to post
Share on other sites

 

 

co w takim razie kieruje ludźmi by kupić x99-a ii zamiast x99 sli msi?

A skąd ja mam to wiedzieć, bo lubią przepłacać za markę ;) ? - masz płyty w dobrej cenie od MSI to grzechem byłoby nie brać. A czy to będzie płyta za tysiaka czy dwa nie zmienia nic, każde MOBO może paść.

 

 

mówisz że corsair będą szybsze czy kingstone?

Te z wyższym taktowaniem będą lepsze. 

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

Mogę brać zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-650w-ssr-650rm-521256/ ?? Odstaje od takiego rm 650x?, którego co prawda nie ma ale chce mieć obraz czy jest dobry xd

 

Czy czekać 1,5 tygodnia na dostawę superflower leadex gold 650w?

Edytowane przez matbartosievicz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...