Skocz do zawartości

wybór karty graficznej do 4000 zl


Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie potrzebował bym mocnej karty graficznej najlepiej nvidi gdyż mam w monitorze g-sync (najlepiej jakieś topowej) do 4000zl, ,posiadam płytę główną z170 pro gaming i zasilacz 650w gold+, i7 6700k, pytania mam następujące: czy bd coś jeszcze wymieniać, czy jakieś lepsza generacja nadchodzi w najbliższym czasie 3-4 miesięcy. Na celowniku mam asusa gtx1080ti o11g

Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites

Asus Strix w modelu GTX 1080 Ti to całkiem dobry wybór.

Odnośnie pytań, powiem tak:
na początku kwietnia 2016 NVidia zaprezentowała chip Tesla P100 (pierwszy Pascal).
Miesiąc później, na początku maja 2016 NVidia zaprezentowała GTX 1080 i GTX 1070.
a na koncu maja/poczatku czerwca 2016 GTX 1080 trafił do sprzedaży.

 

Teraz, na początku maja 2017, Nvidia zaprezentowała chip Tesla V100 (Volta).
... i zobaczymy co będzie dalej!

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

A wg Ciebie warto poczekać na coś nowego które bd w bliżej nie określonym czasie czy po prostu teraz nic gtx1080ti i czy bd pasować do mojej płyty?

 

Hmm z tego co już przeczytałem w Internecie to na dopracowanego volta stopień niższego od przyszłego tytana to tak z +/- 2 lata wiec chyba pada wybór na gtx1080ti od asusa

Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites

 

 

Weź lepiej od EVGA 1080ti Evga to taki mercedes wśród kart graficznych

 

Dokladnie, jezeli jest EVGA to Asusa mozna sobie odpuscic.

 

 

A w czym jest lepszy od asusa? Bo jak patrzałem na dane techniczne trochę lepiej asus

 

Na pewno w serwisie, no i w kartach EVGA, jako jedynym znanym mi producencie, moze wymienic np sobie chlodzenie bez obawy o utrate gwarancji. Poza tym zobacz sobie np taki filmik:

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nie wiem jeżeli chodzi o kwestie gwarancji to jestem zadowolony z asusa pozatym ponoć system chodzenia bardzo dobry a rozszerzenie gwarancji do tych 4-5 lat to nie problem zoltac ponoć się grzeje, mi zależy na kulturze pracy, temperaturach i wydajności cena to 2go rzędna sprawa. Ale najważniejsze czy za jakieś pól to roku nie wyskoczy volta w klasie tytana lub jego mniejszego odpowiednika

Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites

Gw EVGA  jest taka w Polsce ze jak juz nie ma takich kart to ci daja nowa  tech ale takie cos  to daje prawie kazdy sklep jak tu nie ma serwisu np Palit

Kultura pracy jest najwazniejsza w takich kartach bo naprawdę jest co chłodzić .  Miliardy tranzystorów na małej powierzchni

Link to post
Share on other sites

jak ktoś jest "zadowolony z seriwsu asusa" to chyba nie miał z nim do czynienia.

 

osobiście nigdy więcej bagna z tej stajni :)

 

chyba jako jedyni próbują naprawiać karty i wysyłasz i odsyłasz po 2/3 razy :)

 

osobiście wziąłbym evga :) rypnie za 2 lata i dostaniesz 3080ti :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja jestem zadowolony gdyż po roku używania gtx 980ti Platinum padła i najpierw przyslali mi gtx1080 ale nie chciałem to oddali mi kasę także żadnych problemów wszystko gładko

Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites

Morele ale to niema nic do rzeczy ponieważ gwarancje rozpatruje dystrybutor, generalnie z gwarancji razem z przesyłaniem towaru trochę ponad miesiąc, także ja jestem zadowolony, i wszystko bez rozszerzonej gwarancji.

 

Jak myślicie czekać na volte? https://www.pcgamesn.com/nvidia/nvidia-volta-gpu-specifications

Edytowane przez perlars
Link to post
Share on other sites
Ja jestem zadowolony gdyż po roku używania gtx 980ti Platinum padła

 

Brawo asus, karta wytrzymała aż rok.

A tak serio

Zaletą kart EVGA jest:

kultura pracy - bardzo cicha

Temperatury niższe niż w asusach

Bezproblemowa realizacja gwarancji

Edytowane przez marcin34424
Link to post
Share on other sites

 

 

Zaletą kart EVGA jest: kultura pracy - bardzo cicha

 

Szczerze w to watpie .EVGA ma jedne z gorszych radiatorów


perlars

 

Volta to jednak raczej poczatkek 2018 i w  sumie nie wiadomo czy na poczatek nie pojawi sie tylko tytan . W sumie nie wiele wiadomo .Tak czy siak troche jeszcze na nia poczekasz

Link to post
Share on other sites
Szczerze w to watpie .EVGA ma jedne z gorszych radiatorów

 

Jesli chodzi o GTX 1080ti to EVGA ma jedne z lepszych chlodzen. Radiator chlodzi aktywnie nie tylko GPU ale reszte komponentow na karcie.

EVGA po wpadce z ACX-ami i palaca sie sekcja zasilania w GTX 10...  poprawila chlodzenie w ICX-ach , a jesli chodzu o GTX 1080Ti to wrecz zaszaleli i chlodza wszystko nawet az za bardzo, szczegolnie w wersji FTW. To chyba najlepsze chlodzenie na rynku i tylko 2 sloty. Dla porownania ASUS to zawsze jedne z najgorszych chlodzen , zwykle  2 zewnetrzne rurki cieplne omijaja rdzen (na kartach AMD), ale w GTX 1080Ti juz nie ma takiego rozwiazania. Tak czy inaczej Asus aktywnie chlodzi w zasadzie tylko GPU nic wiecej i dlatego w porownwniach kart wyglada dobrze. Fakt jest taki ze Plytka PCB i jakosc komponentow w przypadku GTX 1080Ti Asusa jest jak najbardziej ok.   

Nigdy nie kupil bym karty Asusa, co innego jak najbardziej tak. 

Poza tym chlodzenie na Asusie trzyma sie tylko na 4 srubkach , tych na gpu. Nie wiem jak to ma nie opadac w slocie. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

fannoise_load.png

 

fannoise_load.png

 

Nie wydaje mi sie



Poza tym chlodzenie na Asusie trzyma sie tylko na 4 srubkach , tych na gpu. Nie wiem jak to ma nie opadac w slocie. 

Na evga w 980ti tez tylko 4 sruby a reszta ( kilkanascie srub ) trzymała kanapke z blach i nie opadała


fannoise_load.png

 

To juz znacznie lepiej sobie wziac gigabyte jak chłodzenie faz takie wazne .Choc po rozbudowanej sekcji asusa nie sadze ze to jest konieczne  .EVGA tak jak mówiłem jest słabe jesli chodzi o kulture pracy

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites
Nie wydaje mi sie

 

Co ci sie nie wydaje , masz tu jakies porownanie Asusa i EVGA? Czy tak wkleiles co zlapales w google? Halas to jedno , zalezy jakie temperatury. 

 

 

 

Na evga w 980ti tez tylko 4 sruby a reszta ( kilkanascie srub ) trzymała kanapke z blach i nie opadała

 

Ta kanapka z blach wystarczala zeby  utrzymac GTX 980ti EVGA , karta nie byla taka dluga i ciezka. Asus Strix to 3 wentylatory i 2,5 slota. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

keczu

 Przetrzyj oczy i nie wprowadzaj w bład .

Obecnie asus i gigabyte to najlepsze z 1080ti . O siebie dodam ze Asus ma najlepszy radiator a gigabyte najlepsze wentylatory .33 vs 37 decybeli .

Trzeba tez dodac ze pomimo najcichsze z powietrza tj duzo cichsze od evga  to ciche nie sa

z170-vengeance-sli-art1.jpg?v=1

 

End of story

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites
End of story

 

Ok, niech ci bedzie.

 

Tylko jak komus sie chce to tak wygladaja porzadnie wykonane chlodzenia na GTX 1080Ti , trzeba sie troche natrudzic zeby te chlodzenie zdjac. Polecam. 

 

 

 

 

Jak widac szczegolnie EVGA , termopady na wszystkim , nawet backplate . Gigabyte i MSI rowniez chlodza tam gdzie moglo by to pomoc. 

 

Do Asusa nie ma takiego video , bo po co. Ta karta chlodzi tylko GPU i udaje ze aktywnie chlodzi sekcje zasilania, ale gdzie konkurencyjne karty maja blaszki u podstawy w ksztaucie litery "L" lub przylutowane do podstawy chlodzenia dla lepszego kontaktu z termopadem Asus juz sobie glowy nie zawracal wiec transfer ciepla jest znikomy. Poza tym nie ma tam zadnej sruby ktora zapewniala by odpowiedni docisk .Fakt przykrecili blache na Vram , kiedys zostawiali gole pamieci. 

Wiec fakt cooler na Asusie jest cichszy i GPU trzyma w przyzwoitych temperaturach bo ten 2.5 slota klocek aluminium ma do odprowadzenia mniej ciepla. 

Masz tu video w 5:10 koles zdejmie chlodzenie odkrecajac 4 srubki . To juz nie chodzi o czyjas opinie , wez to tak na "chlopski rozum" 

 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Brawo asus, karta wytrzymała aż rok.

A tak serio

Zaletą kart EVGA jest:

kultura pracy - bardzo cicha

Temperatury niższe niż w asusach

Bezproblemowa realizacja gwarancji

Generalnie miałem nadzieje ze padnie ;)

A zwrot pieniędzy który mogę zainwestować w volte tez na plus nie miałem tez żadnego użerania się z serwisem tez na plus, z tego co widziałem gtx1080 ti lepsze temperatury miał asus

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...