Skocz do zawartości

Warto wymienić pastę termoprzewodzącą pod IHS? (I3-4160)


Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad wymianą pasty termoprzewodzącej pod IHS w procesorze I3-4160,

Aktualnie podczas gry w World of Tanks mam maksymalnie 65*c na chłodzeniu BOX-owym.

Opłaca mi się ryzykować zniszczenie procesora dla niższej temperatury?

Na jaki około mogę liczyć spadek temperatury?

Nie wiem czy jest sens, ponieważ tego procesora nie da się podkręcić.

Jeśli już to jaką pastę polecacie do 30zł?

Jutro wrzucę Wam screeny w HWMonitor.

Mój sprzęt to:

 - I3-4160,

 - MSI H81M-P33,

 - MSI GTX 1050 2 Gb OC,

 - 12Gb RAM (Geil 8 Gb + RAMAXEL 4Gb),

 - Geil Zenith R3 120 Gb.

Co wy o tym sądzicie?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam 12chrapek12

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu. Tak jak napisałeś tego procka nie da się bardziej podkręcić, a temperatury są w normie. Pewnie udałoby się zbić z 10 stopni, ale taka temperatura w żadnym razie mu nie zagraża. Jedyne co możesz dzięki temu zyskać, to niższe obroty wentylatora na chłodzeniu i większa cisza, ale na boxie to raczej nie będzie duża różnica.

Link to post
Share on other sites

ZAWSZE warto wymienić badziewną pastę termoprzewodzącą pod IHSem jeśli mówimy o procesorach intela. 

Ponieważ każda pasta z czasem twardnieje i robi się z niej beton, przez co przewodnictwo ciepła jest bardzo niskie, 

co w skrajnych (podkreślam - skrajnych) przypadkach może doprowadzić do uszkodzenia procesora. 

 

Ale jak najbardziej polecam też wymienić BOXowe chłodzenie na dedykowane blokowe, i zgadzam się z kolegami że SilentiumPC w chwili obecnej to jedne z najbardziej wydajnych chłodzeń na rynku. 

Edytowane przez Gajeno
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...