Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, chciałbym prosić o pomoc w zbudowaniu zestawu komputerowego. Poniżej przedstawiam potrzebne informacje:

 

  • Zastosowanie komputera: do gier
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok 5000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? na dniach
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: jeśli mocno zwiększy to wydajność komputera to może tak
  • Specjalne wymagania: chłodzenie na cpu, monitor ok. 24 cali
  • Których części potrzebujesz?: cały zestaw i monitor 
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak
Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.

 

Oto moja propozycja dla Ciebie :-)   -   https://www.morele.net/inventory/info/iSpBgg/

 

Zestaw który przygotowałem oparty jest o najnowsze konstrukcje Ryzen od AMD. Zaś Ryzen 1600 jest w chwili obecnej najbardziej opłacalnym 6 rdzeniowym 12 wątkowym układem na rynku, który zapewni Ci wysoką wydajność w grach i bardzo wysoką wydajność w programach (szczególnie tych zoptymalizowanych pod wielowątkowość). Do tego największą zaletą "Ryżu" od AMD jest bez wątpienia lutowany IHS czyli metalowa osłona rdzenia procesora. Inteloiwskie Kebaby (7 gen. zwana Kaby Lake) nie może się pochwalić lutowanymi IHSami, gdyż ma tz. glut - czyli zwykłą pastę termoprzewodzącą która z czasem twardnieje robiąc się izolatorem, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do spalenia się procesora. Dlatego jeśli chodzi o kulturę pracy i niskie temperatury procesora podczas grania to tutaj Ryzeny są bezkonkurencyjne. 

 

Płyta Główna jaką Ci wybrałem to propozycja od ASUSa na chipsecie B350. Na tej płycie bez najmniejszego problemu podkręcisz swój procesor do 3,8 - 3,9 GHz (dodam że w przypadku Ryzenów w grę wchodzi podkręcenie wszystkich rdzeni :-) nawet z poziomu dedykowanego programu dołączanego do płyty głównej. Jest to naprawdę prozaiczne i nawet laik nie będzie miał z tym problemu. 

 

Pamięci RAM to sprawdzone i polecane konstrukcje Corsaira o prędkości aż 3000 MHz. Dlaczego aż takie szybkie pamięci? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ryzeny uwielbiają szybkie pamięci RAM, i czym szybsze pamięci zamontujesz tym większą wydajnością wynagrodzi Cię Twój Ryzen :-) Sam posiadam Ryzena 1600 którego podkręciłem do 3,8 GHz i to tylko na BOXOwym chłodzeniu, które wystarczy Ci w zupełności gdyż jest bardzo dobrze zaprojektowane, a w dodatku (co było do tej pory nie spotykane w BOXowych chłodzeniach) charakteryzuje się bardzo dobrą kulturą pracy, i dopiero przy pełnym obciążeniu staje się lekko słyszalny. Tym razem AMD naprawdę można pochwalić za zaprojektowanie i dopracowanie tego chłodzenia.

Oczywiście w przyszłości będziesz mógł bez najmniejszego problemu zamontować sobie dużo wydajniejsze i cichsze chłodzenie, ale gwarantuje Ci że te które znajdziesz w opakowaniu wraz z procesorem jest naprawdę wydajne i ciche.

 

Co do karty graficznej to osobiście proponowałbym Ci zapolować na Radeona RX 580 z 8 GHz pamięci VRAM, jednak przez górników bitcoinów niestety zdobycie tych kart graficznych dziś graniczy z cudem - górnicy bitcoibów wykupują wszystko na pniu. To się pewnie w niedalekiej przyszłości zmieni, ale z braku laku jako alternatywę proponuję Ci GTXa 1060 z 6 GB VRAMU od MSI, który niewiele ustępuje RXowi 580 w grach, a w niektórych jak np GTA V czy Wiedzmin 3 jest nawet wydajniejsza. 

Do tego kupując tą kartę możesz starać się o tz. cashback do 460 zł. Nie mam pojęcia jak to dokładnie wygląda, dlatego odsyłam, Cie do strony producenta - https://msi-promotions.com/pl/pl/pages/springcashback/home

 

Dysk SSD od GOODRAMA to w chwili najczęściej polecane MLC na polskim rynku, tak samo jak 1TB dysk od Toshiby. 

Produkty warte swej ceny. 

 

Obudowa z oknem która Ci poleciłem jest bardzo fajnie i sensownie zaprojektowana oraz posiada tz. piwnicę która w sprytny sposób maskuje zasilacz wraz z dyskiem twardym. Produkt godny polecenia. 

 

I na koniec zostaje zasilacz. Thermaltake Toughpower 650W to bardzo udany zasilacz z certyfikatem GOLD, którego niewątpliwie największymi zaletami są japońskie ( a nie tandetne tajwańskie) kondensatory oraz praktycznie wszystkie najważniejsze zabezpieczenia antyprzepięciowe oraz antyprzeciążeniowe. do tego 5 lat gwarancji. Co tu dużo pisać. W tej cenie raczej nic lepszego nie znajdziesz. 

 

I to chyba by było na tyle z mojej strony. Jak już pisałem sam posiadam Ryzena 1600 i doskonale wiem jaka drzemie w nim ogroma wydajność. Jak dla mnie tym właśnie procesorem AMD bardzo mocno zachwieje monopolistyczną pozycją intela na rynku. A to że za chwilkę gry i programy zaczną być optymalizowane pod wiele rdzeni i wątków, widać w nadchodzących wielkimi krokami 16 rdzeniowych 32 wątkowych "Gwintowników" od AMD oraz 12,14,16 (a może nawet i 18) rdzeniowych I9-tkach od intela. 

 

W razie wątpliwości czy pytań oczywiście postaram się na wszystkie odpowiedzieć :-)

Pozdrawiam serdecznie. 

Edytowane przez Gajeno
Link to post
Share on other sites

 

 

Do tego kupując tą kartę możesz starać się o tz. cashback do 460 zł. Nie mam pojęcia jak to dokładnie wygląda, dlatego odsyłam, Cie do strony producenta - https://msi-promotio...ngcashback/home

 

Chyba przesadziłeś z tym zwrotem

 

 

 

A to że za chwilkę gry i programy zaczną być optymalizowane pod wiele rdzeni i wątków, widać w nadchodzących wielkimi krokami 16 rdzeniowych 32 wątkowych "Gwintowników" od AMD oraz 12,14,16 (a może nawet i 18) rdzeniowych I9-tkach od intela. 

 

Tak, to jest na pewno niewątpliwy dowód na to, że gry będą wykorzystywać więcej rdzeni. Dawno takiej głupoty nie czytałem.  

 

 

 

Pamięci RAM to sprawdzone i polecane konstrukcje Corsaira o prędkości aż 3000 MHz. Dlaczego aż takie szybkie pamięci? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ryzeny uwielbiają szybkie pamięci RAM, i czym szybsze pamięci zamontujesz tym większą wydajnością wynagrodzi Cię Twój Ryzen :-)

 

Gdzie praktycznie w 90% przypadków nie można póki co ustawić pamięci z takim taktowaniem. Biosy wychodzą ale problemy są nadal.

 

 

 

Zaś Ryzen 1600 jest w chwili obecnej najbardziej opłacalnym 6 rdzeniowym 12 wątkowym układem na rynku, który zapewni Ci wysoką wydajność w grach

 

Czasami na poziomie i3 od Intela.


 

 

Zastosowanie komputera: do gier

 

Jakiego rodzaju gry preferujesz ?  

Link to post
Share on other sites

Aha widze że mam godnego rywala do dyskusji :-)

 

Więc powtórzę moją prośbę z innego postu drogi kolego :-) Przedstaw mi proszę rzetelne testy z ktorych wynika że podkręcony 6 rdzeniowy Ryzen 1600 w okolicach 4GHz posiada wydajność intelowskiej I3jki :-) Ale rzetelne i realne testy poproszę.

 

I blagam Cię nie pokazuj mi testow Fallouta 4 gdyż ta gra to jedna wielka porażka jeśli chodzi o optymalizację i wierz mi, że na niejednej I3 a nawet I7mce potrafi splatać figla :-)

 

Sam posiadam Ryzena 1600 podkręconego do 3,8 GHz i doskonale wiem jaka wydajność drzemie w tej paczce "Ryżu", i zapewniam Cię drogi kajtku, że nie jest to poziom I3-jki od intela.

 

Wysłane z mojego OnePlus 3T

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja również powtórzę moją prośbę z innego postu drogi kolego. Daj mi link do nowej podstawki Intela. 

 

Jakie testy są dla Ciebie rzetelne ? Te, gdzie Ryży rywalizuje łeb w łeb z Intelem albo wygrywa ? Gdzie środowisko testowe nie zajeżdża CPU na 100% ? Gdzie środowisko testowe można bardziej podciągnąć pod alokację do testów GPU ? 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...