Skocz do zawartości

Wybór płyty x99 na kilka lat pod 6800k


Recommended Posts

Dzień dobry forumowicze,

 

Chce kupić jutro nowy zestaw z procesorem 6800k. Przeraził mnie fakt co się dzieje z procesorem kaby lake 7700k mojego znajomego (trafił na "ten" gorszy model) i zdecydowałem się, że zakupie coś na platformie x99.

Kolejnym aspektem jest informację na temat 6rdzeniowych coffee lake, które miałby się już niedługo pojawić, polityka wymiany ciągłych płyt pod procesory zaczęła mnie denerwować,

Myślicie, że platforma x99 wraz z 6800k będzie lepszym zainwestowaniem pieniędzy by na przykład w przyszłości wymienić choćby na 6900k.

Dlatego czeka mnie wybór płyty wśród:

MSI X99A SLI PLUS -> 609zł

MSI X99A RAIDER -> 819zł

MSI X99A SLI -> 885zł

MSI X99A SLI krait edition -> 821zł wraz z msi cashback

ASUS X99-E -> 990zł lub 1031zł nie wiem czym się różnią

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-x99-e-x99-quadddr4-2133-satae-sata3-m-2-usb-3-1-atx-925748/

od https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-x99-e-x99-ddr4-usb-c-sata-express-atx-922334/

która lepsza?

MSI x99a TOMAHAWK ->  915zł wraz z msi cashback

MSI x99a Gaming 7 -> 928zł wraz z msi cashback

 

osobiście przekonuje mnie najbardziej MSI GAMING 7 lub asus x99-e

 

moje wymagania:

dobre wykonanie, by posłużyła długo, zwłaszcza jeśli chodzi o temp

łatwość OC 6800k

miałem brać 3200mhz corsaira ale jak widzę, niektóre płyty nie obsługują 3200mhz

procek będzie na płycie używany pod rendering i gry, planuję od razu po zakupie OC do 4.0, może w przyszłości do tych magicznych 4.2

chłodzenie, noctua d15.

 

dziękuję za pomoc! :)

Edytowane przez cmdnlu
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...