Skocz do zawartości

  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które słuchawki lepsze do gier typu FPS jak np. CS:GO?

    • HyperX Cloud 1
      4
    • Roccat Kave XTD 5.1 Analog
      2
    • Inne (podałem w komentarzu)
      2


Recommended Posts

Cześć, planuję zakupić słuchawki nadające się do gier (głównie CS:GO), oraz wiadomo w jakiejś części do słuchania muzyki.

Słuchawki obowiązkowo muszą mieć mikrofon, ponieważ Zalman Mic1 na kablu jest bardzo słabym rozwiązaniem (jak dla mnie mikro na kablu jest za nisko i słabo zbiera), a nie lubię biurkowych mikrofonów.

Zastanawiam się głównie nad HyperX Cloud 1 oraz Roccat Kave XTD 5.1 Analog. 

Które z tych słuchawek są najlepsze? Poczytałem trochę na Test-gear.pl i wychodzi na to, że Roccat Kave 5.1 Analog są lepszym wyborem, a cena ta sama (w RTVeuroAGD Roccaty są za 250zł.). 

 

Moja karta dźwiękowa to integra z płyty MSI H110M PRO-VD. Nie wiem jak jest z tymi wejściami z Roccatów, bo widzę że mają więcej końcówek niż tylko 2x minijack do słuchawek i mikro.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

 

 

Przecież muzyka na 5.1 brzmi rewelacyjnie

 

Ręce opadają.

 

Muzyka nagrywana w stereo, którą sztucznie rozkłada się na 5.1, brzmi koszmarnie - niezależnie od tego, czy na głośnikach, czy na słuchawkach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dajcie chłopu kupić badziew jak koniecznie chce, jeszcze z kartą usb za 70plnów. Poszukaj wersji RGB najlepiej, w niej pozycjonowanie jest najlepsze...i ma tyle wspólnego z pozycjonowaniem co 5.1 czy 7.1. 

Link to post
Share on other sites

Widać, że moderatorom obce jest słowo ironia.  Ja mam się doedukować, tak ? Radzę przejrzeć moje posty, wyciągnąć wnioski i się doedukować.

 

Skoro przychodzi setna z kolei osoba i wali pytaniem które było poruszane już milion razy, dodatkowo są porządne przyklejone tematy, do dostał odpowiedź, na jaką zasłużył lenistwem. Gdyby choć wspomniał, że coś tam czytał z przyklejonych ale prosi o rozjaśnienie - dostał by odpowiedź, ale nie, na tacy mu dać wszystko.

 

Jedynie Lukson byłby w stanie zrozumieć moje wcześniejsze wypowiedzi, bo też ma po dziurki  w nosie takich leni.

 

Temat sprzed kilku dni, jakoś neckol wyłapał ironię http://forum.benchmark.pl/topic/244806-czy-sharkoon-b1-to-dobre-s%C5%82uchawki/

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

gwarantujemy Ci, że dobre słuchawki stereo zagrają dużo lepiej niż gejmingowe badziewia. Gdyby te wszystkie headsety kosztowały po 100 zł to jeszcze dało by się to przeżyć, ale ceny są tak mocno z du*y, że to powinno być karalne więzieniem. 

 

Lepiej załóż temat zgodnie z szablonem z tematu "jak poprawnie zakładać tematy" i dostaniesz dużo lepsze propozycje niż ten roccat. Ja osobiście nie znoszę roccata bo robi tragiczną tandetę, myślałem, że nikt nie pobije razera a tu proszę niespodzianka.. jednak da się jeszcze większe gó**o robić.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Widać, że moderatorom obce jest słowo ironia.  Ja mam się doedukować, tak ? Radzę przejrzeć moje posty, wyciągnąć wnioski i się doedukować.

Nie bierzesz pod uwagę to, że duża cześć czytających przez kolejne lata nieaktywny  ten temat ,może nie zrozumieć tego,czytając wyrywkowo  ? 

Link to post
Share on other sites

Ok pany, czaję co piszecie ;p Po prostu jak się nie może posłuchać obu tych słuchawek, to trzeba wierzyć co piszą internety, a piszą różnie i to o każdych słuchawkach, więc się nie ma co dziwić że niestety każdą opinię muszę brać z dystansem.

 

Napisałem to już w temacie karty dźwiękowej, ale wkleję to też tu (bo tematy się zbiegły do tego samego punktu wyjścia).

 

 

 

Słuchawki chcę koniecznie z mikrofonem, ponieważ obecnie używam niby bardzo polecanego zalmana mic1, który bardzo fajnie łapie dźwięk, ale możliwość jest tylko przypięcia go do kabla od słuchawek, przez co wisi przy szyi i słabo łapie to co mówię (gdy ustawiam mu wyższą czułość w ustawieniach od Realteka to mikrofon po prostu też głośniej szumi), więc często przy rozmowie ze znajomymi czy randomami w grze słyszę "powtórz bo ch*ja słychać", a to serio jest dość irytujące, szczególnie że powtarza się kilka razy dziennie.

 

Wina jest być może po stronie mojej karty dźwiękowej (integra z płyty jak podałem wcześniej). Czy gdybym kupił nawet jakąkolwiek kartę dźwiękową, to wygłuszyłaby ona szumy? Z tego co wiem to nawet w Creativach za 130zł jest taka opcja (chyba Smart Volume). Obecnie muszę dość głośno i wyraźnie mówić do tego mikrofonu, co nie jest dla mnie zbyt naturalne. 

Wiem, nie jest to mikrofon nie wiadomo jak dobry, ale nie widziałem jeszcze kogoś kto by na niego narzekał (jeśli chodzi o cena/jakość), być może problem w tym że mam właśnie integrę?

 

Wtedy nie byłoby problemu ze słuchawkami, bo zamiast szukać takich z mikrofonem wśród przeciętnych HyperX czy przeciętnych Roccatów wziąłbym chwalone ISK HD9999 i byłbym zadowolony.


Sporo też sugeruję się tym: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/sluchawki/kingston-hyperx-cloud-core/

 

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/sluchawki/roccat-kave-xtd-5-1-analog/

 

http://www.test-gear.pl/hall-of-fame/

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Fex pisał recke cloudów poczytaj sobie

Jeśli chcesz większej przestrzeni to hmc 631 polecam jakość wykonania jest taka sobie ale za to nadrabia bardzo dużo jakością dźwięku

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Fex pisał recke cloudów poczytaj sobie

Jeśli chcesz większej przestrzeni to hmc 631 polecam jakość wykonania jest taka sobie ale za to nadrabia bardzo dużo jakością dźwięku

 

Znalazłem, przeczytałem i nie powiem że się z tą recenzją nie zgadzam. HyperX do muzyki czy filmów to bardzo fajna sprawa, ale mają małą scenę, przez co do CS są po prostu takie sobie jeśli chodzi o dokładność w pozycjonowaniu. Ja szukam słuchawek w których będę głównie grał w cs, a przy okazji żeby dobrze w nich brzmiała też muzyka (z tym że muzyki przy kompie słucham od czasu do czasu).

 

Co do HMC to boję się wydać na nie 250zł, bo wyglądają niestety jak zabawkowe i mam wrażenie, że szybko się zniszczą (słuchawki na może rok czasu) i tutaj brzmieniem może nadrabiają, ale jeśli miałyby nie wytrzymać roku czy dwóch to już słabo. Nawet jeśli chodzi o sam wygląd (na co akurat najmniej zwracam uwagę bo i tak będę je miał na uszach) to też coś mnie w nich odpycha.

Link to post
Share on other sites

To kup sobie akg 701 do tego dobra dźwiękowe i bechringer c1u. I będziesz miał zestaw na długie lata ew dt 990 trzeba się dobrze postarać żeby je zepsuć Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

/ wyłącz proszę podpis z TT / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Somic V2 + zalman zm-mic1 (ew. trust starzz, nada się do okazjonalnego grania). A jak mi powiesz, że mają kiepską scenę czy nie nadają się do muzyki/grania to dostajesz nalepkę z napisem "troll" na czoło :D

 

No przyznam że bardzo fajne słuchawki (podobnie jak hd9999), tylko zalmana zm-mic1 mam i jest dupny bo wisząc na kablu przy szyi słabo zbiera dźwięk co już wcześniej napisałem i dlatego szukam słuchawek z mikrofonem który będzie przy ustach ;p

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...