Skocz do zawartości

i7 6700k pasta pod IHS zasycha?


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. 10 msc temu kupilem wspomnianą i7 (mobo asrock z170 gamingk4/d3 tak tak... Nie powinno byc ramu ddr3 ze skylake ale nie w tym problem) z coolerem hyper 212 evo(pasta mx2). Niedlugo po zakupie porobiłem kontrolne testy temperatur w OCCT wyniki były więcej niż dobre (jak na moje oczekiwania) kolejno dla rdzeni: 59C 60C 58C 57C. Obecnie sytuacja wygląda tak, że każda z tych temp. poszybowała o 10-9C w górę. Czy to oznacza, że pasta pod ihs zaczyna wysychać i czy jeżeli tak, to jak sytuacja będzie wyglądała za 1-2 lata? Wiem, że są to temperatury w dopuszczalnych granicach i nie muszę się martwić.

Edytowane przez Anonim135
Link to post
Share on other sites

Temp otoczenia były stałe wtedy jak i teraz. A czy proces wysychania pasty będzie dalej przebiegał w takim tempie? Uwierz, że z chęcią wziąłbym coś od AMD ale przed 6700k miałem fx8350... Nic sie nie poradzi ze dopiero ryzeny obudziły konkurencje :(

Edytowane przez Anonim135
Link to post
Share on other sites

Spróbuj wymienić MX-2 na świeżą. Nie wiem, czy wszyscy zauważyli, ale w sklepach jest obecnie gęstsza, niż kiedy wchodziła na rynek. Pod lekkim coolerem nie ma problemu, ale pod Grandisem mam wrażenie, że łatwiej się kruszy (od zmian nacisku?)

 

Wyłącz podpis Tt zanim Cie dopadną :P

Link to post
Share on other sites

ja bym raczej stawiał na inne warunki testowe tzn temp otoczenia może być podobna ale.. do tego inna wersja oprogramowania, gipsu, inne napięcia? ja bym się nie przejmował temperaturą chyba że bardzo ci zależy np. na ciszy to pozostaje delid i clu pod ihs ale przy tym chłodzeniu to się chyba mija z celem.

Link to post
Share on other sites

.....


Dziwne, MX2 była i z tego co widzę jest nadal bardzo zachwalana. Zresztą nie ważne. Skoro na MX2 było dobrze to dlaczego teraz jest jak jest? :/ Jeżeli zatrzyma się tak jak teraz to pół biedy, ważne żeby "proces" nie postępował

https://www.youtube.com/watch?v=1y4P-CFDdwc

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem MX-2 i MX-4. Z pierwszych dostaw była rzadka i po roku wysychała na kamień. Mam MX-4 bardziej z obecnej produkcji, po 2 latach dalej była mokra jakbym dopiero ją wyjął z tubki, temperatury tak jak po założeniu. Testowane na GTX 460(to się po OC grzało mocno). Na 970 MSI zakładałem MX-4 ostatnio, w porównaniu do fabrycznej obroty wentylatora spadły do 67% ze 100. Na tej MX-4 moja 970 osiąga jakieś 79 stopni max po OC - buda NZXT H440 elite z oknem. Zamiast DC-1 można też brać E1 coolermastera jakieś 2 stopnie rożnicy. 3 stopnie różnicy miedzy MX-4 a E1. Najlepszy efekt da Kryonout, ale jest cholernie droga...

Link to post
Share on other sites

Ja bym wzial pod uwage rowniez to, ze zakupiona przez @Autora pasta (MX-2) byla "gorszej jakosci", niz taka sama pasta gdzies indziej (roznica w konsystencji, gestosci itp. wynikla z produkcji, sposobu przechowywania itd.). Daje sie to czasem zauwazyc na dwoch identycznych egzemplarzach (jak sie je akurat ma pod reka, mialem tak z GE Extreme - jedna byla zauwazalnie rzadsza od drugiej).

 

Swoja droga - MX-2 wg mnie (i nie tylko) swoje "lata swietnosci" ma juz za soba, sa obecnie dostepne inne, znacznie lepsze pasty w podobnych pieniadzach. To nie te czasy, gdzie bylo 2-3 producentow i wybor byl ograniczony. Oczywiscie swoje piec groszy dokladaja producenci past (Arctic jest niestety jednym z nich), gdzie umyslnie "psuje" sie produkt (nie wiem dlaczego?). Dobra pasta nie ma prawa wyschnac po roku uzytkowania (ja rozumiem, po 2-3 latach, pogorszenie wlasciwosci itp., ale po roku?). Pisze o tym dlatego, ze mialem juz okazje widziec AS5 po roku, MX-2 tez po roku, ktore po prostu wyschnely! - Jak glut od Intela pod IHS obecnych CPU...

 

Dla porownania - GE Extreme po 9 miesiacach dalej byl w "stanie plynnym" - wymienialem w weekend u siebie CPU, wiec mialem okazje zobaczyc jak jest.

 

Ja wiem, lepsze pasty kosztuja kilka zl wiecej, ale nie trzeba kupowac od razu tubek po 3,5g czy wiecej - mozna kupic np. 1g tubke za doslownie ~10zl. Jesli ktos uwaza, ze to duzo - to ja proponuje kupic jedna ramke fajek mniej i bedzie na paste z gornej polki.

Edytowane przez _Crypt_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...