Skocz do zawartości

B250+6700K vs R1600+B350


Recommended Posts

Mam w tej chwili i5 7500, ale chce jednak pójść w 4/8 lub 6/12.
Karta to GTX 1070 MSI GAMING X.

PC jest do gier głównie do BF1/BF4

Pytanie co lepiej wybrać, i7 6700K+moja płyta na B250 i ram 2400mhz, a w przyszłości zmiana na Z170 i OC?

Czy próbować sprzedać CPU+RAM+MOBO i kupić Ryzena 1600 i szybszy RAM?

6700K brałbym używkę więc wyszedłby cenowo tak jak Ryzen, a nawet mniej, bo zostałbym przy swoim mobo i ramie.

 
Edytowane przez damianmlo
Link to post
Share on other sites

W mojej sytuacji ram ma 2x4gb 2400 MHz DDR4 więc nic więcej nie wyciągnę na tej płycie, bo mam max 2400 obsługi (MSI B250 BAZOOKA). Musiałbym zmienić płytę na inną żeby włożyć szybszy ram. Myślisz, że to on jest winowajcą stutteringu w bf1?

Edytowane przez damianmlo
Link to post
Share on other sites
Myślisz, że to on jest winowajcą stutteringu w bf1?

jak najbardziej nie mam 2400mz i i7 6700k i żadnego sttuteringu nie ma ,prawdą jest to że bf1 lubi procki i7 i twój procek może nie wyrabiać w miejscach procesorowych i lepiej jednak mieć 16gb ramu także jak do gier typu bf1 to lepiej I7 a nie ryżen

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

Zdecyduję się na i7 6700K i dołożę 8 GB RAM w najbliższym czasie.


Panowie jeszcze jedno o szybkie pytanie. Co będzie lepsze na stocku i7 6700K czy i7 7700 non K? Mogę kupić 6700K za 950 z gwarancją do 11.2019, a 7700 non K za 1000 z gwarancją do 06.2020

Edytowane przez damianmlo
Link to post
Share on other sites

Przesiadka jak dla mnie zrozumiała :) najpierw musisz załatwić 16gb ramu w dual channel. Potem cpu. Radzę 6700k niz 7700k z racji tego, że ten drugi ma poważne problemy z temperaturami. Różnica w wydajności stock vs stock to jakies 8%. Gwary za 7700k jeżeli miałbyś problem z temp. Intel ci nie przyjmie dlatego ze temperatura bezpieczna dla tego cpu to chyba 97°C wiec jak bedziesz mial 95 to nic nie zrobisz :/

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...