Skocz do zawartości

GTX 770 SLI na płycie z Gigabyte GA-870A-USB3 ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MiK,

Recommended Posts

Witam, chciałbym trochę ulepszyć komputer bo szczerze powiedziawszy, zaczyna mnie już irytować. Nowsze gry są grywalne lecz na średnich lub minimalnych wymaganiach. Zakupiłem 2 lata temu za pośrednictwem znajomego nową kartę graficzną Asus'a GTX 770 2GB, co było błędem z powodu małego vRAM'u i ogólnych opinii o tej karcie... więc chciałyby dokupić koleją taką samą kartę lecz używaną (tak wiem syndrom sztokholmski ale co zrobić  :cry: )  żeby połączyć ją w SLI i tu zaczynają się schody, bo z tego co widzie są rożne złącza PCI Express x16, x4 i PCI Express x16, x16 to pierwszy problem kolejny to to że prawdopodobnie nie jest wspierane SLI w tej płycie i czy to ją wyklucza ?... i też co do procka nie wiem czy da radę  :/ , dodatkowo chciałem dokupić jeszcze 8 GB ramu do tej płyty (to sprawdziłem wspiera 16 GB ramu  ^^ ). No ale czy to ma sens? Czy to w ogóle będzie działać? :pomocy:

Jeśli macie jakieś inne pomysły jak ulepszyć mój sprzęt za 700 zł to jestem otwarty na propozycję.   :)

 

Mój sprzęt :

Processor: AMD Phenom II X4 955 
Płyta główna: Gigabyte GA-870A-USB3 (rev. 3.1)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770
Zasilacz : OCZ 550W
RAM: 8.0 GB
System: Windows 10 ,64-bit

 

Dziękuję za każdą pomoc!!  :)

Link to post
Share on other sites

 

 

No ale czy to ma sens?

 

SLI z dość leciwych już GPU, z małą ilością pamięci, dodatkowo z takim CPU - nie ma to nawet cienia sensu. Nie ma to również prawa działać, bo płyta SLI nie wspiera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprzedaj cpu, płytę i ramy. Dołóż/dozbieraj do powierzmy i5 7400/7500 + płyta + ram DDR4. Ewentualnie jakiś Ryze'n. A grafika dostanie drugą młodość, bo 955 konkretnie ją "blokowała". Reszta sprzętu jeszcze ujdzie. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sprzedaj cpu, płytę i ramy. Dołóż/dozbieraj do powierzmy i5 7400/7500 + płyta + ram DDR4. Ewentualnie jakiś Ryze'n. A grafika dostanie drugą młodość, bo 955 konkretnie ją "blokowała". Reszta sprzętu jeszcze ujdzie. 

Taka operacja przyśpieszy gry ? Czy po prostu przygotuje komputer na lepsze karty graficzne ?

Link to post
Share on other sites

 

 

radziły sobie dużo lepiej niż pojedyncze 770

 

Nie zmienia to faktu, że 770 to stara i na dzisiejsze standardy dość prądożerna karta, z małą ilością pamięci, która od dłuższego czasu ma już status Legacy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tam gdzie cpu był czynnikiem warunkującym szybkość, czyli powiedzmy . . . strzelam 70% nowszych i wymagających gier powinno być wyraźnie lepiej.  

A vRAM nie będzie przeszkodą nawet z tymi nowymi podzespołami?  Bo 2 GB vRAM wydaje mi się że będzie problemem  

W takim razie wydaje mi się że zmiana musiała by dotyczyć całego komputera zaczynając od procesora , płyty i ramu następnie jakąś lepszą kartę 

Link to post
Share on other sites

Nie zmienia to faktu, że 770 to stara i na dzisiejsze standardy dość prądożerna karta, z małą ilością pamięci, która od dłuższego czasu ma już status Legacy. 

stara nie stara może być lecz generalnie lepiej coś nowszego kupić bo te 2gb vram na dzisiejsze standardy już za mało i zapchać jest prosto.

może sli z nich to jakiś pomysł(troche dziwny) ale nie do obecnego configu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najnowsze gry działają Ci na low ponieważ procesor nie daje rady, a co do ramu obecnie 8GB do gier wystarcza.

 

Tak jak już wcześniej powiedziano, P955+ SLI 770 to nie jest dobra konfiguracja, zresztą i tak nie masz podstaw żeby zrobić SLI ponieważ Phenom przy 4Ghz delikatnie ogranicza jedną 770, a co dopiero dwie, ponadto zasilacz za słaby a płyta nie obsługuje SLI.

 

Jeśli chcesz przyrost mocy, od siebie mogę polecić, że sprzedajesz procesor razem z płytą ( 300-350zł )

oraz grafikę 400-450zł i kupujesz i5 2300 / 2400 (200-250zł ) i tanią płytę na LGA 1155 (100-150zł ) a na koniec dorzucasz używanego GTX 970 na gwarancji za 700-750zł.

 

Taki zabieg wyniesie Cie od 200 do ~400zł, wszystko zależy od tego jak drogo sprzedasz i jak tanio kupisz.

Wymiana z Phenoma 955 + GTX 770 na i5 2400 + GTX 970 da takiego kopa, że się zdziwisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...