Skocz do zawartości

PS4 Pro - czy da radę w 1080p 60fps


Recommended Posts

Cześć.

 

Zamierzam kupić swoją pierwszą konsolę w życiu. Chyba najsensowniejszym wyborem będzie PS4 Pro.

 

Zastanawia mnie jak wygląda kwestia grania w gry w 60 klatkach ma sekundę i rozdzielczości 1080p.

 

Jak wyglada kwestia grania na tej konsoli? Czy większość gier działa w 60 fps? Szczególnie chodzi mi o gry wyścigowe np. Need For Speed, poza tym Uncharted 4 i inne gry 3D.

 

Bardzo będę wdzięczny za odpowiedź.

Dzięki!

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jedynie dla trybu boost. Gdzie gry na FHD będą działać płynniej. Teoretycznie, bo i tak jest ograniczenie do 30 lub 60. Tam gdzie zwykła wersja ma problemy by tyle utrzymać na pro powinno być lepiej. Niestety nie więcej niż pozwala blokada. Ewentualnie obraz będzie ostrzejszy poprzez zaniżanie rozdzielczości. Skalowanie w dół. 

Edytowane przez MiK
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli o konsole chodzi to na dany moment do 1080p na pewno PS4 Pro będzie najmocniejsze. W 60fps działa raczej mniejszość gier niż większość, natomiast tak jak było wspomniane wcześniej przy trybie boost raczej zecydowana większość gier nie będzie miała problemu z utrzymaniem płynności przy 30/60 fps. Jeśli jesteś w stanie się do tego przyzwyczaić to nie ma problemu, kwestia przestawienia i gra się miodnie .. jeśli natomaist jesteś bardzo wyczulony na fpsy i widzisz każdy spadek/odróżniasz bez problemu 30/60 fps to niestety żadna konsola nie będzie dla Ciebie dobra :)

 

PS tak dla jasności: taki Uncharted 4 robi kolosalne wrażenie nawet na 1080p a do tego w moim odczuciu chodzi idealnie płynnie a też mam trochę bzika na tym punkcie, także musisz się zastanowić czy wolisz exy czy 60 klatek :)

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites
Jeśli o konsole chodzi to na dany moment do 1080p na pewno PS4 Pro będzie najmocniejsze. W 60fps działa raczej mniejszość gier niż większość, natomiast tak jak było wspomniane wcześniej przy trybie boost raczej zecydowana większość gier nie będzie miała problemu z utrzymaniem płynności przy 30/60 fps. Jeśli jesteś w stanie się do tego przyzwyczaić to nie ma problemu, kwestia przestawienia i gra się miodnie .. jeśli natomaist jesteś bardzo wyczulony na fpsy i widzisz każdy spadek/odróżniasz bez problemu 30/60 fps to niestety żadna konsola nie będzie dla Ciebie dobra :)

 

PS tak dla jasności: taki Uncharted 4 robi kolosalne wrażenie nawet na 1080p a do tego w moim odczuciu chodzi idealnie płynnie a też mam trochę bzika na tym punkcie, także musisz się zastanowić czy wolisz exy czy 60 klatek :)

Problemów z tym mieć nie będę, bo od zawsze miałem komputery które nie nadawały się do gier, a i tak grałem w gry :)

 

Dzięki wam bardzo za przedstawienie sytuacji.

 

Jeszcze tylko jedna kwestia:

warto czekać na Xboxa One X dla gracza z wyświetlaczem 1080p?

Exy są fajne i wiem, że na PS4 są lepsze, ale nie jest to dla mnie kwestia pierwszorzedna.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...