Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową (płyta główna MSI H110M PRO-VD), która raczej nie zachwyca.

Planuję zakupić nowe słuchawki i do tego jakąś kartę dźwiękową. Karta jak i słuchawki mają służyć głównie do gier FPS, oraz po części oczywiście do słuchania muzyki.

Czy warto zakupić zewnętrzną kartę dźwiękową do ok. 80zł jak np. Roccat Juke? Czy taka karta dźwiękowa w dość odczuwalny sposób poprawi jakość dźwięku w porównaniu z moją obecną integrą?

Link to post
Share on other sites

Używka xonar dg 50-70zł. Napędzi bardziej wymagające słuchawki i gra generalnie lepiej niż integry, a dosyć łatwo ją dorwać używaną za niskie pieniądze.

 

Generalnie i tak lepiej dozbierać do 200zł i coś innego używanego wyrwać.

Link to post
Share on other sites

DG możesz kupić od razu używkę za 50-70zł. W czym problem?

Jak kupować kartę to minimum 200 zł i najlepiej dalej używki lub jakieś promo.

Pytałeś się czy teraz warto zmienić za 80zł to napisałem Ci, że dg, a zaraz piszesz, że za jakiś czas kupić dg. Nie rozumiem Cię za bardzo.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

DG możesz kupić od razu używkę za 50-70zł. W czym problem?

Jak kupować kartę to minimum 200 zł i najlepiej dalej używki lub jakieś promo.

 

Problem jest w tym, że DG jest na PCI, a nie PCI-E i mi do płyty nie będzie pasowało z tego co przeczytałem wyżej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale 64$ to trochę za dużo dla mnie. Raczej 150zł to max ile jestem w stanie wydać na kartę dźwiękową.

Wiesz, jednak warto wydać trochę więcej na kartę. Za 150 zł byś miał używanego aima SC8000, ale problemem jest złącze. SC808 jest dopiero za 200 zł. Ogólnie, pod co chcesz to podpiąć? Może w pierwszej kolejności by kupić słuchawki?

Link to post
Share on other sites

Wiesz, jednak warto wydać trochę więcej na kartę. Za 150 zł byś miał używanego aima SC8000, ale problemem jest złącze. SC808 jest dopiero za 200 zł. Ogólnie, pod co chcesz to podpiąć? Może w pierwszej kolejności by kupić słuchawki?

 

No w pierwszej będą słuchawki ;) Ale nad słuchawkami też się sporo zastanawiam. Pierw myślałem nad HyperX Cloud, ale to przerost formy nad treścią i słuchawki raczej dla niedzielnych graczy. Nie jestem jakimś amatorem muzyki (słucham w zwykłych dousznych z tel i żyję), więc kieruję się raczej ku wyborowi pod CS:GO, a pozostałe aspekty będą ok.

 

Póki co najbardziej skłaniam się ku Roccat Kave 5.1 Analog. Z tego co czytam na różnych forach to są najlepszym wyborem do CS, a i przy okazji karta dźwiękowa będzie tu wskazana i zastanawiam się nad: https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-audigy-fx-5-1-pci-e-30sb157000001-733942/

 

Dla mnie cena karty jest ok, nie jest używką (które boje się kupować), a i czytałem że te Roccaty średnio lubią się z dźwiękowymi Asusa.

Link to post
Share on other sites

Ja bym dał sobie spokój z produktami 4 Gamers i wziął HMC631. Dobre pozycjonowanie w grach, a w razie chęci posłuchania muzyki wszystko będzie także ok. Pod takie Roccaty kupno karty dźwiękowej jest dosyć nierozsądne, tym bardziej biorąc pod uwagę główne zastosowane jakim są gry.

Link to post
Share on other sites

Ja bym dał sobie spokój z produktami 4 Gamers i wziął HMC631. Dobre pozycjonowanie w grach, a w razie chęci posłuchania muzyki wszystko będzie także ok. Pod takie Roccaty kupno karty dźwiękowej jest dosyć nierozsądne, tym bardziej biorąc pod uwagę główne zastosowane jakim są gry.

 

Właśnie pod te Roccaty karta wydaje mi się być ok, ponieważ tylko karta da mi możliwość ustawienia w grze tego dźwięku 5.1 dla lepszego pozycjonowania (bez niej byłyby jak zwykłe słuchawki stereo). Jeśli miałbym wybrać inne słuchawki to jedynie ISK HD9999, ale niestety nie mają mikrofonu na którym mi zależy...

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Grałeś w cs? :P Od kilku patchy jest 7.1, poza tym chodzi mi też o scenę w słuchawkach i pozycjonowanie, dlatego zwracam uwagę na te, których akurat w CS nie przebijesz takimi HMC631. Może z muzyką owszem, ale nie cs ;p Problem tylko jaką kartę tu szukać bo o tym nie mam pojęcia.

 

 

 

____________________________________________________________________________

 

Nie wiem czemu nie mogę edytować tego tematu, więc wstawię nowy w tym poście, bo inaczej mi zamykajo sbki jakieś ;d

 

 

Cześć,

Planuję zakupić nowe słuchawki (najprawdopodobniej Roccat Kave 5.1 Analog) i pomyślałem, że dobrze byłoby też zainwestować w jakąś kartę dźwiękową, bo obecnie posiadam tylko zintegrowaną z płytą główną MSI H110M PRO-VD.

 

Nie znam się kompletnie na kartach dźwiękowych, najważniejsze by pasowała do mojej płyty (złącze PCI-E), oraz by była jakaś różnica pomiędzy tą kartą, a moją zintegrowaną. Budżet mnie trochę ogranicza, gdyż jest to 150zł i pewnie żadnego cuda dla DJów za to nie kupię  ;)

Najważniejsze dla mnie jest to, by grała lepiej niż moja integra i by w jakimś stopniu tłumiła szumy.

Gram głównie w CS:GO, muzyki słucham, ale nawet na słuchawkach z telefonu mi nie robi wielkiej różnicy, więc nie musi być to nie wiadomo jak dobra karta.

 

Głównie zwracam uwagę na te karty https://www.morele.n...karta dźwiękowa

Co do używanych to raczej boję się kupować, gdyż nie wiadomo czy wszystko będzie ok, a ja się na tym niestety kompletnie nie znam...

 

Jakbyście mogli podawać konkretne przykłady lub też napisać na co w ogóle powinienem zwracać uwagę przy wyborze karty dźwiękowej. 

Edytowane przez Nowaj
wulg.
Link to post
Share on other sites

Słyszałeś o czym takim jak akustyka?

Na noszeniu się fal dali stojącej i efekcie wytlumiania/wygaszania fal?

 

Dlatego żadna poważna firma robiąca słuchawki nie robiła słuchawek wieloprzetwornikowych (oprócz akg które eksperymentować w tym zakresie koło lat 90 ale projekt umarł z racji wielu problemów)

Dlatego wynalazki typu jak chcesz kupić można śmiało nazwać odpustowymi zabawkami marketing robi swoje i jak widać pelikany jak ty łykaja marketingowa papkę i zachwyt gimbazy rosną. Zresztą było o tym na forum mnóstwo informacji.

 

PS. Zdajesz sobie sprawę że dźwięk w CS jest raczej mocno średni? I nie poprawi tego nawet karta za 2k i słuchawki za drugie tyle

Link to post
Share on other sites

Tylko nie bardzo wiem czy rozumiesz, ale ja nie kupuje tych sluchawek ze wzgledu na dzwiek przestrzenny, a ze wzgledu glownie na scene. Najchetniej wzialbym ISK HD9999, ale nie maja mikrofonu na ktorym rowniez mi bardzo zalezy. Takze nie bardzo rozumiem Twoja rozprawke, tym bardziej ze jest nie na temat, bo temat jest o karcie dzwiekowej. To ze sobie jest jakis dzwiek przestrzenny niech bedzie tylko dodatkiem, a to co piszesz wyglada jak te pisane jeszcze nie dawno bajki "po co komu 150 fps jak ludzkie oko widzi 30" itp :D

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Sceny w słuchawkach nie budują dodatkowe przetworniki. Tylko podbicie pasma w odpowiednim miejscu odpowiednią budowa myśli. Odpowiednie zbudowanie przetwornika z tyłu, kont nachylenia przetwornika. Otwartość konstrukcji. Dobra separacja. I przede wszystkim dóbr tor audio (dac amp)

Ja nie opowiadam mrożonek o tęczowym jednorożcu tylko o podstawowych prawach fizyki i akustyki.

 

Ale widzę spałem w podstawówce na lekcji kiedy opowiadali o roznoszeniu się fal

Link to post
Share on other sites

Sceny w słuchawkach nie budują dodatkowe przetworniki. Tylko podbicie pasma w odpowiednim miejscu odpowiednią budowa myśli. Odpowiednie zbudowanie przetwornika z tyłu, kont nachylenia przetwornika. Otwartość konstrukcji. Dobra separacja. I przede wszystkim dóbr tor audio (dac amp)

Ja nie opowiadam mrożonek o tęczowym jednorożcu tylko o podstawowych prawach fizyki i akustyki.

 

Ale widzę spałem w podstawówce na lekcji kiedy opowiadali o roznoszeniu się fal

 

A czy ja napisałem że ilość przetworników buduje scenę? Po prostu odpowiada mi ta scena w tych słuchawkach, bo szukam słuchawek do gry głównie w CS:GO, gdzie chcę w odpowiednio precyzyjny sposób słyszeć kroki przeciwników.

Nie wiem po co tu jakąś podstawową fizyką próbujesz błyszczeć ;d Może na niej nie spałeś, ale na polskim na pewno ;p

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Chcę kupić słuchawki, jedne z dwóch z tym, że jednych z nich nie chcę..... 

 

 

 

Chce też kupić do nich kartę dźwiękową na usb ale też pytam jaka inna, tyle, że nie chcę żadnej innej tylko tą na usb. 

tak w skrócie można podsumować Twoją obecność na forum w ciągu ostatnich dwóch dni. 

 

Chłopie, kilka osób już Ci powiedziało, jakie słuchawki i jaką kartę dźwiękową. Część z nich używa ich do słuchania muzyki a część do grania w fpsy gdzie dźwięk jest znacznie ważniejszy niż w "cesie" a ty udowadniasz im, że nie mają racji. Pisanie tematów aż ktoś potwierdzi słuszność zakupu gorszych słuchawek i gorszej karty nie ma sensu. Podążanie za radami nie jest obligatoryjne, ostatecznie błędy popełnia się na własne konto i za własne pieniądze. 

Edytowane przez ernorator
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
@kombajn co to za cudo?

Wielkości cegły dobrze wykonane. Wejścia po usb optical coaxial, wyjście słuchawkowe 6,3mm, wyjście liniowe po RCA . Bardzo fajne pokrętło głośności takie z przeskokami co milimetr. Zasilanie z sieci 12v więc całkiem dobra moc. Ma przełącznik gain na zworki wewnątrz więc o tyle nie wygodne że trzeba się dobierać śrubokrętem. Obsługuje 24 bit 96 kHz max, niestety póki co nie znalazłem sterowników więc nie mam ASIO, tak to pod każdym względem lepsza opcja niż FiiO E10K które miałem wcześniej FiiO co prawda ma ASIO ale delikatnie mówiąc skopane i sterownik potrafi wysypać system do blue screena. Zapłaciłem coś 55 euro bodaj z dostawą kurierem w 3 tygodnie i obyło się bez podatków.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...