Skocz do zawartości

Cała seria Rx 5xx - tragiczna dostępność...


Recommended Posts

O czym Wy tu rozprawiacie przecież tą kartę kupili do kopania a nie do grania. Tam RX są znacznie wydajniejsze od geforce'ów. Wystarczy spojrzeć w specyfikacje techniczną kart żeby bez głębszej znajomości tematu zrozumieć czemu wszystkie RX'y sprzedały się w pierwszej kolejności. To po pierwsze. Po drugie RX'y to karty nowe z gwarancją a 970-ki często już po lub u jej schyłku.

Nie wiem jak z prądem bo temat kopania interesuje mnie tylko tyle, że wypatruje chwili kiedy ten syf się skończy.

Link to post
Share on other sites

Nic mi do tego, zwyczajnie dziwię się, że taka gorączka panuje na kupno gpu w sytuacji, w której ich dostępność jest albo marna albo trzeba za nie zapłacić zawyżone ceny. I nie wyzywaj mnie od prymitywa wezuwiuszu, bo po pierwsze ja nikogo nie swoim wpisem nie obrażam, po drugie nie sugeruję, że posiadanie mocnego gpu wyklucza wyjście z domu, a po trzecie jestem na tym forum nieco dłużej niż ty.

Słuchaj, byłem na tym forum od mniej więcej tego okresu co ty, co nie zmienia że masz pisać takie bzdury do osób które  potrzebują grafiki do zabawy, pracy, projektów i innych zastosowań. Zapotrzebowanie jest podobne jak wcześniej, nic się w tej kwestii nie zmieniło poza niedostępnością kart, więc nic dziwnego ze na forum ludzie o tym piszą. Jak nie chcesz tego słuchać to zmień forum na wizaz i tam możesz rozmawiać o grillowaniu z kolegami. A poza tym nie miałem zamiaru cię obrazić, więc nie bądź zły za mój  poprzedni post. ;)

 

"A teraz panowie newsflash jedna z hurtowni i kilka sklepów w naszym kraju dostały dziś telefonik od SOKiK (Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), że są skargi i wchodzą w tryb sprawdzania. czytaj za dwa tygodnie urzędowe pismo, za miesiąc kontrola :D"

Edytowane przez wezuwiuszPoGrochówce
Link to post
Share on other sites

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 GAMING X   W zeszłym tygodniu w moim koszyku za 2000 zł dziś za 3799 zł. Idą wakacje gdzie ludzie myślą o nowych kompach, najwięcej jest nowych premier  gier, Nowe procesory i akurat wzrost cen kart graficznych, które idą do kopania bitcoinow które mają największy kurs.

 

I niech mi ktoś powie, że kursu bitcoina nie da się kontrolować, zwłaszcza że akurat Chiny skupują go najwięcej.   

Link to post
Share on other sites

najważniejsze kryptowaluty poleciały na łeb na szyję.

BTC z 10,5k zł spadł do 8500zł

ETH z 300$ do 200$

także bańka prawdopodobnie pękła (choć może to być tylko chwilowy spadek) i jeżeli trend się utrzyma to będzie wysyp kart 570.580 i 1060,1070,1080 w niskich cenach.

Link to post
Share on other sites

nvidia na swoje koparki daje 4 mce gwary, amd na rok i są to karty z obniżonym tdp, na normalne karty (których przeznaczeniem sa gry itp) masz przeważnie 3 lata gw (czasami 5, zalezy od fimy) więc na pewno takie kopanie nie służy im za bardzo

Link to post
Share on other sites

Warto brac taka pokoparkowa z np jeszcze 1-2letnia gwarancja?czy te koparki smigaja 24/7 na pelnej mocy I beda zajechane ?

 

Raczej nikt CI nie odpowie wprost. Jedna może podziałać jeszcze kolejne długie lata a inna padnie po 1 mc.

Bardziej to zastanawiałbym się czy producenci nie zaczną wyć bardziej wybredni i zaczną odrzucać gwarancję jeśli będą w stanie sprawdzić, że karta kopała kryptowaluty. 

Link to post
Share on other sites

nvidia na swoje koparki daje 4 mce gwary, amd na rok i są to karty z obniżonym tdp, na normalne karty (których przeznaczeniem sa gry itp) masz przeważnie 3 lata gw (czasami 5, zalezy od fimy) więc na pewno takie kopanie nie służy im za bardzo

 

Nie tyle AMD, co konkretni producenci (slyszalem tylko o Sapphire) daja dluzsza gwarancje.

 

 

 

Warto brac taka pokoparkowa z np jeszcze 1-2letnia gwarancja?czy te koparki smigaja 24/7 na pelnej mocy I beda zajechane ?

 

Jezeli pokoparkowa karta padnie Ci w okresie obowiazywania gwarancji to karta leci do wymiany / naprawy na koszt producenta / sklepu (o ile masz paragon). Jak na razie nie slyszalem, zeby kopanie krytpowalut bylo dzialaniem niezgodnym z przeznaczeniem produktu wiec nie masz sie o co martwic.

 

Jedyne na co bym zwrocil uwage to stan sekcji chlodzenia. W slabszych jakosciowo kartach wentyle po miesiacu czy dwoch chodzenia 24/7 moga juz nie prezentowac oryginalnej wydajnosci, szumiec, piszczec itp.

Link to post
Share on other sites

Mowisz o rekojmi na koparkowe karty? Kart jeszcze nie ma, ale zapewne znajda sposob zeby to sprzedawac. Mnie bardziej zastanawia jak Zieloni zalatwia kwestie konfiguracji multi gpu z 1060-Mining-Edition, tzn czy faktycznie do podlaczenia tych koparkowych 1060 bedzie i tak potrzebna karta 1070, 1080/ti, bo tylko te maja wyjscia na mostki SLI...

Link to post
Share on other sites

Tak dodatkowo jestem ciekaw czy te karty koparkowe będą mogły pracować w crossfire z takim 580.
Nowe Radki nie mają mostka tylko wszystko przez płytę leci, więc imho możliwe.

Z tego co pamiętam to jak się miało np. HD5850 to można było ją połączyć nawet z HD5830 i działało elegancko.

 

Edytowane przez R4KET
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...