Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

W najbliższym czasie planuje zmianę w moim komputerze, począwszy od procesora na karcie kończąc.
Dlatego też chciałbym się dowiedzieć, czy modernizacja którą planuję będzie dobra.

 

  • Zastosowanie komputera :  Gry, może kiedyś VR i 4k
  • Maksymalna kwota : brak
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : stopniowo na przestrzeni najbliższych miesięcy
  • Których części potrzebuję : CPU, GPU, Mobo
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 /  Samsung P2270HD
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : i5 6400 / B150M / Asus Strix  GTX 1060 6GB
  • Własna propozycja zestawu : i7 7700k / Z270 (nie wiem jeszcze jaka) / GTX 1080 lub 1080ti

Do tego jakiś monitor zastanawiam się nad tym czy warto bawić się w 144hz czy może coś innego?

Prosiłbym o jakieś opinie o powyższym zestawie, ewentualnie sugestię. 

Edytowane przez MegadetHx92
Link to post
Share on other sites

A słyszałeś o tym jakimi piekarnikami okazały się te I7-7700K? Jeśli nie to już daje artykuł do poczytania:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-core-i7-7700k-problemy-z-przegrzewaniem-odpowiedz.html

Przyczyną tego jest zarówno bardzo kiepskiej jakości pasta termoprtzewodząca pod IHSem - metalową osłoną rdzenia procesora, jak również zwiększone zegary bazowe samego procesora względem Skylaka. 

 

Dlatego osobiście proponuje zastanowić się nad Ryzenami od AMD ( w szczególności Ryzenem 1700 bez X-a), które nie dość że posiadają dwa razy więcej rdzeni i wątków, to praktycznie każde nowe dziecko od AMD ma lutowany IHS, co zapewni bardzo dobre odprowadzanie ciepła nawet po 10 latach jego pracy w komputerze. Idealnym przykładem niech posłuży mi tutaj I7-2600K który również posiada lutowany IHS. 

 

Ryzeny w chwili obecnej są najbardziej uniwersalnymi procesorami na runku, a chyba największą zaletą podstawki AM4 jest jej bardzo długie wsparcie w kolejne generacje Ryzenów - zarówno Reflesh które mają się pojawić jeszcze w tym roku, jak i Ryzen 2 które mają zadebiutować pod koniec 2018 roku. 

Link to post
Share on other sites

No i jeżeli stawiasz na wydajność w grach, to niech ten Intel zostanie. Gry nagle nie zaczną wykorzystywać 12 czy 16 wątków. Póki co trzeba na dobre przełamać więcej niż 4. Wydajność Ryzna w grach skacze od poziomu i3. 


 

 

Do tego jakiś monitor zastanawiam się nad tym czy warto bawić się w 144hz czy może coś innego?

 

Jakiego rodzaju gry preferujesz ?  

Link to post
Share on other sites

Kajtek błagam Cię pokaż mi proszę gdzie wydajność 6 rdzeniowego Ryzena 1600 podkręconego do ok 4 GHz jak to nazwałeś "skacze do poziomu I3.

 

Ale proszę o rzetelne testy a nie tandetne wykresiki Pana Oktaby z PurePC.

 

Sam posiadam Ryzena 1600 wykrecongo tylko na chłodzeniu Boxowym do 3,8 GHz na napięciu 1,35V, i mogę Cię zapewnić przyjacielu że jest zupełnie inaczej niż sam sądzisz.

 

Najlepiej oceniać produkt ktorego się nigdy nie miało w ręku prawda?

 

Ciekawa jest ta twoja teza mówiąca o czekaniu na gry zoptymalizowane pod wiele rdzeni. Tylko szkoda że zaprzecza to temu co za chwilkę nastąpi.

Jak myslisz po co AMD i Intel mieliby teraz wypuszczać swoje 16 rdzeniowe procesory do gier zoptymalizowanych pod 4 rdzenie. Przecież nawet dziecko się domyśli że nikt by im tego nie kupił. A te procesory są promowane jako gamingowe przecież. Możesz mi wierzyć albo i nie, ale rewolucja w branży gier nastąpi dużo szybciej niż Ci się wydaje. I chciałbym tylko zobaczyć miny tych, którzy skuszeni wysokimi FPSami w grach zdecydowali się zaufać firmie z wyrokiem sądowym na swoim koncie za zagrywki monopolistyczne. Wystarczy sobie tylko wygooglować fraze "Intel się doigrał".

 

Wysłane z mojego OnePlus 3T

 

 

Link to post
Share on other sites
Ale proszę o rzetelne testy a nie tandetne wykresiki Pana Oktaby z PurePC

 

Czyli to nie są rzetelne testy ? Jest tam źle dobrane środowisko testowe ? Rozumiem.

 

Jak myslisz po co AMD i Intel mieliby teraz wypuszczać swoje 16 rdzeniowe procesory do gier zoptymalizowanych pod 4 rdzenie. Przecież nawet dziecko się domyśli że nikt by im tego nie kupił. A te procesory są promowane jako gamingowe przecież.

 

Jeszcze nie ma 9 rano a  tutaj takie kwiatki.  

 

Możesz mi wierzyć albo i nie, ale rewolucja w branży gier nastąpi dużo szybciej niż Ci się wydaje

 

Oczywiście, że Ci wierzę, masz przecież szklaną kulę, która Ci to mówi od czasów Phenomów X6 

 

skuszeni wysokimi FPSami w grach zdecydowali się zaufać firmie z wyrokiem sądowym na swoim koncie za zagrywki monopolistyczne

 

Porządny powód za niekupowaniem Intela. Fakt, można się źle czuć i mieć biegunki mając ich procesor na pokładzie.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobry przeciwnik jest wtedy gdy się nie poddaje :-) A ja takich szanuje najbardziej. Szczerze.

 

Co do rzetelności testów Pana Omtabybz PurePC nie będę się tu rozpisywał, gdyż to nie jest odpowiednie miejsce. Juz to w jaki sposob ten...... (sam sobie uzupełnij wykropkowane miejsce) postąpił z Panem Bruno Murzynem, wplątując go w totalną "gó**o burze" na swoim wlasnym podwórku, czyli PurePC. Tego gościowi przenigdy nie podaruje.

 

Co zaś się tyczy wyroku sądowego intela, to można mieć conajwyzej kaca moralnego wiedząc ze wspiera się firmę która swoją dominację zawdziecza wyłącznie oszustwom a nie ciężkiej pracy inżynierów. Także to już pozostaeiam sumieniu każdego z osobna. Nie ma ludzi idealnych i też nie ma idealnych korporacji. Ale tego czego nikt nam nie odbierze to nasz wlasny WYBÓR i zdrowy rozsądek.

 

A mój zdrowy rozsadek podpowiada mi że za chwilkę będę bardzo dumny ciesząc się z nadchodzących gier zoptymalizowanych pod wielowątkowość :-)

 

A co Ty wtedy drogi Kajtku zrobisz ze swoim piekarniczkiem? ;-)

 

Wysłane z mojego OnePlus 3T

 

 

Link to post
Share on other sites

Albo przyszedłeś tutaj trollować albo naprawdę taki jesteś. Skoro tak Cię boli polityka Intela to wyjedź na bezludną wyspę i tam sobie dłub przy muszelkach. Nie masz kaca moralnego kiedy kupujesz jakąkolwiek elektronikę wiedząc, że  w Chinach czy na Tajwanie ludzie pracują po 16 godzin na dobę za 2 dolary ? Pisanie, że dominacja Intela oparta jest na samych oszustach jest gwoździem do trumny. W zasadzie nie wiem czy to nie podchodzi pod paragraf.  Po cholerę prosisz o testy, skoro zaraz odpiszesz, że to kolejne oszustwo Intela. 

 

A mój zdrowy rozsadek podpowiada mi że za chwilkę będę bardzo dumny ciesząc się z nadchodzących gier zoptymalizowanych pod wielowątkowość :-)

 

Będę się cieszyć razem z Tobą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...